Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
Strona główna
 • Podręczniki szkolne na rok szkolny 2014/2015 w zakładce"Dla rodziców".

 • "Zielona szkoła" w Mielnie

  W dniach od 2 do 15 czerwca uczniowie klasy III przebywali na "zielonej szkole" w Mielnie w ośrodku wczasowym "Bałtyk". Pogoda sprzyjała spacerom brzegiem morza, plażowaniu i zabawom na świeżym powietrzu. W czasie pobytu uczniowie odwiedzili Kołobrzeg, Gąski, Ustronie Morskie (Skansen Chleba) oraz Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, które przygotowały dla nich panie Agnieszka Smołka oraz Mariola Zyzańska, a był to m. in. konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku, konkurs szukania bursztynów, budowania nazwy pokoju z materiałów przyrodniczych, konkurs czystości, grzeczności i wiele innych. Wśród wielu zajęć należy wspomnieć jeszcze o ognisku, dyskotekach, 4 wejściach na basen oraz rozgrwkach sportowych.

  Klasa III wraz z wychowawcą dziękują wszystkim mieszkańcom Rudziczki oraz Kleszczowa za udział w Akcji "Złom", dzięki której pobyt nad morzem był wzbogacony o dodatkowe wejścia na basen, wstęp do wesołego miasteczka, nagrody oraz różne smakołyki. DZIĘKUJEMY!!!

 • Spotkania z rodzicami dzieci przedszkolnych, które od 01.09.2014r. rozpoczną edukację przedszkolną

  Dnia 17 czerwca 2014r o godz. 16:30 zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie , które        od 1 września rozpoczną w naszym przedszkolu edukację przedszkolną. Spotkanie odbędzie sie w sali przedszkolnej  w budynku szkoły.

  Celem spotkania z rodzicami będzie:

  -omówienie spraw organizacyjnych,

  -podpisanie umów o świadczenie usług w przedszkolu na rok 2014/2015.        

  Dnia 16,17 i 18 czerwca 2014r. od godziny 14:30 do 16:00 zapraszamy rodziców i dzieci na DNI OTWARTE w naszym przedszkolu.     

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI

   Dnia 23 maja 2014 roku odbył się Konkurs Ortograficzny dla klas starszych.

  I - miejsce zajął Darek Zyzański z kl. V,

  II - miejsce Dominika Hałasa z kl. VI,

  III - miejsce Roksana Jurczyk z kl. IV.

  Gratulujemy zwycięzcom!

   

 • Konkursy językowe: EDI Panda i The Master of English 2014

  W Ogólnopolskim Konkursie EDI z języka angielskiego (kwiecień) na poziomie I najlepsze były Zuzanna Trybulska z klasy V i Anna Paździor z klasy IV; na poziomie II - Dominika Hałasa, podobnie jak z języka polskiego.

  W szkolnym konkursie językowym The Master of English 2014 (maj) triumfowały Zuzanna Trybulska i Dominika Żatkiewicz w klasie V, a Dominika Hałasa w klasie VI. Gratulujemy!

 • DZIEŃ MATKI

  27.05.2014

   Dnia 27 maja w przedszkolu odbyła sie uroczystość z okazji Swięta Mamy. Dzieci uczciły to święto tańcem,wierszem i piosenką.Wręczyły również własnoręcznie przygotowane prezenty.Wszyscy świetnie się bawili.

 • Olimpiada przedszkolaka.

  18.05.2014

  Dzisiaj odbyła się "Gminna Olimpiada Przedszkolaka" na hali sportowej w Suszcu.Nasi przedszkolacy dzielnie walczyli i udało im się zdobyć I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • XI Światowy Tydzień Bibliotek

  Dnia 9.05.2014r w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, aby zachęcic młodych czytelników do czytania zaprosiliśmy do szkoły teatr z Krakowa "MASKA", który przedstawił sztukę pt: Tajemnica zaginionych liter". (Wiecej informacji zob. Biblioteka).

 • Ogólnopolski Konkurs Językowy EDI Panda

  9 kwietnia 2014r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w pisemnym Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EDI Panda. Dwa dni wcześniej zmierzyli się także z językiem polskim. Wyniki w czerwcu. A już dziś brawa za chęci i odwagę.
   

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

  Dnia 10.04.2014r odbyła  się XI edycja konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. W konkursie udział wzieło 19 zespołów szkolnych z trzech dekanatów. Uczniowie zmagali się z trzema postaciami: Janem Pawłem II, bł. Edmundem Bojanowskim i św. Franciszkiem z Asyżu. Komisja przyznała następujace miejsca: miejsce I i PUCHAR dyrektora GZO otrzymała SP - Kobielice, miejsce II - SP -3 Czerwionka - Leszczyny oraz SP - Kryry i miejsce III - SP - Radostowice.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, kórzy przyczynili się, by konkurs się odbył.

