• Przedszkole Publiczne im. Powstańców Śląskich w Rudziczce

• Przedszkole Publiczne im. Powstańców Śląskich przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce  jest placówką publiczną.

Zaspokajając potrzeby rodziców przedszkole jest czynne w godzinach od 630 do 1600, również w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. Staramy się tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Nasze przedszkole mieści się w bezpiecznej okolicy w budynku szkoły - grupa I i II oraz w drugim gminnym budynku w pobliżu szkoły - grupa III, do przedszkola przylega boisko sportowe oraz ogród, w którym znajduje się plac zabaw.

Sale zajęć wyposażone są w nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały rozwojowe. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie sal w zabawki, różnorodne pomoce dydaktyczne (ekran multimedialny, podłoga interaktywna) oraz bogaty księgozbiór dla dzieci a także urozmaicone zajęcia dydaktyczne sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Zgrany zespół nauczycielski wraz z personelem pomocniczym zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka. Rozwijamy talenty dzieci, bierzemy udział w różnorodnych konkursach, programach i akcjach.

Naszym podopiecznym zapewniany bezpieczny, kreatywny i pełen wrażeń pobyt w serdecznej atmosferze.