Nawigacja

Historia Szkoła Promująca Zdrowie Projekt- "Piękna Nasza Polska Cała" Pracownia komputerowa Radosna szkoła Inspektor Ochrony Danych Osobowych Zajęcia dodatkowe realizowane w naszej szkole

O szkole

Projekt- "Piękna Nasza Polska Cała"

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce bierze udział w Miedzynarodowym Projekcie

"Piekna Nasza Polska Cała".

Projekt ten będzie realizowany w roku szkolnym 2018/2019.

 

Koordynatorem projektu i opiekunami są:

1. Cierpioł Marlena

2. Swoboda Katarzyna

3. Mika-Książka Agnieszka

4. Grund Monika

5. Hanna Polok

                                                                     

 

Celem projektu jest kształtowanie od najmłodszych lat patriotycznej postawy u uczniów oraz celebrowanie 100 rocznicy odzyskania niespodległości przez Polskę. 

 

W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piękną, tematyczną gazetkę, która zdobi karytarze naszej placówki. Dzięki niej, wszyscy mogą przypomnieć sobie jakże ważne symbole narodowe. 

                                                                     

 

Kolejnym zadaniem, które z entuzjazmem wykonali uczniowie, było napisanie i wysłanie kartki z podziękowaniami za odzyskaznie niepodległości i możliwość życia w wolnej Polsce dla bohaterów naszego kraju. Oto efekty pracy. 

 

                                                                             

 

Kolejna akywność jaką podjeli uczniowie w związku z realizacją projektu było zaspiewanie hymnu. "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał donośnie i dumnie. Wszyscy uczniowie, jak i nauczyciele nie kryli wzruszenia i radości płynącej ze śpiewu hymnu oraz innych patriotycznych pieśni. 

 

                                               

                                                      

 

Dnia 09.11.2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się akademia z okazji 100- lecia odzyskania niespodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali nauczyciele oraz uczniowie, którzy z wielką powagą przypomnieli wszystkim historię państwa polskiego. Kazdy miał okazję zastanowić się jak ważne jest to, że mozemy żyć w wolnym kraju. Nie zabrakło również tńca, pieśni oraz odśpiewania hymnu o godzinie 11:11. 

 

                              

 

W ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała" uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przybliżyli uczniom wyglad stroju ludowego naszego regionu. Mogli zapoznać się również z śląskimi nazwami poszczególnych elementów stroju. Była to dla wszystkich bardzo cenna lekcja. 

 

     

 

Oprócz poznania stroju ludowego naszego regionu uczniowie mieli okazję spróbować regionalnej potrawy. Degustowali ją, a panie odpowiedzialne za jej przygotowanie podzieliły się przepisem, by chętni mogli ją przygotować w domu raz jeszcze. 

 

                

 

Nauczyciele wraz z uczniami chcą uroczyście obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległość, postanowili zasadzić drzewko- jako symbol życia i wolności. Drzewo zostało zasadzone o obecności Pani Dyrektor przed głównym wejściem do placówkiu szkolnej. 

 

                

 

Uczniowie ZSP w Rudziczce bardzo chętnie biorą udział w konkurach. Nie zabrakło chętnych również i tym razem, dlatego dwóch reprezentantów z każdej klasy uczyło się wiersza o tematyce patriotycznej. Jury miało ogromny problem w wyborze tych, którzy wypadli najlepiej, ponieważ każdy z uczestników recytował pięknie i z ogromnym zaaangażowaniem. Przyznano jednak nagrody w dwóch katregoriach wiekowych i wyłoniono laureatów. 

 

                                                          

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
    Szkoła Podstawowa Im.Boh. Ośw.w Rudziczce

Galeria zdjęć