Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
Strona główna
 • Dzień Górnika

  04.12.2014

  Tradycyjnie w tym dniu zaprosiliśmy wszystkich górnikow do naszej szkoly. Przygotowalismy dla nich program artystyczny i poczestunek. Konynuujemy tę tradycję od wielu lat.

 • Kontakty indywidualne

  Dnia 16.12.2014r. o godz.17:00 zapraszamy rodziców uczniów kl. I - VI i rodziców dzieci przedszkolnych na kontakty indywidualne.

 • VIII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej - Kobielice 2014

  VIII GMINNY KONKURS PIEŚNI RELIGIJNEJ – KOBIELICE 2014

   

  Dnia 21.11.2014r w Szkole Podstawowej w Kobielicach odbył się VIII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I – III uczniowie zajęli IMIEJSCE, również w kategorii klas IV -VI uczniowie zajęli I - MIEJSCE. Uczniów przygotowywała p. Mariola Zyzańska. W kategorii przedszkola zajęliśmy - III MIEJSCE . Przygotowywała p. Małgorzata Kania, i Róża Smorzik. Serdecznie dziękujemy uczniom za wysiłek i poświęcony czas.

 • Spotkania z rodzicami.

  smileyDnia 18.11.2014r. godz. 17:00

   zapraszamy        

         Rodziców uczniów kl. I - VI na  spotkania z wychowawcami.  

      Rodziców dzieci przedszkolnych na kontakty indywidualne.    

 • Dzień Śniadanie Daje Moc

  Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klas I-III, razem ze swoimi wychowawcami, przygotowali wspólne śniadanie, składające się zarówno z pysznych i zdrowych kanapek oraz kolorowych sałatek owocowych. Każda klasa przygotuje teraz reportaż ze śniadania i prześle go na konkurs. Mamy nadzieję,że wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą jak ważne jest pierwsze i drugie śniadanie i z jakich produktów powinno się składać. W dalszym ciągu będziemy poszerzać wiedzę na ten temat w naszych Klasowych Klubach Śniadaniowych. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali produkty potrzebne do wykonania śniadania.

 • Ślubuję!

  Dnia 30 października w naszej szkle odbyło się Uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych oraz Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Na uroczystość przybyli rodzice oraz uczniowie klas II i III z wychowawcami. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania, uczniowie złożyli ślubowanie, a następnie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne oraz pamiątki ufundowane przez rodziców. Cała uroczystość odbyła się w obecności króla i jego dworu. W te postacie wcielili się uczniowie klasy V. Dziękujemy rodzicom z trójek klasowych za pyszne ciasto i przygotowanie poczęstunku dla wszystkich gości.

 • Wycieczka klas pierwszych

  Dnia 15 października uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żorach. Celem spotkania było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu strażaka, przebywanie w wozie strażackim oraz próba gaszenia "fikcyjnego" pożaru. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Składamy serdeczne podziękowania tatusiowi Mikołaja z kl. Ia, który pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Żorach i zorganizował nam to spotkanie. Następnie uczniowie udali się do Centrum Regionalnego w Osinach, gdzie brali udział w lekcji pt. "Kiszona kapusta smaczna i zdrowa". 

 • Kontakty indywidualne

  smileyDnia 21.10.2014r. od godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych i rodziców uczniów     kl.I - VI do udziału w kontaktach indywidualnych.

 • Udział szkoły w programie "SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

        W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła realizuje program pt. "Odżywiaj się zdrowo i bądź aktywny", a tym samym staramy się o certyfikat i przystąpienie do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 • Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy rodziców uczniów klas I- VI na zebranie organizacyjne dnia 16 września 2014r. .

  Zebrania odbędą sie o godz. 17:00 w następujących salch lekcyjnych:

  Klasa I a- sala 210

  Klasa I b - sala 202

  Klasa II - sala 206

  Klasa III-  sala 208

  Klasa IV - sala 217

  Klasa V - sala 218

  Klasa VI - świetlica szkolna

 • WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015

  Informacja na temat Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - "Wyprawka szkolna" znajduje się  w zakładce DLA RODZICÓW.

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY I

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce został wyposażony w darmowe podręczniki, które zostaną przekazane uczniom klas pierwszych po rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W SZKOLE

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce

  odbędzie się 1 września 2014r.

