Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
Strona główna
 • Wycieczka klas pierwszych

  Dnia 15 października uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żorach. Celem spotkania było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu strażaka, przebywanie w wozie strażackim oraz próba gaszenia "fikcyjnego" pożaru. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Składamy serdeczne podziękowania tatusiowi Mikołaja z kl. Ia, który pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Żorach i zorganizował nam to spotkanie. Następnie uczniowie udali się do Centrum Regionalnego w Osinach, gdzie brali udział w lekcji pt. "Kiszona kapusta smaczna i zdrowa". 

 • Kontakty indywidualne

  smileyDnia 21.10.2014r. od godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych i rodziców uczniów     kl.I - VI do udziału w kontaktach indywidualnych.

 • Udział szkoły w programie "SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

        W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła realizuje program pt. "Odżywiaj się zdrowo i bądź aktywny", a tym samym staramy się o certyfikat i przystąpienie do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 • Zebranie z rodzicami

  Zapraszamy rodziców uczniów klas I- VI na zebranie organizacyjne dnia 16 września 2014r. .

  Zebrania odbędą sie o godz. 17:00 w następujących salch lekcyjnych:

  Klasa I a- sala 210

  Klasa I b - sala 202

  Klasa II - sala 206

  Klasa III-  sala 208

  Klasa IV - sala 217

  Klasa V - sala 218

  Klasa VI - świetlica szkolna

 • WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015

  Informacja na temat Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - "Wyprawka szkolna" znajduje się  w zakładce DLA RODZICÓW.

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY I

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce został wyposażony w darmowe podręczniki, które zostaną przekazane uczniom klas pierwszych po rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W SZKOLE

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce

  odbędzie się 1 września 2014r.

  Zapraszamy uczniów i rodziców na mszę świętą o godz. 8:00 i uroczystą akademię o godz.9:00.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W PRZEDSZKOLU

  SZANOWNI RODZICE!!!!

  Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014r.

  Dzieci  będą uczęszczały do następujących grup przedszkolnych:

  Grupa I – dzieci 5,6-letnie – oddział czynny: od 8:00 – 15:00;

  Grupa II –dzieci 4-letnie– oddział czynny: od 6:30 – 16:00;

  Grupa III – dzieci 3,4-letnie – oddział czynny: od 7:00-16:00

  SCHODZENIE SIĘ DZIECI / Grupa I i II/

  •  od 6:30 do 8.00 - do grupy II przychodzą dzieci z grupy I

  ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI

  • od 15.00 do 16.00 - dzieci z grupy I przechodzą do grupy II

   

 • Podręczniki szkolne na rok szkolny 2014/2015 w zakładce"Dla rodziców".

 • "Zielona szkoła" w Mielnie

  W dniach od 2 do 15 czerwca uczniowie klasy III przebywali na "zielonej szkole" w Mielnie w ośrodku wczasowym "Bałtyk". Pogoda sprzyjała spacerom brzegiem morza, plażowaniu i zabawom na świeżym powietrzu. W czasie pobytu uczniowie odwiedzili Kołobrzeg, Gąski, Ustronie Morskie (Skansen Chleba) oraz Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, które przygotowały dla nich panie Agnieszka Smołka oraz Mariola Zyzańska, a był to m. in. konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku, konkurs szukania bursztynów, budowania nazwy pokoju z materiałów przyrodniczych, konkurs czystości, grzeczności i wiele innych. Wśród wielu zajęć należy wspomnieć jeszcze o ognisku, dyskotekach, 4 wejściach na basen oraz rozgrwkach sportowych.

  Klasa III wraz z wychowawcą dziękują wszystkim mieszkańcom Rudziczki oraz Kleszczowa za udział w Akcji "Złom", dzięki której pobyt nad morzem był wzbogacony o dodatkowe wejścia na basen, wstęp do wesołego miasteczka, nagrody oraz różne smakołyki. DZIĘKUJEMY!!!

 • Spotkania z rodzicami dzieci przedszkolnych, które od 01.09.2014r. rozpoczną edukację przedszkolną

  Dnia 17 czerwca 2014r o godz. 16:30 zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie , które        od 1 września rozpoczną w naszym przedszkolu edukację przedszkolną. Spotkanie odbędzie sie w sali przedszkolnej  w budynku szkoły.

