Strona główna
Wizyta klasy 4 u p. Przontki - kolekcjonera zabytkowych pojazdów
212 czerwca odwiedziliśmy tatę i dziadka naszego klasowego kolegi Roberta, którzy posiadają piękne, ciekawe, stare pojazdy - nie tylko samochody. Obejrzeliśmy Peugeot'a i Citroena z lat 50-tych, a nawet 100 letni rower. Mogliśmy także pojeździć gokartem zza wschodniej granicy. Dziękujemy za wiele ciekawostek i zaproszenie. Zabawa była świetna!
Zdobyliśmy certyfikat Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne - kółko plastyczne klasa I
Klasa I cały rok pracowała na uzyskanie certyfikatu plastycznego. Właśnie uzyskaliśmy go i zakończyliśmy kolejną edycję projektu. Poznaliśmy nowe techniki i mieliśmy przy tym dużo zabawy.
Wycieczka klasy 1 i 2 do Centrum Pasterstwa w Koniakowie
Wycieczka klasy 1 i 2 do Centrum Pasterstwa w Koniakowie
3
Młodzież z naszej szkoły na konferencji „BookWave. Czytanie na fali”
11 czerwca uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w konferencji „BookWave. Czytanie na fali” odbywającej się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych Przemka Staronia oraz Eli Paczkowską. Zajęcia dotyczyły m.in. kreatywnego pisania, budowania własnych historii oraz odkrywania, jak literatura może pomagać w poznawaniu siebie i otaczającego świata. Warsztaty miały praktyczny charakter i zachęcały uczestników do aktywnego działania oraz twórczego wykorzystywania własnych pomysłów. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tych niezwykłych spotkaniach!
Wycieczka uczniów klas IV i V do Żor
510 czerwca uczniowie klas IV i V uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do Żor, podczas której mieli okazję połączyć naukę z zabawą.
Pierwszym punktem programu była gra terenowa inspirowana historią miasta Żory oraz słynnym pożarem, który odegrał ważną rolę w dziejach miasta. Podzieleni na zespoły uczniowie wykonywali różnorodne zadania rozmieszczone w przestrzeni miejskiej. Musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu matematyki, geografii, języka polskiego oraz plastyki. Wspólne rozwiązywanie zagadek, poszukiwanie wskazówek i wykonywanie kolejnych zadań dostarczyło uczestnikom wielu emocji oraz pozwoliło lepiej poznać historię Żor.
Dzień Dziecka, Dzień Sportu
Pierwszego czerwca jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka połączony ze świętem sportu. W ramach obchodów dzieci miały mnóstwo atrakcji. Dzieci z klas młodszych brały udział w rozgrywkach sportowych, Akademii Tańca. Starsi uczniowie mieli do wyboru rozgrywki sportowe w piłkę nożną lub konkurencje o charakterze sportowym w ramach rywalizacji Złote Pary. Rozegrano też mecz kocykówki czyli podań balonów z wodą za pomocą małych kocyków. Do dyspozycji dzieci był dmuchana zjeżdżalnia, można było zrobić sobie tatuaże lub kolorowe warkoczyki. Panie z Rady Rodziców częstowały dzieci popkornem, soczkami i wodą i lodami. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Serdecznie dziękujemy Paniom z Rady Rodziców za poczęstunek, sponsorowanie atrakcji i poczęstunku, Paniom z grona pedagogicznego za pomoc w przeprowadzeniu zawodów sportow
Wizyta w Słowacji
W minionym tygodniu odbyła się wycieczka dla uczniów szczególnie zaangażowanych w życie szkoły oraz odnoszących sukcesy w kończącym się roku szkolnym.
We wtorek, 2 czerwca 2026 r., odwiedziliśmy szkołę w partnerskiej miejscowości Novot, w Słowacji. Nasi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, uczestniczyli w rozgrywkach i aktywnościach sportowych oraz wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła serdeczna atmosfera, sprzyjająca integracji i nawiązywaniu nowych znajomości z rówieśnikami ze Słowacji.
Dyżur wakacyjny - dodatkowe zapisy
Drodzy rodzice.
W związku z przeprowadzonymi zapisami na dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych
przez Gminę Suszec oraz wolnymi miejscami w grupach istnieje jeszcze możliwość skorzystania
z opieki nad dzieckiem w okresie wakacji.Liczba wolnych miejsc w poszczególnych przedszkolach jest dostępna na stronie: https://zapisy.suszec.pl/wolne-miejsca/. Wartości są na bieżąco aktualizowane przez dyrektorów poszczególnych placówek.
Lekcje wychowawcze prowadzone przez uczniów klasy 4
Przez kilka ostatnich tygodni uczennice i uczniowie klasy 4 prowadzili lekcje wychowawcze wg własnych pomysłów. W bardzo interesujacej tematyce w formie prezentacji znalazły się m.in. ekologia; świat roślin, charytatywny streaming Łatwoganga czy wpływ technologi na mózg młodego człowieka. Oprócz ciekawej formy zajęć prowadzący mieli okazję poznać jak to jest być nauczycielem oraz pracować z grupą słuchaczy :).
Konkurs języka angielskiego 4-8 Master of English

Jak co roku w maju uczniowie klas 4 do 8 uczestniczyli w konkursie języka angielskiego Master of English o tytuł mistrza języka każdej klasy. Zwycięzcy osiagnęli wyniki godne tytułu mistrza od maksymalnej liczby punktów do zaledwie jednej niepoprawnej odpowiedzi. Szczegółowe wyniki dostępne są na liście przy pracowni językowej. Serdeczne podziękowania dla Rady rodziców za sfinansowanie nagród, które zostaną wręczone w czasie apelu podsumowującego rok szkolny.
Wycieczka klas 7 i 8 do Warszawy
19W dniach 19–21 maja 2026 roku uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych i ważnych miejsc w stolicy. Zwiedzili m.in. Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Plac Piłsudskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Odwiedzili także Łazienki Królewskie, gdzie mogli podziwiać piękne ogrody i zabytkowe budowle.
Z wizytą w bielskiej Galerii Sztuki Współczesnej
W minionym miesiącu klasa 5 miała okazję odwiedzić Galerię BWA w Bielsku-Białej, gdzie obejrzeliśmy niezwykłą wystawę „Przedpokój. Herstories/ Hallway. Herstories”. Ekspozycja była dialogiem dwóch artystek – Pauliny Poczętej oraz Małgorzaty Łuczyny. W swoich pracach twórczynie opowiadały o kobiecych relacjach, emocjach i wspomnieniach, wykorzystując między innymi motywy tkaniny oraz różnorodne techniki artystyczne. Dowiedzieliśmy się także, że tytuł wystawy nawiązuje do eseju Własny pokój autorstwa Virginia Woolf, który mówi o potrzebie posiadania własnej przestrzeni do rozwoju i twórczości.

Kreatywne Prace Plastyczne
Uczniowie kl. I biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Kreatywne Prace Plastyczne.






