Nawigacja

 • Koncert muzyczna

  03.02.2016

  Dnia 3 lutego w naszej szkole odbył się koncert Filharmonii Śląskiej nt. "Muzyka dawnych dworów i pałaców".

 • Mamy nagrodę

  24.01.2016

  Teatrzyk szkolny wystąpił w Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Suszcu i zajął II miejscesmileysmileysmiley. Spektakl w śląskiej gwarze pt. "Kolynda śląsko" wg scenariusza Marka Szołtyska został przygotowany przez Reginę Hołę i klasę III.

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 19.01.2016r. zapraszamy rodziców uczniów kl. I- VI  na zebranie.

  Planowany przebieg zebrania:          

  Godzina 17:00- 17;45 /sala gimnastyczna/ - Prelekcja dla  rrodziców " Zagubieni w cyberprzestrzeni",           podsumowanie  I pólrocza

  Spotkanie z wychowawcami klasy  kl. I a ,I b, II a, , III, V , VI - godzina  17:45,

  Spotkanie z wychowawcami  klasy II b,  IV - godzina 16:20    

 • Znalezione obrazy dla zapytania OBRAZKI BAL KARNAWAŁOWY

  14 stycznia 2016r. /sala gimnastyczna/                 

                                    Klasa I a, I b, II a, II b i III  godzina  8:45 – 11:10

  Klasa IV, V i VI  godzina  11: 45 - 14:10       Podobny obraz                                                                                                   Gwarantujemy wyśmienitą zabawę!

  14.01.2016r.- dzień wolny od zajęć dydaktycznych, świetlica szkolna czynna od godz. 7:00-16:00.

 • Koło Misyjne

  6 stycznia 2016r w Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele odbyło się wspólne kolędowanie. Koło Misyjne i chór szkolny przygotowały nabożeństwo przy Bożym żłobku. W tym czasie została też zebrana ofiara na pomoc rodzinom chrześcijańskim prześladowanym w Syrii z powodu wojny. W Polsce akcję tę promuje organizacja Open Doors, z którą od zeszłego roku współpracujemy.  Nasze kolędowanie rozpoczęło się już przed Bożym Narodzeniem w szkole spotkaliśmy się na dużej sali gimnastycznej  podczas współnej Wigilii. Kolędowaliśmy tez wraz z KGW w Rudziczce.   

 • Wigilia w naszej szkole

  Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia to bardzo miły dzień. Dzielimy się opłatkiem składamy sobie  życzenia i dostajemy różne prezenty, a przedewszystkim wszyscy pracownicy i uczniowie szkoły na sali gimnastycznej spotykamy się przy wspólnym stole wigilijnym. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia. W  tym roku uczniowie wraz z p. Małgorzatą i p. Mariolą przygotowali inscenizację słowno muzyczną podczas, której wspólnie kolędowaliśmy.

 • Święty Mikołaj w naszej szkole

  "Dobry święty Mikołaju patrz jak dzieci Cię kochają..."

  Jak co roku przechadza się po naszej szkole o tej samej porze św. Mikołaj. Jest to 6 grudzień. I w tym roku święty odwiedził naszą szkołę i przedszkole. Każdy uczeń spotkał się z nim w Niebolandii, którą w ty roku uczniowie klasy VI zorganizowali na sali gimnastycznej. Tam miał przygotowany specjalny tron. Zaś w Niebolandii było co robić. Można było zrobić fryzurę, zjeść ciast, masaż na  ciało, bawić się i miło spędzać czas. W przyszłym roku też chcemy tam być...

 • Spotkanie z psem Sabą

  Dnia 3.12.2015r gościliśmy w naszej szkole pieska o imieniu Saba wraz ze swymi piekunami. Psem opiekuje się p. Izabela Piatek , która jest opiekunką zwierząt w Żorskim Stowarzyszeniu dla Zwierząt, a nazwa rzeczywista to  Punkt zatrzymania bezdomnyuch zwierzat. Stowarzyszenie to utrzymuje sie z datków i ofiar ludzi dobrej woli, chcącym pomóc tym zwierzetom. Dlatego też w naszej szkole p. T. Smusz i K. Pawlukiewicz zorganizowaly akcje: " Pomóż zwierzakowi". Mozna było przynieść do szkoły karmę dla psa , czy kocyk. Dowiedzieliśmy się od pani Izabeli, że pies potrzebuje człowieka by się nim opiekował i jest jego najlepszym przyjacielem.

 • "Szlachetna paczka"

  W tym roku szkolnym w nasza szkoła wzięła udział w  akcja "Szlachetna Paczka". Akcję tę na terenie szkoły przeprowadziła pani należąca do stowarzyszenia, pomagali uczniowie należący do  Koło Misyjnego, a prośba o pomoc skierowana była do całej społecznosci szkolnej. Koło Misyjne dla tych, którzy wzieli udział w akcji przygotowało małe niespodzianki. W mini loterii zostanie wylosowanych kilku uczniów, którzy otrzymają mały prezent. "Pamietaj i ty możesz pomóc, jesli tylko chcesz".

