• Koło rozwijające kreatywność "Zakodowana matematyka"

• Zajęcia koła odbywają się we wtorki na piątej godzinie lekcyjnej. Zajęcia uwzględniają aktywny proces uczenia się dzieci poprzez doświadczanie, eksperymenty i zabawę z rówieśnikami, wspólne działanie i wspólne stawanie przed wyzwaniami i sytuacjami problemowymi. Zastosowanie aktywnych metod, technik i różnych form pracy zapewni dzieciom konstruowanie wiedzy, wprowadzenie w świat matematyki, rozwijanie strategicznego myślenia i podstaw programowania, a jednocześnie rozwijanie kreatywności. Podczas opracowywania szczegółowych scenariuszy wykorzystane zostały materiały dydaktyczne stworzone przez Annę Świć w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować Edycja X. W czasie zajęć korzystamy z narzędzi offline do kodowania np. maty do kodowania oraz z robotów Genibot, z tablicy interaktywnej oraz tabletów.

• Nasze zajęcia z kodowania w #laboratorium przyszłości.

Na zajęcia z kodowania pracowaliśmy z okularami Class VR oraz z kostką VR. Mogliśmy oglądać różne modele 3D. Ludzkie serce na własnej dłoni, możliwość obracania go , a nawet zajrzenie do środka przez tętnicę to ekscytujące przeżycie. Oglądaliśmy również podwodny świat oraz byliśmy na alpejskim szczycie by obejrzeć wschód słońca. Wszystko to dzięki #laboratorium przyszłości w naszej szkole.