  Zapraszamy uczniów i rodziców na mszę świętą o godz. 8:00 i uroczystą akademię o godz.9:00.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W PRZEDSZKOLU

  SZANOWNI RODZICE!!!!

  Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014r.

  Dzieci  będą uczęszczały do następujących grup przedszkolnych:

  Grupa I – dzieci 5,6-letnie – oddział czynny: od 8:00 – 15:00;

  Grupa II –dzieci 4-letnie– oddział czynny: od 6:30 – 16:00;

  Grupa III – dzieci 3,4-letnie – oddział czynny: od 7:00-16:00

  SCHODZENIE SIĘ DZIECI / Grupa I i II/

  •  od 6:30 do 8.00 - do grupy II przychodzą dzieci z grupy I

  ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI

  • od 15.00 do 16.00 - dzieci z grupy I przechodzą do grupy II

   

 • Podręczniki szkolne na rok szkolny 2014/2015 w zakładce"Dla rodziców".

 • "Zielona szkoła" w Mielnie

  W dniach od 2 do 15 czerwca uczniowie klasy III przebywali na "zielonej szkole" w Mielnie w ośrodku wczasowym "Bałtyk". Pogoda sprzyjała spacerom brzegiem morza, plażowaniu i zabawom na świeżym powietrzu. W czasie pobytu uczniowie odwiedzili Kołobrzeg, Gąski, Ustronie Morskie (Skansen Chleba) oraz Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, które przygotowały dla nich panie Agnieszka Smołka oraz Mariola Zyzańska, a był to m. in. konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku, konkurs szukania bursztynów, budowania nazwy pokoju z materiałów przyrodniczych, konkurs czystości, grzeczności i wiele innych. Wśród wielu zajęć należy wspomnieć jeszcze o ognisku, dyskotekach, 4 wejściach na basen oraz rozgrwkach sportowych.

  Klasa III wraz z wychowawcą dziękują wszystkim mieszkańcom Rudziczki oraz Kleszczowa za udział w Akcji "Złom", dzięki której pobyt nad morzem był wzbogacony o dodatkowe wejścia na basen, wstęp do wesołego miasteczka, nagrody oraz różne smakołyki. DZIĘKUJEMY!!!

 • Spotkania z rodzicami dzieci przedszkolnych, które od 01.09.2014r. rozpoczną edukację przedszkolną

  Dnia 17 czerwca 2014r o godz. 16:30 zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie , które        od 1 września rozpoczną w naszym przedszkolu edukację przedszkolną. Spotkanie odbędzie sie w sali przedszkolnej  w budynku szkoły.

  Celem spotkania z rodzicami będzie:

  -omówienie spraw organizacyjnych,

  -podpisanie umów o świadczenie usług w przedszkolu na rok 2014/2015.        

  Dnia 16,17 i 18 czerwca 2014r. od godziny 14:30 do 16:00 zapraszamy rodziców i dzieci na DNI OTWARTE w naszym przedszkolu.     

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI

   Dnia 23 maja 2014 roku odbył się Konkurs Ortograficzny dla klas starszych.

  I - miejsce zajął Darek Zyzański z kl. V,

  II - miejsce Dominika Hałasa z kl. VI,

  III - miejsce Roksana Jurczyk z kl. IV.

  Gratulujemy zwycięzcom!

   

 • Konkursy językowe: EDI Panda i The Master of English 2014

  W Ogólnopolskim Konkursie EDI z języka angielskiego (kwiecień) na poziomie I najlepsze były Zuzanna Trybulska z klasy V i Anna Paździor z klasy IV; na poziomie II - Dominika Hałasa, podobnie jak z języka polskiego.

  W szkolnym konkursie językowym The Master of English 2014 (maj) triumfowały Zuzanna Trybulska i Dominika Żatkiewicz w klasie V, a Dominika Hałasa w klasie VI. Gratulujemy!

 • DZIEŃ MATKI

  27.05.2014

   Dnia 27 maja w przedszkolu odbyła sie uroczystość z okazji Swięta Mamy. Dzieci uczciły to święto tańcem,wierszem i piosenką.Wręczyły również własnoręcznie przygotowane prezenty.Wszyscy świetnie się bawili.

strona: