SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018-2019

- o tym, co dzieje się w naszej szkole...

Spotkanie z Mikołajem w Niebolandii

Dnia 6 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili magiczną Kraine Świętego Mikołaja- „Niebolandię”. Oczywiście, w Niebolandii pojawił się również najważniejszy gość- Święty Mikołaj. Spotkał się on z uczniami oraz przedszkolakami, a ponieważ wszyscy byli bardzo grzeczni- każdemu dał mały upominek. Całość zorganizowała  klasa VI, która w Niebolandii  przygotowała  ciekawe atrakcje dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy szóstej podzielili się na zespoły umiejętnościowe. Każda grupa przygotowała stanowisko promujące jakiś zawód. W tym roku mogliśmy posiedzieć sobie  w kawiarni delektując się słodkościmi przygotowanymi przez naszych kochanych rodziców, kupić sobie los, pójść do fryzjera, skorzystać z masażu, pobawić się na placu zabaw oraz wybrać sobie makijaż- malowanie twarzu, a także pomalowac sobie paznokcie i przewidzieć przyszłość u wróżki. Wszyscy uczniowie z wielkim entuzjazmem odwiedzali Niebolandię, nawet kilkakrotnie. Wszyscy pracownicy naszej szkoły mogli chwilę w swej pracy spędzić  miło na poczęstunku. Nad całością wspaniałej zabawy w tej magicznej krainie Świętego Mikołaja czuwała p. Anna Matyjaszczyk, p. Katarzyna Kine- Głąb oraz p. Teresa Smusz. Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by ta impreza w naszej szkole odbyła się.

Dyskoteka andrzejkowa

Z okazji andrzejem Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, na którą bardzo chętnie przybyli zarówno najłodsi, jak i najstarszi, uczniowie naszej szkoły. Było zarówno dużo tańców, jak i zabaw.

Egzamin z wiedzy o Polsce

W ramach uroczystych obchodów100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Samorząd Uczniowski wraz
z kolegami i koleżankami z młodszych klas zorganizował Egzamin z wiedzy o Polsce o tytuł EKSPERTA WIEDZY
O POLSCE.

Konkurs odbył się na szkolnym korytarzu podczas przerw. Każdy uczeń oraz nauczyciel mógł zweryfikować swoją wiedze o Polsce. Pytania były bardzo zróżnicowane i wymagały od uczestników egzaminu szerokiej wiedzy o kraju ojczystym. Pytaliśmy o historię Polski (kto przeniósł stolicę z Krakowa  do Warszawy, jak nazywał sę pierwszy król Polski), o geografię (z którym państwem Polska ma najdłuższą granicę, z iloma państwami sasiadujemy, jak nazywa się najdalej wysunięty na północ punkt Polski). Były również pytania o wiedzę ogólną o Polsce (jak nazywa się obecnyprezydent, kim był słynny Polak urodzony w Wadowicach, czy jak brzmi pełna nazwa naszego kraju). Każdy, kto poprawnie odpowiedział na 5 pytań otrzymywał dyplom- CERTYFIKAT. Gratulujemy wszystkim uczniom ogromnej wiedzy o Polsce:)

Galeria zdjęć z egzaminu

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski wraz z kolegami i koleżankami z klasy 4a przygotował przedstawienie oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Wszystkim pedagogom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania

za ich dydaktyczny oraz wychowawczy trud.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz inne dni w roku szkolnym

będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie tych,

tórzy są przyszłością i nadzieją narodu – naszych dzieci.

Galeria zdjęć z obchodów Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września.

W naszej szkole obchodziliśmy go dzień później, jednak z równie dużym zaangażowaniem.

W tym dniu dziewczymy przyszły do szkoły przebrane za chłopaków. Niektóre z nich naprawdę trudno było rozpoznać.

Chłopcy zaś przyszli do szkoły w swoich ulubionych piżamach.

Wszystkim chłopcom życzyliśmy:

Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :)

Galeria zdjęć z Dnia Chłopaka

VIII Światowy Dzień Tabliczki mnożenia

Już za nami VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany pod hasłem

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Cały tydzień w szkole był związany z tabliczką mnożenia. Rozwiązywaliśmy łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, był konkurs na "Plakat promujący tabliczkę mnożenia" , a na szkolnych schodach pojawiła się tabliczka mnożenia. Każdy mógł wziąść udział w zabawie  "Bystre oczko" oraz w konkursach na szkolnym korytarzu: "Bingo!", "Jasnowidz", "Sokole Oko", "Olimpijczycy". Również podczas lekcji nie zabrakło ćwiczeń związanych z tabliczką mnożenia.

Zaś w piątek 28 września odbyło się najważniejsze wydarzenie- Egzaminy z tabliczki mnożenia. Każdy z uczniów mógł zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

Galeria zdjęć ze Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego, przedstawienie harmonogramu zadań na najbliższy rok szkolny.

Po bardzo burzliwej kampanii w dniu 14.09.2018 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie wybrali: Zuzannę Głąb na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Konrada Wiśniewskiego (zastępca przewodniczącej) oraz Filipa Wrożynę i Klaudiusza Mellera na członków.

Podczas apelu szkolnego przedstawiono skład Samorządu oraz zadania do realizacji w roku szkolnym 2018/2019.