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dnia 25 listopada w naszą szkołę i przedszkole odwiedził Pluszowy Miś. Akcja organizowana była w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz promocji ksiażki o misiach w klasach od I - III. W naszej szkole do akcji dołączył się Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna. 

 • DZIEŃ Z PRAWAMI DZIECKA

  20.11.2015

   

  Dnia 20 listopada odbył się apel nt. Dzień z Prawami Dziecka. Podczas apelu odczytane zostały prawa i obowiązki dziecka. Po apelu na przerwach odbyła się z tej okazji dyskoteka.

 • Informacja dla rodziców uczniów kl. II b

  Dnia 01.12.2015r. zapraszamy rodziców na prelekcję" Jak trudno byc rodzicem".

  Spotkanie z wychowawcą kl. II b odbędzie sie w terminie późniejszym.

 • Dnia  01.12.2015r. o godz. 17::00 zapraszamy rodziców na prelekcję "Jak trudno być rodzicem."         Po prelekcji odbędą sie spotkania z wychowawcami w następujacych salach:  kl. I a -sala 208,  kl.I b- sala 210,   IIa - sala 206  kl. IV - sala 207, kl. V- sala 217,   kl. VI- sala 218.

  Rodziców uczniów kl. III zapraszamy do udziału w kontaktach indywidualnych, które odbęda się po prelekcji.

 • 10 listopada klasa III i IV pojechały na wycieczkę do teatru Ateneum w Katowicach na piękny spektakl pt. "Tylko jeden dzień". Odwiedziliśmy również Instytut Pamięci Narodowej, gdzie dzieci miały mozliwość zagrać w różne historyczne gry planszowe. Tam odwiedziło nas radio eM, radio Katowice oraz RMFfm oraz TVP Katowice.

  Wieczorem dzieci pokazano w "Aktualnościach". Zobaczcie sami smileyhttp://katowice.tvp.pl/22581525/10112015-godz1830  minuta 15

 • Dzień Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie  to  najważniejszy  posiłek  dnia.  Dzięki  niemu  dzieci  mają  energię  do  nauki,  lepiej  koncentrują  się  podczas  lekcji  i  mają  siłę  do  zabawy.  To  najlepszy  start  w  nowy  dzień!

  Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. W tym roku śniadaniowe święto przypadało w piątek 6 listopada. Uczniowie klas I-III już od środy przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski śniadaniowe i częstowali nimi uczniów klas                                                      starszych. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali produkty potrzebne do wykonania                                                        śniadania!

 • Zmiana w planie spotkań z rodzicami

  Dnia 17.11.2015r. o godz.17:00 zapraszamy rodziców uczniów kl. I a, I b, II a, II b , IV, V i VI na indywidualne konsultacje.

  Dnia 17.11.2015r. o godz. 17:00 zapraszamy rodziców uczniów kl III na spotkanie z wychowawcą.    Spotkanie odbędzie się w sali nr 206.

  Dnia  01.12.2015r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami oraz prelekcję "Jak trudno być rodzicem".

 • Akcja : "Żonkil"

  W dniach od 8- 22 paździrnika 2015r w naszej szkole odbyła się akcja: "Żonkil". W tych dniach sprzedawaliśmy sadzonki żonkili, które sprzedawaliśmy, a potem sadziliśmy na naszej szkolnej rabatce tz. "Polu Nadziei". Każdy kto kupił sadzonkę wspomógł akcję pomocy hospicjum im. Jana Pawla II w Żorach. Akcję organizowało Koło Misyjne, Samorząd Uczniowski oraz uczniowie kl.Ia wraz z wychowawcą.

 • "Cała Polska czyta dzieciom"

  W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi do przedszkola zostały zaproszone panie w strojach ludowych, które czytały dzieciom bajkę na głos. Dzieci słuchały i były pełne radości przy opowiadaniu tego co usłyszały.

 • Pasowanie na czytelnika

  Dnia 29.10.2015r uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki szkolnej. Od tego dnia mogą wypożyczać książki z naszej biblioteki szkolnej i czytać razem z rodzicami. Na zajęcia zostali zaproszeni goście. Panie z KGW na głos czytały  książkę: "Jak Wojtek został strażakiem".(więcej patrz biblioteka)

 • Wycieczka klas drugich

  Dnia 20 października uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka okazała się wyjątkowo udana. Uczniowie podziwiali sarny, jelenie, muflony, żubry, świnie wietnamskie oraz dziki z warchlakami. Na rozległym terenie parku dzieci karmiły i głaskały zwierzęta, które z powodu małej liczby wycieczek w tym dniu, otoczyły nas gromadnie. Niebywałą atrakcją była stacja ptaków drapieżnych. Dzieci podziwiały loty: orła, sokoła, jastrzębia i myszołowa. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i stała się bogatym żródłem wiedzy o przyrodzie. Dodatkową przyjemnością było podziwianie drzew w jesiennej szacie. Zdjęcia z wycieczki w albumach klas.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
  Szkoła Podstawowa Im.Boh. Ośw.w Rudziczce

Galeria zdjęć