Nawigacja

 • FESTYN RODZINNY

  RADA RODZICÓW, RADA SOŁECKA I OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
  W RUDZICZCE
  SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ RODZICÓW Z DZIEĆMI
  NA FESTYN REKREACYJNO-SPORTOWY,
  który odbędzie się dnia 3 czerwca 2018r.  
  na terenach zielonych przy remizo-świetlicy w Rudziczce,
  festyn rozpoczyna się o godzinie 15:00.

  FESTYN RODZINNY - Obrazek 1
   

  ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE:
  Program artystyczny w wykonaniu dzieci przedszkolnych i szkolnych;
  Pokazy tańca;
  Rozgrywki i konkursy rodzinne z nagrodami – konkurs wiedzy patriotycznej dla rodzin, rozgrywki sportowe;
  Zjeżdżalnia dla dzieci,;
  Pokaz strażacki;
  Zabawa taneczna z zespołem „Impuls”.

 • XV Tydzień Bibliotek

  08.05.2018

  Jak co roku początek maja w naszej szkole będzie upływał pod znakiem książki, bowiem rozpoczyna się XV Tydzień Bibliotek.
  Jest to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu promocję szeroko zakrojonych działań skupionych wokół czytelnictwa. Organizatorem tego projektu jest nasza bibliotekarka - pani Małgorzata Kania, która ściśle współpracuje w tej kwestii z Gminną Biblioteką Publiczną w Suszcu.

  Tegoroczny Tydzień Bibliotek będzie przebiegał pod hasłem „DoWolność Czytania”, a potrwa od 8 do 15 maja.
  W dosłownym znaczeniu słowa "dowolność" oraz w sensie ukrytym, rozumiemy je jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.
  Wszystkich uczniów zachecamy do odwiedzenia biblioteki w tym tygodniu i do sięgania po książkę - wszak czytanie jest ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

 • ZDROWO I KOLOROWO!

  07.05.2018

  W tym tygodniu w naszej szkole będziemy obchodzić DNI ZDROWIA (7-11.05.2018r.)

  Przez cały tydzień, codziennie, będziemy przynosić do szkoły zdrowe śniadanie i wodę zamiast słodkich napojów oraz jeden owoc lub warzywo. W poniedziałek będziemy czytać książki o zdrowiu, a klasy I-III obejrzą bajkę „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”. We wtorek z kolei zjemy wspólne zdrowe śniadanie na trawie, w czasie długiej przerwy. Środa upłynie pod znakiem czytelnictwa i spotkania autorskiego z Moniką Oworuszko i jej kryminałem dietetycznym. W czwartek do zdrowego ruchu na świeżym powietrzu zachecą nas aktywne przewry. Tydzień zdrowia zakończy wspólne piatkowe zdrowe śniadanie na trawie.
  Pamiętajmy: W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH! laugh

 • POLSKA - MOJA OJCZYZNA

  07.05.2018

  W poniedziałek 7 maja 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Uczniowie klas IV-VII  pod kierunkiem pani Anny Krent i pani Marioli Zyzańskiej zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem i piosenką – cenną lekcję historii.   

  Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim oraz muzycznym. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna.
  Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Przenosząc nas w minione wieki, nasi deklamujący przypomnieli karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości.

  POLSKA - MOJA OJCZYZNA - Obrazek 1

  Zdjęcia -----> kliknij

 • Uczniowie, Rodzice oraz Dyrekcja ZSP Rudziczka składają serdecznie podziękowania dla wszystkich mieszkanców Rudziczki i Kleszczowa, którzy zaangażowali się w akcję zbierania złomu na rzecz zakupu pomocy dydaktycznych dla uczniów naszej szkoły.
  Dzięki zebranym pieniądzom, będziemy mogli zakupić nowe pomoce naukowe - a co za tym idzie - rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

   

 • Akcja - ewakuacja!

  24.04.2018r. dokładnie o godzinie 10.15 usłyszeliśmy sygnał alarmowy! Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły drogami ewakuacyjnymi przedostali się do punktu zbiórki jakim jest plac szkolny. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Dodatkowo tego typu działania uczą nie popadać w panikę w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia.

  Po przeprowadzonej ewakuacji nauczyciele złożyli meldunek pani Dyrektor. Okazało się, że brakuje dwóch uczniów z klasy VI. Na szczęście dowiedzieliśmy się, że koledzy, których brakowało w naszych szeregach, zostali ukryci na terenie szkoły, by strażacy mogli pokazać nam jak natychmiastowo przeprowadzić akcję ratunkową. Na zakończenie pokazu uczniowie mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego – zachwytom nie było końca.
  Ewakuacja zakończyła się sukcesem, gdyż wszyscy znali swoje obowiązki i zachowując środki bezpieczeństwa, szybko, sprawnie opuścili budynek szkoły.

  Akcja - ewakuacja! - Obrazek 1

  Duże podziękowania należą się jednostkom, które przeprowadziły ćwiczenia - Ochotniczej Straży Pożarnej z Rudziczki i z Suszca.

  Więcej zdjęć -----> kliknij

 • „Nie bój się, wypłyń na głębię”

  Dnia 19.04.2018r został zorganizowany w naszej Gminie, już po raz szesnasty, Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem „Nie bój się, wypłyń na głębię”. Konkurs ten od lat organizuje pani Małgorzata Kania.

   

  Dzień ten był pełen emocji. Wszystkich zgromadzonych na sali widowiskowej w GOKu przywitała Pani Dyrektor ZSP w Rudziczce – Pani Magdalena Merkel. Wśród wielu gości nie zabrakło Księdza Dziekana – Dekanatu Suszec – Mieczysława Kroemera.

   

   

   

   

  O godzinie 9.00 do testu wiedzy o Janie Pawle II zasiadło 20 drużyn ze szkół z powiatu pszczyńskiego, żorskiego i rybnickiego. Test był naprawdę trudny, ale zawodnicy wykazali się dużą wiedzą o Janie Pawle II i jego I i II pielgrzymce do Polski.

  Po części pisemnej nadszedł czas na krótką przerwę, którą uświetnił program artystyczno – woklany przygotowany przez uczniów szkoły w Rudziczce pod czujnym okiem opiekunów - p. Marioli Zyzańskiej i p. Lucyny Musiolik.

  Po chwili odpoczynku przy muzyce i występach uczestnicy wrócili do drugiego – ustnego - etapu zmagań. Tutaj drużyny losowały pytania o różnym stopniu trudności. Uczestnicy wykazali się nie lada wiedzą. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie.

  Po drugim etapie do obrad zasiadała komisja w składzie: Ks. Dziekan – Mieczysław Koemer, metodyk nauczania religii – Pani Mariola Karwot, dyrektor ZSP Rudziczka – Małgorzata Merkel, wicedyrektor ZSP Rudziczka – Lucyna Musiolik, katechetka - p.Barbara Sputek oraz polonistka - p. Barbara Marcol.

  Po podliczeniu punktów przyznanych w części pisemnej i ustnej wyłoniono zwycięzców.
   

  I miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa w Kobielicach oraz Szkoła Podstawowa nr 15 z Żor.

  II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 w Roju

  III miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa w Kryrach i Szkoła Podstawowa w Rudziczce.

   

  Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni oraz dyplomy i nagrody.

   

  O krok od podium znalazły się szkoły: Szkoła Podstawowa nr 17 w Żorach, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kleszczowie, Szkoła Podstawowa w Suszcu. Uczestnicy konkursu z tych placówek otrzymali wyróżnienia.

  Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy o Wielkim Papieżu Polaku.

  „Nie bój się, wypłyń na głębię” - Obrazek 1

  Dziękujemy sponsorom, bez których zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe: Wójtowi Gminy Suszec – Panu Marianowi Pawlasowi, Księdzu Proboszczowi  parafii w Rudziczce – Janowi Burkowi, Pani metodyk – Marioli Karwot, Sołtysowi Rudziczki – panu Stanisławowi Godźkowi oraz Radzie Rodziców z ZSP Rudziczka.

  Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy!

  Zdjęcia -----> klik

 • Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III

  27.03.2018

  Najlepsi recytatorzy z naszej szkoły pojechali na Gminny Konkurs  Recytatorski w Kryrach. Nie wrócili z pustymi rękami. Ola Grzegorzek z kl II zdobyła wyróżnienie, a Dobroszka Gnutek zajęła II miejsce i będzie reprezentowała naszą gminę w na szczeblu rejonowym w Boguszowicach. Gratulacje!!!

 • Zbiórka złomu

  Rada Rodziców wraz z Dyrekcją ZSP w Rudziczce ogłasza zbiórkę złomu oraz puszek po napojach celem dofinansowania zakupu pomocy dydaktycznych dla uczniów naszej szkoły i przedszkola.
  Uprzejmie prosimy mieszkańców Rudziczki i Kleszczowa o zbieranie surowców wtórnych tj. złomu, puszek po napojach (zgniecione, zapakowanie w workach).


  Termin zbiórki: 28.04.2018r. godzina 9.00
  Prosimy by zabrane surowce wystawić w dniu zbiórki na pół godziny przed zaplanowaną godziną odbioru przed domy na ulicach:
  - Woszczyckiej
  - Szkolnej
  - Napieralskiego
  - Wyzwolenia
  - Deszczowej
  - Ks. J.Barona
  - Sosnowej
  - Kleszczowskiej
  Prosimy mieszkańców pozostałych ulic, aby dowieźli surowce wtórne na wyznaczone wyżej ulice, bądź skontaktowali się z organizatorem akcji.
  Aby uzyskać dodatkowe informacje prosimy dzwonić pod nr tel. 032/2124013

 • Szkolny Patriotyczny Konkurs Recytatorski

  10.04.2018

  W celu pogłębienia wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości polskiej prozy i poezji patriotycznej oraz rozwijania wartości artystycznych i wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej został zorganizowany dziś  w naszej szkole Szkolny Patriotyczny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”.


  Do rywalizacji przystąpiło 18 uczestników z klas IV – VII.
  Uczniowie zaprezentowali własne interpretacje wierszy oraz fragmentów prozy o tematyce patriotycznej.
  Poziom był wyrównany, ale jury w składzie: p. Magdalena Merkel ,p.Małgorzata Kania i p.Renata Kuś, dokonało następującego wyboru:

  I miejsce Julia Skrobol z klasy V

  II miejsce Tatiana Pyrek z klasy IVa

  III miejsce Damian Zyzański z klasy VII

  Szkolny Patriotyczny Konkurs Recytatorski - Obrazek 1

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a osoby, które zdobyły miejsca I - III dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodzciów.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim recytatorom za przygotowanie utworów.

  Szkolny Patriotyczny Konkurs Recytatorski - Obrazek 2

 • Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
  najlepsze życzenia:
  smacznego jajka, radosnego Alleluja
  i wiele szczęścia na co dzień
  Wszystkim Uczniom i Rodzicom
  składa
  Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja ZSP Rudziczka

 • Szkolny konkurs recytatorski klas I-III

  20 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I-III. 15 uczniów rywalizowało ze sobą pięknie recytując przygotowane wcześniej wiersze. Jury najwyżej oceniło Olę Grzegorzek z kl.II, Dobroszkę Gnutek z kl. III a oraz Maję Łatkę z kl. III b. Te osoby będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kryrach. Gratulujemy.

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  21 marca był dla nas dniem wolnym od zajęć dydaktycznych – obchodziliśmy w tym dniu Święto Szkoły. smiley

  O godzinie 8.30 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie powitała nas Pani Dyrektor i życzyła nam miłej zabawy i udanego dnia.
  Następnie zespół „Kontra” wprowadził nas w niezwykły świat muzyki. Wraz z muzyką wędrowaliśmy po całym świecie, przenieśliśmy się najpierw na Daleki Wschód by prosto stamtąd powędrować wprost do Hiszpanii a później do samej Ameryki. Poznaliśmy różne rodzaje instrumentów szarpanych i byliśmy pod wrażeniem dźwięków, które można z nich wydobyć. Na koniec wybrańcy mogli wraz z Panami z zespołu zagrać wspaniałą piosenkę – nasz szkolny zespół muzyczny spisał się świetnie i my dobrze się bawiliśmy przy tych niezwykłych rytmach.

  ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 1

  Po występie nadszedł czas na napełnienie głodnych brzuszków – w tym szczególnym dniu na stołówce szkolnej czekało na wszystkich zdrowe śniadanko.

  W dalszej części obchodów Święta starsi uczniowie - pod przywództwem Pani Marioli Zyzańskiej i Pani Małgorzaty Kani - przypomnieli historię naszej szkoły, zaśpiewaliśmy hymn i minutą ciszy uczciliśmy pamięć Bohaterów Oświęcimskich.

  Później już nastąpił długo wyczekiwany moment, wszyscy mieliśmy okazję podziwiać występy utalentowanych uczniów w Szkolnym Przeglądzie Talentów.

  Popisy występujących budziły wiele emocji. Nie brakowało głośnych okrzyków zachwytu i owacji na stojąco. Bawiliśmy się przy tym świetnie.

  ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 2

  Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie występy były wyjątkowe.
  Jednak po długich naradach udało się wyłonić najlepszych.

