• Radosna szkoła

Program rządowy RADOSNA SZKOŁA

Program rządowy „Radosna Szkoła” umożliwia szkołom podstawowym publicznym i niepublicznych otrzymanie wsparcia finansowego na wyposażenie szkolnego placu zabaw i sali zabaw. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej porównywalnej ze standardami wychowania przedszkolnego.

„Radosna szkoła” to program, w ramach którego samorządy i szkoły podstawowe mogą otrzymać środki finansowe na wyposażenie klas dla najmłodszych uczniów oraz budowę nowoczesnych, przyszkolnych placów zabaw.

Celem programu "Radosna szkoła" jest przygotowanie placówek oświatowych do realizacji nowej podstawy programowej.

smiley 2009r. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce otrzymał środki w ramach programu "Radosna szkoła" na wyposażenie

klasy  dla najmłodszych.

smiley2010r. - na placu szkolnym powstał nowoczesny plac zabaw w ramach „Radosnej szkoły” dla uczniów kl.I -III.