Nawigacja

 • Informacja dla rodziców uczniów kl. II b

  Dnia 01.12.2015r. zapraszamy rodziców na prelekcję" Jak trudno byc rodzicem".

  Spotkanie z wychowawcą kl. II b odbędzie sie w terminie późniejszym.

 • Dnia  01.12.2015r. o godz. 17::00 zapraszamy rodziców na prelekcję "Jak trudno być rodzicem."         Po prelekcji odbędą sie spotkania z wychowawcami w następujacych salach:  kl. I a -sala 208,  kl.I b- sala 210,   IIa - sala 206  kl. IV - sala 207, kl. V- sala 217,   kl. VI- sala 218.

  Rodziców uczniów kl. III zapraszamy do udziału w kontaktach indywidualnych, które odbęda się po prelekcji.

 • 10 listopada klasa III i IV pojechały na wycieczkę do teatru Ateneum w Katowicach na piękny spektakl pt. "Tylko jeden dzień". Odwiedziliśmy również Instytut Pamięci Narodowej, gdzie dzieci miały mozliwość zagrać w różne historyczne gry planszowe. Tam odwiedziło nas radio eM, radio Katowice oraz RMFfm oraz TVP Katowice.

  Wieczorem dzieci pokazano w "Aktualnościach". Zobaczcie sami smileyhttp://katowice.tvp.pl/22581525/10112015-godz1830  minuta 15

 • Dzień Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie  to  najważniejszy  posiłek  dnia.  Dzięki  niemu  dzieci  mają  energię  do  nauki,  lepiej  koncentrują  się  podczas  lekcji  i  mają  siłę  do  zabawy.  To  najlepszy  start  w  nowy  dzień!

  Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. W tym roku śniadaniowe święto przypadało w piątek 6 listopada. Uczniowie klas I-III już od środy przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski śniadaniowe i częstowali nimi uczniów klas                                                      starszych. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali produkty potrzebne do wykonania                                                        śniadania!

 • Zmiana w planie spotkań z rodzicami

  Dnia 17.11.2015r. o godz.17:00 zapraszamy rodziców uczniów kl. I a, I b, II a, II b , IV, V i VI na indywidualne konsultacje.

  Dnia 17.11.2015r. o godz. 17:00 zapraszamy rodziców uczniów kl III na spotkanie z wychowawcą.    Spotkanie odbędzie się w sali nr 206.

  Dnia  01.12.2015r. zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami oraz prelekcję "Jak trudno być rodzicem".

 • Akcja : "Żonkil"

  W dniach od 8- 22 paździrnika 2015r w naszej szkole odbyła się akcja: "Żonkil". W tych dniach sprzedawaliśmy sadzonki żonkili, które sprzedawaliśmy, a potem sadziliśmy na naszej szkolnej rabatce tz. "Polu Nadziei". Każdy kto kupił sadzonkę wspomógł akcję pomocy hospicjum im. Jana Pawla II w Żorach. Akcję organizowało Koło Misyjne, Samorząd Uczniowski oraz uczniowie kl.Ia wraz z wychowawcą.

 • "Cała Polska czyta dzieciom"

  W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi do przedszkola zostały zaproszone panie w strojach ludowych, które czytały dzieciom bajkę na głos. Dzieci słuchały i były pełne radości przy opowiadaniu tego co usłyszały.

 • Pasowanie na czytelnika

  Dnia 29.10.2015r uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki szkolnej. Od tego dnia mogą wypożyczać książki z naszej biblioteki szkolnej i czytać razem z rodzicami. Na zajęcia zostali zaproszeni goście. Panie z KGW na głos czytały  książkę: "Jak Wojtek został strażakiem".(więcej patrz biblioteka)

 • Wycieczka klas drugich

  Dnia 20 października uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka okazała się wyjątkowo udana. Uczniowie podziwiali sarny, jelenie, muflony, żubry, świnie wietnamskie oraz dziki z warchlakami. Na rozległym terenie parku dzieci karmiły i głaskały zwierzęta, które z powodu małej liczby wycieczek w tym dniu, otoczyły nas gromadnie. Niebywałą atrakcją była stacja ptaków drapieżnych. Dzieci podziwiały loty: orła, sokoła, jastrzębia i myszołowa. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i stała się bogatym żródłem wiedzy o przyrodzie. Dodatkową przyjemnością było podziwianie drzew w jesiennej szacie. Zdjęcia z wycieczki w albumach klas.

