•    Światowy Dzień Mycia Rąk

• "My wirusom się nie damy, bo  o zdrowie swoje dbamy"

Na zajęciach dzieci dowiedziały się ,że dla czystości rąk najważniejsze są czas i technika ich mycia. Prawidłowo ręce powinno się myć minimum 30 sekund, pamiętając przy tym o wielokrotnym pocieraniu nie tylko wewnątrz dłoni, ale też na grzbietach, w przestrzeniach między palcami oraz nadgarstkach. Dokładne mycie rąk to również koliste ruchy pocierania opuszkami palców o wnętrze dłoni, w celu oczyszczenia przestrzeni pod paznokciami. Po umyciu dokładnie wycieramy ręce, ponieważ na mokrych powierzchniach bakterie namnażają się szybciej.

•            ZDROWY SOCZEK

•   Zajączki podczas zajęć utrwalały wiedzę na temat owoców i warzyw. W tym dniu odbyło się wiele zabaw związanych z witaminkami. Następnie zrobiliśmy przy pomocy sokowirówki pyszny, naturalny sok marchewkowo-jabłkowy. Następnie odbyła się degustacja soku. Był wyśmienity, a do tego bardzo zdrowy.

•           Piramida zdrowia

• „Co jest zdrowe, co jest złe każdy doskonale wie”

Przedszkolaki dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. W trakcie zajęć dzieci ćwiczyły spostrzegawczość przez porównywanie, klasyfikowanie, przeliczanie warzyw i owoców w danym zbiorze.

•           Kosz pełen witamin

• Dzieci z grupy zajączki na zajęciach wykonały prace plastyczną pt. "Kosz pełen witamin". Każdy mógł sobie wybrać sylwetę ulubionego owocu, a następnie dzieci dowolną techniką wyklejały kontury, które umieściły w wykonanym wcześniej koszyczku z papierowego talerzyka.

•            Ruch to zdrowie

• Na zajęciach omawialiśmy w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, co powoduje, że chorujemy, jak się przed tym ustrzec, jak nie doprowadzać do rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą kropelkową np. koronawirusa i grypy, jak się zachować, gdy zauważymy u siebie objawy choroby. Szczególnie zwracaliśmy uwagę jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, dostosowaniem ubrania do warunków pogodowych. Zachęcaliśmy do spacerów i częstego przebywania na świeżym powietrzu.

•      DZIAŁANIA RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI

Podsumowaniem akcji "Wirusoochrona" było zaangażowanie rodziców wraz z dziećmi do przygotowania zdrowego posiłku oraz o aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w  akcję i nadesłanie zdjęć zrobionych podczas aktywności fizycznej, oraz przygotowania zdrowego posiłku.