• KONSULTACJE DOTYCZĄCE KONIECZNOŚCI KORZYSTANIA Z OPIEKI PRZEDSZKOLNEJ PO 24.05.2020r.

• Szanowni Rodzice!

W związku z podjęciem działań zmierzających do bezpiecznego uruchomienia placówki zgodnie z wytycznymi GIS oraz zaleceniami organu prowadzącego, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce rozpoczyna konsultacje dotyczące konieczności korzystania z opieki przedszkolnej po 24 maja 2020 r.

Zwracam się do Państwa, Rodziców z zapytaniem, czy jeśli przedszkole zostanie uruchomione w maju Wasze dziecko ze względu na potrzebę zapewnienia opieki przyjdzie    do przedszkola?

Prosimy o przekazanie wychowawcy grupy informacji, że macie Państwo taką potrzebę i chcielibyście posłać dziecko do przedszkola.

Zebrane od Państwa informacje posłużą nam do planowania dalszych działań i nie są równoznaczne z przyjęciem dziecka do przedszkola.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z wytycznymi GIS  z dnia 04.05.2020 r.  ilość dzieci w salach będzie znacznie ograniczona i uzależniona od powierzchni , wprowadzone zostaną obowiązkowe procedury pobytu w placówce dla pracowników, dzieci i rodziców – reżim sanitarny.

W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu  oraz dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Mając na uwadze, że sytuacja na Śląsku i w naszym rejonie jest dynamiczna, prowadzone są testy przesiewowe wśród pracowników kopalń i nie znamy jeszcze ich wyników, musimy pamiętać, że jest to wstępne rozpytanie i niewątpliwie powrócimy jeszcze do tego pytania.

Prosimy o przekazanie informacji zwrotnej do wychowawców grup w terminie do 14.05.2020r.

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do bezpośredniego kontaktu z dyrektorem  e-mail: dyrektor@zsprudziczka.pl

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego                                                                                                 w Rudziczce

Magdalena Merkel