   

 • Przedszkony Konkurs Recytatorski

  27.03.2014

   27 marca 2014r.przedszkolaki wzięły udział w Konkursie Recytatorskim " Wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.W grupie III-najmłodszej I miejsce zajęła M. Szostek,II miejsce-F. Karasek i L. Spyra, III miejsce- J.Kądziela i I. Grodska. W grupie II- I miejsce wywalczyły H. Fonferek i M. Łatka, II miejsce-P. Sobol i T. Pyrek, III miejsce-M. Szostek i S. Kiernozek. W grupie I - I miejsce zdobyła A. Gryglik, II miejsce- J. Strojny i N. Buchta, III miejsce- H. Siemianowska.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • ZEBRANIE DLA RODZICÓW - 8. 04. 2014 r

       Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I-VI na zebranie klasowe, które odbędzie się we wtorek- 8 kwietnia 2014 roku o godzinie 17.00.

       Dla rodziców uczniów klasy III odbędzie się prelekcja nt. "Przed dalszą drogą - dziecko w nowej sytuacji dydaktyczno-wychowawczej".

          Liczymy na państwa obecność.

 • Gminny Konkurs Ortograficzny

  3 kwietnia do naszej szkoły przyjechali uczniowie z kl. II i III ze wszystkich szkół w gminie. To właśnie u nas odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Wójta Gminy Suszec. Uczniowie napisali dyktando "Wielkanocne przygotowania". Czterech uczniów nie popełniło żadnego błędu ortograficznego, jedynie interpunkcyjne. Po zaciętej dogrywce I miejsce zajęła uczennica z SP Suszec Antonina Spyra, która walczyła z uczennicą z SP Kryry Aleksandrą Sinka (II miejsce). Uczeń naszej szkoły Bartosz Witkowski walczył o III miejsce z uczennicą z SP Kryry Oliwią Skaźnik i niestety przegrał. To Oliwia zajęłą III miejsce, a Bartosz IV. Dziewczyny górą. Gratulujemy Antosi, Oli i Oliwii. Uczniowie obejrzeli teatrzyk "Szkoła pod drzewami" przygotowany przez uczniów kl. III należących do Koła Ortograficznego. Zdjęcia z konkursu do obejrzenia w albumie.

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  26 marca 2014 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. I miejsce zajęła Emilia Witczak z kl. III, II miejsce wywalczył Filip Wrożyna z kl. II, III miejsce zajęła Zuzanna Głąb z kl. III. Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kryrach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Święto Szkoły

  21.03.2014

    21 marca obchodziliśmy Święto Szkoły pod hasłem "Giełda Talentów". Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie. Główną nagrodę "Grand Prix" zdobyła Zuzanna Wiśniewska z kl. VI. Grzegorz Kulik  z kl. V i Konrad Wiśniewski z kl.I zdobyli I miejsce, Filip Wróbel z kl.III i Dominika Hałasa z kl. VI zdobyli II miejsce, Wiktoria Wojtasik z kl.VI i Emilia Witczak z kl.III miejsce III.

  Uroczystość tę uświetnili swoim występem Koło Gospodyń Wiejskich przedstawieniem pt. "Kopciuszek inaczej"

  oraz  uczennica szkoły baletowej w Bytomiu Weronika Wróbel, która pięknie zatańczyła balet klasyczny.

  Tego dnia pożegnaliśmy zimę i radośnie przywitaliśmy wiosnę.

 • Prelekcja i kontakty indywidualne dla rodziców uczniów kl. I - VI

  Serdecznie zapraszamy rodziców klas I- VI na prelekcję oraz prezentacje multimedialną „ Moda na nie uczenie się- jak zmotywować dziecko do nauki”, która odbędzie się dnia 11 marca 2014r. w sali 210 o godz. 17:00.

  Po prelekcji zapraszamy rodziców na kontakty indywidualne - godz. 18:00.

     Liczymy na Państwa obecność.

 • Spotkanie z rodzicami dzieci urodzonych w 2007r.

  smileyDyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce

   i wychowawca grupy I zapraszają rodziców dzieci urodzonych w 2007r. na spotkanie,które odbędzie się dnia 11 marca 2014r. o godz. 16:30 w sali grupy I.

   

   

 • Spotkanie z rodzicami dzieci urodzonych w 2008r.

  mail    Zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w 2008r. na spotkanie, które odbędzie się   dnia 11 marca 2014r.o godz.17:00 w sali grupy II.

  Podczas spotkania zapoznamy Państwa z ofertą dydaktyczną i wychowawczą naszej szkoły. Pokażemy Państwu, w jakich warunkach uczą się nasi uczniowie. W tym dniu będziecie mogli Państwo:

      smileyzapoznać się z osiągnięciami szkoły, formami zajęć pozalekcyjnych, 

       smileyobejrzeć sale lekcyjne, w których podejmą naukę pierwszaki,

      smiley  porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem ,logopedą,

       smiley obejrzeć prezentację multimedialną "MAMO, TATO- SZKOŁA DLA TWOJEGO SZEŚCIOLATKA"

  ZAPRASZAMY

 • Aktywni w konkursach

  W najbliższym czasie, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wielu konkursach. Już jutro (6 marca) Karol Tlałka z kl. III i Kinga Fizia z kl. IV wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia". W przyszłym tygodniu uczniów czekają zmagania w konkursach: ZUCH, ZUCH Z J. ANGIELSKIEGO oraz KANGUR. Wkrótce odbędą się również Szkolny i Gminny Konkurs Ortograficzny i Recytatorski. Wszyskim uczestnikom życzymy sukcesów!

 • Regulamin Gminnego Konkursu Ortograficznego

strona: