• Światowy Dzień Mycia Rąk

• #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

Zwieńczeniem akcji Wirusoochrony były obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Rozmawialiśmy o różnych wirusach, szukaliśmy różnic między przeziębieniem a grypą. Pobawiliśmy się z wierszykiem J. Brzechwy "Katar".

W w tym dniu wykonaliśmy także 3 eksperymenty:

-sprawdziliśmy czy zarazki uciekają od mydła- do wody wsypaliśmy pieprz mielony (brudy/bakterie), a następnie włożyliśmy do wody palec zanurzony w mydle i "bakterie" bardzo szybko odsunęły się na boki naczynia;

-zobaczyliśmy jak daleko potrafią się przedostać bakterie od jednej osoby do drugiej- pierwsza osoba miała na rękach brokat (bakterie), zadaniem dzieci było przywitać się dłońmi, następnie sprawdzaliśmy u ilu osób brokat przedostał się na ręce;

-sprawdziliśmy czy dokładnie potrafimy myć ręce-do eksperymentu wykorzystaliśmy rękawiczki ochronne oraz pastę do zębów.

Następnie utrwaliliśmy prawidłowy sposób mycia rąk z piosenką "Mydło, woda-tak się zaczyna wirusoochrona" i ćwiczyliśmy swoje umiejętności w praktyce :)

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA

• O zdrowie dbamy właściwie się ubieramy

• Sówki uczestniczyły w zabawach utrwalających właściwą kolejność zakładania ubrań oraz dopasowywały ubrania do panujących warunków atmosferycznych na zewnątrz. Rozmawialiśmy na temat następstw niewłaściwego stroju wiosną, zimą, latem i jesienią.

• Działania Rodziców wraz z dziećmi

• Rodzice zostali poproszenie o przyłączenie się do akcji Wirusoochrony poprzez przygotowanie wraz z dziećmi zdrowego posiłku oraz o aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Dziękuję wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i doskonałe wykonanie zadań. Zapraszam do obejrzenia filmiku prezentującego efekty Waszej pracy.

• Spotkanie z higienistką

• #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

07.10.2021r. naszą grupę odwiedziła Pani Marysia higienistka. Przybliżyła nam specyfikę swojej pracy. Pokazała i opowiedziała co należy robić by chronić się przed wirusami. Podczas spotkania dzieci klasyfikowały ilustracje na trzy kategorie: zdrowe odżywianie, higiena i ruch. Następnie pokolorowały kolorowankę utrwalając najważniejsze zasady wirusoochrony. Po wysłuchaniu opowiadania o Śwince Zakatarzynce, Sówki wykonały pracę plastyczną- utrwalającą prawidłową higienę nosa. Po południu do akcji wkroczył Genibot, dzieci próbowały go zaprogramować tak, by przebył trasę od startu przez mydło i dotarł do ręcznika.

Kliknij by zobaczyć zdjęcia

• Mydło, woda- tak się zaczyna wirusoochrona

• Piosenka promująca prawidłową higienę rąk w wykonaniu Sówek. Zapraszam do wysłuchania minikoncertu orkiestry.

• Spotkanie z Panią Intendentką

•  #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

05.10.2021r. odbyło się spotkanie z Panią Intendentką, która przedstawiła dzieciom piramidę zdrowego żywienia. Opowiedziała o korzyściach dla zdrowia, które zyskujemy stosując się do zaleceń zamieszczonych na piramidzie. Dzieci obejrzały film edukacyjny z serii Przygody Stasia i Oli. Wzięły udział w zabawie "Witaminki" z chustą animacyjną. Sówki segregowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe. Następnie wykonaliśmy sok marchewkowo-jabłkowy z wykorzystaniem sokowirówki. Wszystkim przedszkolakom świeży sok zasmakował. Kolejnego dnia dzieci w ramach utrwalenia zdobytych wiadomości wykonały piramidę zdrowia kolorując, wycinając i umieszczając ilustracje na odpowiednich piętrach.

Kliknij by zobaczyć zdjęcia

• Wirusom się nie damy, bo owoce zjadamy!

• Przedszkolaki po zajęciach z Panią Intendentką nauczyły się piosenki "Owocowy blues". Posłuchajcie jaką czarodziejską moc mają owoce.