• Rekrutacja Szkoła

REKRUTACJA DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

I. ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

(dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudziczce)

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, które ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Zgłoszenie zawiera oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata.

Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce
          w klasie pierwszej  w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

Termin przyjmowania zgłoszeń dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły :

od  26.02.2024r. do 08.03.2024r.

w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce, ul. Woszczycka 20

w godzinach od 7.00 – 15.00

W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa rodzice są proszeni
          o przekazanie informacji do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce.

Druki do pobrania:

ZGLOSZENIEDZIECKA_DO_KL.I_2024_2025.pdf

II. REKRUTACJA DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

(dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudziczce)

w Rudziczce będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Dzieci, dla których Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudziczce nie jest szkołą obwodową, biorą udział w  postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z Zarządzeniem nr GZUW/02/2024 Wójta Gminy Suszec z dnia 12 stycznia 2024r. w sprawie ustalenia terminów postepowania rekrutacyjnego oraz terminów postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych Gminy Suszec dla uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły na rok szkolny 2024/2025 i Uchwałą Nr XXXII/261/2017 z dnia 23.02.2017r. w sprawie określenia kryteriów, przyznania kryteriom określonej liczby punktów i określenia dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do przyjęcia kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych prze Gminę Suszec a zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Druki do pobrania:

WNIOSEK_SZKOLA_2024_2025.pdf