 • KONSULTACJE INDYWIDUALNE

  Zapraszamy rodziców uczniów kl. I - VI na indywidualne konsultacje, które odbędą się dnia 20.10.2015r. od godz. 17:00 do godz. 18:00.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  "Aby każdy dzień był piękny jak ten dzisiejszy, a uśmiech każdego dziecka był nam zapłatą".Tymi słowami akademię z okazji: "Dnia Nauczyciela" rozpoczęła p. dyrektor naszej szkoły. Wszystkim pracownikom szkoły złożyła życzenia. Akademię przygotowal Samorząd Uczniowski. (zob. Samorząd Uczniowski)

  W tym dniu odbył się także  apel o Janie Pawle II, który przygotowali uczniowie kl. III. W październiku Jan Paweł II został wybrany na Stolicę Piotrową, 22 pażdziernika przypada jego wspomnienie oraz  obchodzimy rocznicę utworzenia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 • Zawody sportowe

  W dniu 5.10.2015r nasi uczniowie wzieli udział w biegach przełajowych zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Śportowy  prowadzony przez p. Dorote Szyndera. Zawody odbyły się na terenie ośrodka wypocznkowego "Gwaruś" w Suszcu. Udział wzięli uczniowie klasy V i VI. Dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy IV. Taki bieg to jest ogromny wysiłek dla tej młodzieży, zatem gratulujemy tak wysokich miejsc. Grupy przygotowywała p. Joanna Czech

 • Teatrzyk - "MASKA"

  "Dobre wychowanie" to tytuł przedstawienia teatralnego  dla ucznów klas I - III. Teatr: "Maska"  z Krakowa przedstawił sztukę profilaktyczno - edukacyjną,  w której uczniowie zapoznali się z  elementami przeciwdziałanianiu agresji. Od dziś każdy wie, że proszę, dziękuję, przepraszam to formy grzecznościowe i należy ich używać w stosunku dla każdego człowieka.

   

 • Spotkanie z policjantem

  Każdego roku o tej samej porze w szkole uczniowie klas I spotykają się z p. Policjantem. Pan policjant opowiada o bezpieczeństwi w szkole na drodze, na podwórku. Możemy też wejść do auta policyjnego, a to dopiero jest fajnie...! A le najlelepiej jest jak słyszymy sygnał policyjny. Od teraz już wiemy  co nas czeka jak przekroczymy przepisy drogowe. 

 • Koło Misyjne

   Dnia 29.09.2015r członkowie Koła Misyjnego spotkali się na współnym ognisku. Na ognisko zostali zaproszeni  członkami Koła Misyjnego z Żor, ktore dziala przy szkole nr 3. Ognisko odbyło się na placu zabaw przy OSP w Rudziczce. Wszyscy dobrze się bawili, a na koniec zjedliśmy kiełbaski. Było fajnie i przyjemnie na drugi rok też przyjedziemy.

 • Jesienne spacery

  Piękna, jesienna pogoda zachęciła uczniów klas młodszych: Ia, Ib, IIa oraz IIb do spacerów . Dzieci podziwiały las w jesiennej szacie, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i zbierały materiały przyrodnicze do swoich klasowych kącików przyrody. 
  Zachęcamy wszystkie dzieci oraz rodziców do codziennych spacerów.

 • Dzień Chłopca

  30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły prezenty.Po południu odbyła się dyskoteka, na którą przybyło wielu uczniów naszej szkoły, by uczcić ten szczególny dzień.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy sponsorowali upominki dla chłopców i pomogli w ich przygotowaniu!

   

 • Zebranie- oddziały szkolne

  Zapraszamy rodziców uczniów kl. I – VI  na zebranie dnia 22.09.2015r.

   

  1) zebranie ogólne godz. 17:00 /sala gimnastyczna/

   

  2) spotkania z wychowawcami

   

       Godz. 16: 20 - kl. II a  / sala nr 202/

       Godz. 16: 20-  kl. IV  / sala nr 217/

   

       Godz. 17: 20  - kl. Ia/ sala nr 208/ , kl. I b /sala nr 210/, kl. II b / sala nr     

   

            202/,  kl. III/sala nr 206/,  kl. V / sala nr 217/ , kl. VI / sala 

            218/. 

  Godz. 17:20- prelekcja dla rodziców uczniów klasy IV nt. "Przejście z nauczania początkowego do nauczania blokowego-dziecko w nowej sytuacji szkolnej"/ sala gimnastyczna/.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Znalezione obrazy dla zapytania obrazki rozpoczęcie roku szkolnego

  Być starszym - to marzenie dzieci,
  A przecież czas tak szybko leci,
  Mija godzina za godziną,
  Nim się spostrzegłeś - rok upłynął.
  I nowa bije już godzina,
  Nowy rok szkolny się zaczyna,
  Już czeka szkoła i koledzy,
  I w książkach - zasób nowej wiedzy. [...]
  Jan Brzechwa „Nowy rok szkolny”

  Dnia 1 września  zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.                                                Msza św. – godz. 9:00                                                                         

   

   

  Akademia z okazji  rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 -  godz. 10:00

  Dnia 1 września 2015r. oddziały przedszkolne czynne od godz. 6:30-16:30.      Rodzice przyprowadzają dzieci zgodnie z zadelarowanymi godzinami w umowach.

   

   

 • Wyprawka pierwszoklasisty

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
  Szkoła Podstawowa Im.Boh. Ośw.w Rudziczce

Galeria zdjęć