Strona główna
Klasa II w Chlebowej Chacie
Nowa galeria Klasa II w Chlebowej Chacie została dodana do albumu fotograficznego
7
Życzenia dla drzewa, czyli Światowy Dzień Drzewa #LaboratoriaPrzyszlosci
10 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji przy sali 202 zawisła gazetka na temat drzew oraz plakat, na którym nasi uczniowie rysowali lub wypisywali życzenia dla drzew. Ta inicjatywa miała na celu zwiększenie świadomości na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.
I Szkolna Giełda Zabawek Używanych
W dniach 2.10-6.10 Samorząd Uczniowski zorganizował I Szkolną Giełdę Zabawek Używanych. Na przerwach można było za 2, 5 lub 10 złotych zakupić wystawione na sprzedaż pluszaki, gry czy figurki.
Wybór używanych zabawek, książek i innych dziecięcych skarbów zamiast nowych przedmiotów był świetną okazją do obchodów w ramach Światowego Dnia Oszczędzania, a zebrane pieniądze zasiliły konto Samorządu Uczniowskiego :)
Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) jest ogólnopolską akcją edukacyjną odbywającą się każdego roku w pierwszy piątek października. Głównym celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia.
Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W tym roku postawiliśmy na gry edukacyjne z tabliczką mnożenia w roli głównej.
Najmniejsza, największa, najgrubsza - współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Suszcu
W ubiegłym tygodniu p. Michał Witosza - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu - zabrał uczniów klasy 4 w niesamowitą podróż do świata książek. Uczniowie zobaczyli najbardziej okazałe eksponaty dostępne w księgozbiorze suszeckiej biblioteki, takie jak np. arcydzieła inżyniera papieru Roberta Sabudy, książkę w butelce czy graficzną perełkę, z której można ułożyć tysiące wierszy. Dodatkowo, uczniowie zaprojektowali swoje własne książkowe okładki. Dziękujemy za tą niezwykłą lekcję wiedzy o rynku wydawniczym :)
Gminne zawody Sztafetowe biegi przełajowe
04.10.2023r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w zawodach gminnych w Sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się na "Gwarusiu". Nasi uczniowie startowali w kategoriach: klasy VIII i VII oraz klasy VI i młodsi. W kategoriach klas młodszych zajęli: dziewczęta IV miejsce, chłopcy II miejsce. W kategorii klas starszych: dziewczęta II miejsce , chłopcy II miejsce. Gratulujemy wyników :)
KOLEGA , KOLEDZE. AKCJA TORNISTER
Akcja: Tornister pełen przyborów szkolnych: "Kolega , koledze" została zakończona. Była to akcja ogólnopolska pełne plecaki odebrały od nas przedstawicielki CARITAS POLSKA z Katowic. Plecaki zostaną wysłane do Caritas Warszawa i przekazane dzieciom w Libii i Syrii krajom, które zostały poszkodowne przez trzęsienie ziemi. Dziękujemy każdemu uczniowi i każdemu rodzicowi, który pomógł dziecku swojemu i zachęcił do udziału w tej akcji. Serdecznie też dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola.
Z wizytą w Chlebowej Chacie #LaboratoriaPrzyszlosci
5 października klasy pierwsze udały się na wspólną wycieczkę do malowniczej górskiej miejscowości – Górek Małych. Celem wyprawy była Chlebowa Chata. Chlebowa Chata to taka dawna wieś w pigułce. Pobyt w tym niezwykłym miejscu pozwolił przenieść się uczniom do czasów naszych pradziadków. Dzieci poczuły klimat dawnych czasów nie tylko poprzez zwiedzanie drewnianej chaty i stodoły, ale także dzięki aktywnemu udziałowi w pokazach procesu wyrabiania masła czy pieczenia podpłomyków i ich degustacji. Uczniowie w sposób niezwykle atrakcyjny dowiedzieli się jak wyglądało dawniej zwykłe życie i co było w nim najważniejsze. Młodzi turyści byli niezwykle zachwyceni tym urokliwym miejscem!
Loteryjka u Wisi - akcja czytelnicza
Z okazji Roku Wisławy Szymborskiej biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji “Loteryjka u Wisi”.
Wisława Szymborska organizowała loteryjki dla znajomych. Każdy mógł podczas wieczorku u poetki wylosować mały gadżet. Były tam różne przedmioty - od absurdalnych po całkiem użyteczne. Od 25 do 29 września w bibliotece można było po wypożyczeniu książki, wylosować właśnie taki drobiazg :)
SPOTKANIE Z POLAKAMI NA LITWIE
"Wśród drogi krętej i trudności ty pamiętaj o polskości ".
Te słowa pani wizytator z Bielska Białej Natalii Rykowskiej towarzyszyły nam przez cały pobyt i były dla nas ważne. Zrozumieliśmy jak ważne jest wsparcie Poloni Litewskiej.
W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła wzięła w wielu akcjach charytataywnych na rzeczpomocy na dzieciom na Kresach. Jedna z akcji była akcja:" Mikołaj na Kresach". Organizatorem akcji jest ks. Ryszard Umański , który jest też Prezesem Towarzystwa Patriotycznego na Krsach. W ramach podziękowania Delegatura z Bielska Białej wytypowana wśród 110 szkół biorących udział w akcji 10 szkół na wyjazd do Wilna. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa w Rudziczce. Z naszej szkoły pojechało 4 uczniów należących do wolontariatu szkolnego wraz z opiekunem. W programie uwzględniono zwiedzanie Wilna, a tam udział we Mszy św. w Ostrej Bramie , spotkanie z naszymi Ro
Wycieczka klas II i III do Chlebowej Chaty #LAB.P
Klasa II i III wybrały się na wycieczkę do Chlebowej Chaty. Uczniowie zostali zabrani w podróż do dawnej wsi. Poznali życie naszych przodków. Mieli okazję zobaczyć sprzęty wykorzystywane dawniej przy uprawie i obróbce ziarna, produkcji chleba, masła. Mogli się przekonać jak dawniej mieszkali ludzie i jak wyglądało ich życie codzienne. Uczniowie mogli wsiąść na traktor, bryczkę, sanie oraz stary motocykl. Kolejną atrakcją było własnoręczne formowanie i wypiekanie podpłomyków, ubijanie masła, formowanie twarogu. Na zakończenie degustacja wszystkich pyszności przygotowanych własnoręcznie. Była nauka połączona z zabawą, pracą, a wszystko odbyło się w cudownej atmosferze i niepowtarzalnym zapachu świeżego chleba.
KLASA W TERENIE #LAB. P
Klasa III bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie". Głównym celem projektu jest promowanie edukacji na świeżym powietrzu i nauka przez obserwację, doświadczenie i kreatywne myślenie. Od wrześna do maja uczniowie będą wykonywali zadania, dzięki którym zdobędą nowe doświadczenia, wzbogacą swoją wiedzę przyrodniczą, rozwiną świadomość ekologiczną. Jednocześnie praca zespołowa pomoże jeszcze lepiej zintegrować zespoł klasowy. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z naszych pierwszych działań.
Poszukujemy dżentelenów - obchody dnia chłopaka. #LaboratoriaPrzyszlosci
829 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował trzy wyjątkowe atrakcje - nie tylko dla mężczyzn :)
1) przedstawicielki samorządu przeprowadziły wybory na klasowego dżentelmana, a chłopcy, którzy zdobyli ten zaszczytny tytuł zostali nagrodzeni Orderami Dżentelmanów;
"Sprzątanie świata łączy ludzi" #LaboratoriaPrzyszlosci
W tym roku obchodzimy 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. W związku z tym, klasy I-III wraz ze swoimi wychowawcami przyłączyły się do udziału w sprzątaniu naszej planety. Uczniowie wyposażeni w gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły. Z wielkim zapałem zbierali „śmieciowe zdobycze”.
Nie wyrzucam, czyli drugie życie odpadów
Zapraszamy do udziału w konkursie ekologicznym dla klas I-III !
Regulamin konkursu: REGULAMIN_KONKURSU_EKOLOGICZNEGO_KL._I-III.pdf
Filmowe projekty uczniów kl. 7a i 7b
Aby utrwalić wiedzę o greckich mitach oraz biblijnych przypowieściach uczniowie klas 7 przygotowali swoje własne filmowe adaptacje znanych tekstów kultury. Zostały one zaprezentowane na lekcjach języka polskiego.
Do stworzenia filmowych projektów młodzież wykorzystała różne techniki: od nagrania filmiku w grze Minecraft, przez grę aktorską czy animację. Jesteśmy dumni, że mamy tak wszechstronnie utalentowanych uczniów :)
ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA- 28.09.2023r.- L.P
6Dzisiaj klasa 1a miała okazję celebrować Światowy Dzień Jabłka.
Z tej okazji uczniowie na początku wysłuchali informacji na temat jabłoni, jako drzewa charakterystycznego dla naszego kraju. Następnie, w nawiązaniu do wcześniejszych tematów lekcji dotyczących zmysłów i poznawania świata, pierwszoklasiści przy pomocy lup i mikroskopu oglądali z bliska jabłko: jego skórkę, miąższ, które następnie próbowali samodzielnie opisać. Podziałało to niezwykle intensywnie na ich zmysły, dlatego z chęcią zjedli jabłka.
Lekcja anatomii pod chmurką #LaboratoriaPrzyszlosci
Nowa galeria Lekcja anatomii pod chmurką została dodana do albumu fotograficznego
Na ostatnich lekcjach biologii, uczniowie klas VII mieli możliwość poznania budowy szkieletu. Swoją przygodę z układem ruchu rozpoczęli od ułożenia części szkieletu w całość, a następnie opisaniu jego poszczególnych elementów. Zajęcia "pod chmurką" sprzyjały przyswajaniu wiedzy anatomicznej uczniom klasy 7a i 7b.
Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Kreatywne Prace Plastyczne
Uczniowie kl. I biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Kreatywne Prace Plastyczne.