  Tegoroczne Grand Prix w Szkolnym Przeglądzie otrzymała Hanna Fonferek.

  W kategorii klas młodszych:
  I miejsce – trio taneczne – Marta Jarosz, Emilia Strączek i Daria Fojcik
  II miejsce – grający na keyboardzie – Ignacy Warchał
  III miejsce – teatralna formacja klasy II

  W kategorii klas starszych:
  I miejsce – śpiewające dziewczyny – Emilia Witczak i Klaudia Wojtasik
  II miejsce – śpiewający solo - Konrad Wiśniewski
  III miejsce – śpiewające trio – Emilia Niezgoda, Natalia Buchta i Remigiusz Kwiatkowski.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Szkolnego Przeglądu Talentów. yes

  Na zakończenie tego wyjatkowego dnia, by odgonić już zimę i zaprosić wiosnę, polaliśmy wodą Marzannę głośno wołając: "Marzanno, Marzanno, odpływaj prosimy, nie chcemy już tutaj żadnych śladów zimy".

  Cieszymy się, że mogliśmy spędzić razem tak wspaniałe i niezapomniane chwile obchodząc Święto Szkoły.

  Zaprawszamy do obejrzenia fotorelacji ------> klik

   

 • Uwaga!

  Przypominamy, że dzień 21.03.2018r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
  W tym dniu obchodzimy Święto Szkoły.

  smiley
  Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.30.
  W programie przewidziane jest zdrowe śniadanie, występ zespołu muzycznego "KONTRA" oraz przegląd szkolnych talentów. Planowe zakończenie obchodów ok godz. 12.30.
  Świetlica w tym dniu zapewnia opiekę od 6.30 do 16.00.

 • KONTAKTY INDYWIDUALNE

  15.03.2018

  Dnia 20.03.2018r. od godz. 17:00-18:00 zapraszamy rodziców uczniów kl. I- VII na kontakty indywidualne.

 • ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  ZGŁOSZENIA DO KLASY PIERWSZEJ  NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce informuje, że od dnia 12.03.2018r. do 30.03.2018r. prowadzone będą zapisy uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019.

  Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59), ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60), ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw  (Dz.U. z 2016 r. poz. 35).

  Informacje ogólne

  Do klas I Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Oświęcimskich  w Rudziczce przyjmowane są na rok szkolny 2018/2019:

  1.Dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2011 objęte obowiązkiem szkolnym) ,  zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce

  2.Dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2012), zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce

   –   zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego  w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki        w szkole podstawowej

  Zasady przyjęć

  Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce dzieci przyjmowane są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa),

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do klasy I  przyjmowane są         z urzędu na podstawie zgłoszenia.  Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata            i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

  Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I      w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

  W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice są proszeni  o przekazanie informacji do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce.

   

  Dzieci spoza obwodu

  Dzieci, dla których Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce nie jest szkołą obwodową, biorą udział w  postępowaniu rekrutacyjnym.

  Dzieci zamieszkałe poza obwodem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce mogą być przyjęte do klasy I , jeżeli Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce będzie dysponowała wolnymi miejscami.

  UCHWAŁA NR XXXII/261/2017 RADY GMINY SUSZEC  Z DNIA 23.02.2017- KRYTERIA NABORU

  CCF20180129_0002.pdf

  ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY SUSZEC NR GZUW/04/2018- TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

  CCF20180129_0005.pdf

   

  Druki do pobrania:

  ZGLOSZENIE_DZIECKA_20182019.doc

  WNIOSEK_SPOZA_OBWODU_NA_ROK_SZKOLNY_2018-2019.doc

  Druki można pobrac w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce, ul. Woszczycka 20  od godziny 7:00 do godziny 15:00.

  Rudziczka, dnia 05.03.2018r.

   

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  Nabór dzieci na wolne miejsca w przedszkolu odbywać się będzie:

  od 12.03.2018r. do 20.06.2018r.

  Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do przedszkola zobowiązani są do złożenia w placówce pisemnej „Deklaracji  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” na rok szkolny 2018/2019

   Zarządzenie nr GZUW/03/2018 Wójta Gminy Suszec z dnia 26.01.2018 r., w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów oraz terminów postępowania uzupełniającego obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola i odddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019:

  zarzadzenie_terminy_rekrutacja.pdf

  Wnioski wraz z załącznikami przyjmowane będą:

  od 12.03.2018r. do  26.03.2018r. / do godz. 15:00/ w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce,
  ul. Woszczycka 20.

  Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 przyjmowane będą:                                                                                                       

  Złożenie „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019” w ciągu 7 dni poprzedzających termin  rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego; podstawa prawna złożenia deklaracji:  art.153 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59), czyli :

  w okresie od 05.03.2018r. do 09.03.2018r. / do godz. 15:00/ w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce, ul. Woszczycka 20.

  Formularze „Deklaracji  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” na rok szkolny 2018/2019 oraz wniosków wraz z załącznikami będzie można pobrać ze strony: https://zsprudziczka.edupage.org/ lub odebrać w sekretariacie   Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Rudziczce,  ul. Woszczycka 20.                                                                                               

  Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2018/2019:

  zarzadzenie_terminy_rekrutacja.pdf

  Uchwala_IIetap_rekrutacja.pdf

   

  DRUKI DO POBRANIA:

  DEKLARACJA_KONTYNUACJA_WYCH._2018_2019(1).doc

  WNIOSEK_2018_2019.doc

  OSWIADCZENIE__RODZENSTWO_2018_2019.doc

  OSWIADCZENIE_GOPS_2018_2019.doc

  OSWIADCZENIE_PRACA_2018_2019.doc

  OSWIADCZENIE_SAMOTNE__WYCHOWYWANIE_2018_2019.doc

  OSWIADCZENIE_WIELODZIETNOSC_2018_2019.doc

   

   

 • Coś dla humanistów - już wkrótce!!!

  28.02.2018

  Zgodnie z zapowiedziami ruszamy w II semestrze z ciekawymi konkursami dla uczniów klas IV - VII.

  Nazwa konkursu

  Wymagania

  Termin

  Organizatorzy

  Szkolny konkurs polonistyczny „Polskie legendy”

  Znajomość polskich legend

  I etap - 20.03.2018 – pisemny

  II etap - 27.03.2018 - ustny

  ZSP Rudziczka
  p.Lucyna Musiolik
  p.Anna Krent

  Szkolny patriotyczny konkurs recytatorski „Moja ojczyzna”

  Recytacja wiersza i fragmentu prozy o tematyce patriotycznej

  I etap - 4-9.04.2018 – eliminacje klasowe

  II etap - 10.04.2018 – eliminacje szkolne

  Szkolny konkurs historyczny

  Polska w okresie panowania Piastów i Jagiellonów

  29.05.2018 - pisemny

  Szkolny konkurs o tytuł „Mistrza ortografii”

  Znajomość zasad ortografii

  I etap - 7-11.05.2018 – eliminacje klasowe

  II etap - 15.05.2018 – szkolne dyktando


  Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka polskiego.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Poloniści na start….

  II semestr w naszej szkole będzie dużym polem do popisu dla wszystkich humanistów – w szczególności wielbicieli języka polskiego. Każdy uczeń będzie mógł sprawdzić swoje humanistyczne umiejętności w odpowiednich konkursach. smiley
  Już w marcu odbędzie się konkurs języka polskiego – „Polskie legendy”. Kwiecień będzie pełen atrakcji – każdy będzie mógł spróbować swoich sił w konkursie historycznym i patriotycznym konkursie recytatorskim „Moja ojczyzna”. Z kolei w maju wyłonimy szkolnego „Mistrza ortografii”.
  Oj! Będzie się działo.
  yes

   


  Wszelkich szczegółowych informacji poszukujcie na bieżąco na naszej stronie bądź pytajcie nauczycieli języka polskiego.

 • Wycieczka w Beskid Mały - Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK"

  4 marca Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" serdecznie zaprasza uczniów, uczniów z rodzicami, grupy uczniów szkół podstawowych z nauczycielem a także indywidualnych turystów na wycieczkę w Beskid Mały. Tym razem planujemy przejście następującej trasy Przełęcz Przegibek - Magurka Wilkowicka - Czupel - Łodygowice, czas przejścia około 3 godz. 30 min + odpoczynki, dystans około 11 km. Koszt wycieczki to 4,00 zł dzieci i młodzież z mieszkająca na terenie Gminy Pszczyna, 13,00 mieszkańcy powiatu pszczyńskiego 28zł/os pozostałe osoby. Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na naszej stronie: http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2018/04.03.2018_wycieczka_zaproszenie.php

  ZAPRASZAMY

  Opiekunowie Klubu

  Agnieszka Szczypka-Wojciech

  Artur Wojciech

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
  Szkoła Podstawowa Im.Boh. Ośw.w Rudziczce

Galeria zdjęć