  Celem spotkania z rodzicami będzie:

  -omówienie spraw organizacyjnych,

  -podpisanie umów o świadczenie usług w przedszkolu na rok 2014/2015.        

  Dnia 16,17 i 18 czerwca 2014r. od godziny 14:30 do 16:00 zapraszamy rodziców i dzieci na DNI OTWARTE w naszym przedszkolu.     

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI

   Dnia 23 maja 2014 roku odbył się Konkurs Ortograficzny dla klas starszych.

  I - miejsce zajął Darek Zyzański z kl. V,

  II - miejsce Dominika Hałasa z kl. VI,

  III - miejsce Roksana Jurczyk z kl. IV.

  Gratulujemy zwycięzcom!

   

 • Konkursy językowe: EDI Panda i The Master of English 2014

  W Ogólnopolskim Konkursie EDI z języka angielskiego (kwiecień) na poziomie I najlepsze były Zuzanna Trybulska z klasy V i Anna Paździor z klasy IV; na poziomie II - Dominika Hałasa, podobnie jak z języka polskiego.

  W szkolnym konkursie językowym The Master of English 2014 (maj) triumfowały Zuzanna Trybulska i Dominika Żatkiewicz w klasie V, a Dominika Hałasa w klasie VI. Gratulujemy!

 • DZIEŃ MATKI

  27.05.2014

   Dnia 27 maja w przedszkolu odbyła sie uroczystość z okazji Swięta Mamy. Dzieci uczciły to święto tańcem,wierszem i piosenką.Wręczyły również własnoręcznie przygotowane prezenty.Wszyscy świetnie się bawili.

 • Olimpiada przedszkolaka.

  18.05.2014

  Dzisiaj odbyła się "Gminna Olimpiada Przedszkolaka" na hali sportowej w Suszcu.Nasi przedszkolacy dzielnie walczyli i udało im się zdobyć I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • XI Światowy Tydzień Bibliotek

  Dnia 9.05.2014r w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, aby zachęcic młodych czytelników do czytania zaprosiliśmy do szkoły teatr z Krakowa "MASKA", który przedstawił sztukę pt: Tajemnica zaginionych liter". (Wiecej informacji zob. Biblioteka).

 • Ogólnopolski Konkurs Językowy EDI Panda

  9 kwietnia 2014r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w pisemnym Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EDI Panda. Dwa dni wcześniej zmierzyli się także z językiem polskim. Wyniki w czerwcu. A już dziś brawa za chęci i odwagę.
   

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

  Dnia 10.04.2014r odbyła  się XI edycja konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. W konkursie udział wzieło 19 zespołów szkolnych z trzech dekanatów. Uczniowie zmagali się z trzema postaciami: Janem Pawłem II, bł. Edmundem Bojanowskim i św. Franciszkiem z Asyżu. Komisja przyznała następujace miejsca: miejsce I i PUCHAR dyrektora GZO otrzymała SP - Kobielice, miejsce II - SP -3 Czerwionka - Leszczyny oraz SP - Kryry i miejsce III - SP - Radostowice.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, kórzy przyczynili się, by konkurs się odbył.

   

 • Przedszkony Konkurs Recytatorski

  27.03.2014

   27 marca 2014r.przedszkolaki wzięły udział w Konkursie Recytatorskim " Wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.W grupie III-najmłodszej I miejsce zajęła M. Szostek,II miejsce-F. Karasek i L. Spyra, III miejsce- J.Kądziela i I. Grodska. W grupie II- I miejsce wywalczyły H. Fonferek i M. Łatka, II miejsce-P. Sobol i T. Pyrek, III miejsce-M. Szostek i S. Kiernozek. W grupie I - I miejsce zdobyła A. Gryglik, II miejsce- J. Strojny i N. Buchta, III miejsce- H. Siemianowska.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • ZEBRANIE DLA RODZICÓW - 8. 04. 2014 r

       Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I-VI na zebranie klasowe, które odbędzie się we wtorek- 8 kwietnia 2014 roku o godzinie 17.00.

       Dla rodziców uczniów klasy III odbędzie się prelekcja nt. "Przed dalszą drogą - dziecko w nowej sytuacji dydaktyczno-wychowawczej".

          Liczymy na państwa obecność.

strona: