• Akcja WIRUSOOCHRONA

• Przedszkolaki z ZSP w Rudziczce w roku szkolnym 2020/2021 przystępują do akcji edukacyjno-informacyjnej organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny "Wirusoochrona"

#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

Akcja powstała z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę) i jednocześnie stanowi wzmocnienie dotychczasowych naszych działań związanych z szeroko pojetym zdrowiem, aktywnym ruchem, odżywianiem  i higieną.

Przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach przedszkolnych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i przenoszenia wirusów na członków rodzin.

Działania zostaną przeprowadzone przez nauczycieli przedszkolnych i będą poruszały następujące zagadnienia:

• Prawidłowa higiena rąk;
          • Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
          • Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
          • Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

Jednocześnie prosimy o przyłączenie się rodziców jako kontynuatorów realizacji ww. zagadnień w czasie spędzanym z dzieckiem

Informacje na stronie gov: https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/wojewodzka-akcja-informacyjno-edukacyjna-pt-wirusoochrona