• Z życia świetlicy 2019/2020

"KSIĄŻKA TO PRZYJACIEL, KTÓRY NIGDY NIE ZAWODZI"

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, którego celem jest promocja czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej autorów.

Już dziś zachęcamy do rozpoczęcia niesamowitej przygody z książką.
          Twoim przewodnikiem będzie wyobraźnia. Nie masz pomysłu, jaką książkę przeczytać? Już niedługo poznasz ulubione tytuły kolegów
          i koleżanek. Zaglądaj do zakładki świtelica.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest uświadomienie jak ważna jest nasza planeta i jak kruchy jest jej ekosystem. Z tej okazji gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do wykonania pracy plastycznej o tematyce, która ukazuje ważność dbania o środowisko i o miejsce, w którym żyjemy. Wszystkie przesłane prace będą zdobić naszą nowopowstałą internetową galerię twórczości Świetliczaków.

WIOSNA, ACH TO TY

W świetlicy szkolnej zagościła wiosna kolorowa i radosna.

FRYDERYK CHOPIN - JAK ODKRYĆ SWÓJ TALENT

W ramach realizacji doradztwa zawodowego w naszej świetlicy odbyły się zajęcia pt. "Fryderyk Chopin - jak odkryć swój talent?". Dzieci brały udział w zajęciach, gdzie miały możliwość posłuchania twórczości kompozytora, jego historii i tego jak udało mu się odkryć własny talent. Zajęcia miały na celu ukazać co trzeba robić, aby odkryć swoje predyspozycje i zainteresowania oraz uświadomić, że każdy z nas posiada talent i ma możliwość go znaleźć, nawet jeśli czasami wymaga to czasu.

WALENTYNKI - ŚWIĘTO KAŻDEGO CHŁOPAKA I KAŻDEJ DZIEWCZYNKI

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale wszystkich, którzy chcą obdarzyć kogoś sympatią, miłością i zainteresowaniem. Nasze Świetliczaki miały możliwość okazania tych drobnych gestów poprzez zrobienie własnoręcznych laurek dla swoich kolegów i koleżanek. W naszej świetlicy ruszyła więc poczta walentynkowa, a uroczyste rozdanie kartek nastąpiło 14 lutego. Na naszej świetlicowej galerii pojawiły się także walentynkowe drzewka, które przypominały o tym "zakochanym" dniu.

BALE, BALE W KARNAWALE

Jak na tradycję przystało "W karnawale, w karnawale... wielkie bale" i w świetlicy szkolnej nie zabrakło zabawy. Z tej okazji Świetliczaki wykonały gazetkę o tej samej tematyce przygotowując jednocześnie brokatowe czapeczki, czyli pracę plastyczną pt. "Karnawałowe kaluny".

"CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC..."

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, do którego każdy z Nas chce się przygotować. Przez cały grudzień uczniowie świetlicy starali się, aby ten szczególny okres jak najlepiej wykorzystać. Codziennie wykonywaliśmy zadania z naszego świetlicowego kalendarza adwentowego, tworzyliśmy ozdoby świąteczne, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również słuchania prawdziwej historii Świętego Mikołaja, rozmów o wigilijnych tradycjach i wzajemnego składania sobie życzeń.

HOKUS-POKUS, CZARY-MARY... CZYLI ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

28 listopada nasze Świetliczaki obchodziły dzień świętego Andrzeja. Z tej okazji nie zabrakło tradycji wróżenia i obchodzenia zwyczajów związanych z andrzejkami. Dzieci miały możliwość wziąć udział w zabawach takich jak: losowanie przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, wybieraniu imion zapisanych na sercach, losowaniu numerów mówiących o szczęśliwym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w niedługim czasie, ustawianiu butów czy wróżeniu przyszłości. Na koniec uczniowie wykonali gazetkę pt. "Czarodziejskie kotki".