Zbieramy Talenciaki
Talenciaki można aktywować na stronie, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do : Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudziczce. Talenciaki można też przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnie oznakowanego pudełka.
Bądź uczciwy (i wesoły) - nietypowa lekcja etyki
Klasy 6 przez cały październik zgłębiały tajniki odmiennych i nieodmiennych części mowy. Sprawdzian z tej nie najłatwiejszej części językoznawstwa uczniowie napisali jednak w wyśmienitych humorach, ponieważ na ten dzień założyli śmieszne i nakrycia głowy, które uniemożliwiały odpisywanie... Do akcji zainspirowały nas działania filipińskiej wykładowczymi, opisywane w mediach społecznościowych
AKCJA CHARYTATYWNA
DO 15 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE BĘDZIE TRWAŁA ZBIÓRKA BIEDRONKOWYCH NAKLEJEK
List z Kancelarii Prezydenta i autograf Pierwszej Damy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce otrzymał list z podziękowaniami za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Do podziękowań dołączono specjalne wydanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza ze złożonym przez Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę autografem.
Narodowe Czytanie odbyło się w naszej szkole 2 września i miało na celu promocję kanonu literatury polskiej wśród młodzieży.
STYPENDIA
Dnia 21.10. 2022r. na apelu zorganizowanym w ZSP Rudziczka Pani Dyrektor przyznała stypendia za wyniku w nauce za II semestr roku szkolnego 2021/2022r, Wszystkie wnioski złożone przez wychowawców zostały pozytywnie rozpatrzeone przez Komisję Styendialną, w związku w tym aż 14 uczniów z klas od IV do VII otrzymało stypendia.
KONKURSY EKOLOGICZNE
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej:
"MIŚ z odzysku" dla uczniów kl. I-IV oraz "NIE MA RADY - SEGREGUJEMY ODPADY" dla uczniów kl. V-VIII.
Konkursy mają na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości ekologicznej oraz uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony środowiska, w którym żyją. Prace przyjmowane są do 24.11.2022r.
Mała książka - wielki człowiek - kampania czytelnicza
Miło nam poinformować, że w październiku uczniowie klasy 1 wzięli udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowanej przez Instytut Książki we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Dzień Gier Planszowych
Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października. W tym roku nasza szkoła postanowiła włączyć się do akcji CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI. Uczniowie podczas wszystkich przerw mogli zagrać w swoje ulubione gry. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale też wspaniała lekcja m.in. planowania, przewidywania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia i zasad fair play.
Różni, a tacy sami - warsztaty języka migowego
1W dniu 17.10 uczniowie klas 6a i 6b spotkali się z p. Renatą Sosną z Referatu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych. Podczas zajęć dowiedzieli się, w jaki sposób komunikują się osoby z dysfunkcją słuchu, z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień, poznali też alfabet palcowy oraz podstawowe słowa i liczby w języku migowym
Ślubowanie klasy pierwszej
Nowa galeria Ślubowanie klasy pierwszej została dodana do albumu fotograficznego
Dziś uczniowie pierwszej klasy stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły. W obecności Dyrekcji, rodziców i starszych kolegów złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowanie na uczniów ZSP. Pokazali też, co potrafią. Zostali również pasowani na czytelników biblioteki.
Wycieczka klasy pierwszej
Nowa galeria Wycieczka klasy pierwszej została dodana do albumu fotograficznego
Kozia Góra i my :))
WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ
167 października klasa 8a i 8b odwiedziły jednostkę wojskową w ramach dnia otwartego koszar. Uczniowie brali udział w obchodach święta 18batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej. Celem wycieczki było pogłębienie wychowania patriotycznego i społecznego, a także poznanie pracy żołnierzy, sprzętu, ubioru i wyposażenia wojska.
Wolontariusze
Nasi wolontariusze. Zakończyliśmy akcję Żonkil. W tym roku sadziliśmy żonkile na Polu Nadziei w Hospicjum im. JP II w Żorach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy w tej akcji brali udział i wsparli to wspaniałe dzieło. zob. zakł. Wolontariat.
Tych książek nie wolno było czytać
W ostatnim tygodniu września w bibliotece obchodziliśmy Tydzień Zakazanych Książek. Jest to coroczne święto wolności czytania, obchodzone jest na całym świecie od 1982 r. zwykle w ostatnim tygodniu września, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji. Wśród książek, które w ciągu ubiegłych wieków były objęte zakazem czytania z powodów politycznych lub społecznych znalazły się m.in. takie arcydzieła literatury polskiej i światowej jak Biblia, Pan Tadeusz, Dziady, wiersze Czesława Miłosza, Rok 1984, Folwark zwierzęcy.
7 X 2022 XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
7 października 2022 r. pod hasłem:Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Dzielić się chlebem - realizacja innowacji pedagogicznej
3Na zajęciach języka polskiego, podsumowujących omawianie wybranych tekstów biblijnych w ramach innowacji pedagogicznej “Smaki naszych lektur” uczniowie klasy 6 jeszcze raz omówili podstawowe wiadomości o Biblii, biblijne związki frazeologiczne oraz biblijny język symboli. Następnie uczniowie własnoręcznie wypiekali chleb - symbol, którego podstawowe znaczenia ściśle związane są z księgami Starego i Nowego Testamentu.
Dzień Chłopaka w naszej szkole!
8Życzenia, upominki, uśmiech na twarzy... Tak właśnie wyglądał Dzień Chłopaka w naszej szkole. Samorząd Uczniowski wręczył naszym wspaniałym uczniom słodki upominek oraz zorganizował "Kiermasz słodkości". Nie zabrakło również konkursu na NAJLEPSZEGO CHŁOPAKA. Wręczono dyplomy SUPER BOHATERÓW oraz specjalne odznaki SUPER CHŁOPAKA.
II edycja Biegu po książkę - obchody Narodowego Dnia Sportu
1Koniec września był pod znakiem II edycji Biegu po książkę. W tym roku tor szybkościowy przeniesiony został na salę gimnastyczną z uwagi na deszczową aurę. Mimo tego również cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych ucziów. Każdy, kto chciał mógł wystartować, ale zwycięzca z każdej klasy był tylko jeden. Ten najszybszy otrzymał upominek w postaci książki. Cieszymy się, że tak dużo dzieci wzięło udział w zabawie, bo przede wszystkim to ta zabawa się liczyła najbardziej i zapraszamy do następnej edycji za rok.
Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe
Uniwersytet Śląski otworzył swój kampus w Katowicach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.
W dn. 22.09.2022 r. uczniowie klasy 7a, 8a i 8b mogli uczestniczyć w kilku wykładach, prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz pracowników placówek naukowo-badawczych.
Biblijny fresk frazeologiczny
W ubiegłym tygodniu (16.09) podczas omawiania na języku polskim wybranych fragmentów tekstów pochodzących z Biblii, uczniowie klas 6b i 6a poznawali biblijne związki frazeologiczne. Aby utrwalić przyswojoną wiedzę, uczniowie wcieli się w malarzy i za pomocą farb i kartonu stworzyli biblijny fresk frazeologiczny. Fragmenty fresku można oglądać na gazetce przed biblioteką.
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychKreatywne Prace Plastyczne
Uczniowie kl. I biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Kreatywne Prace Plastyczne.