• Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

• 22 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zgromadzona społeczność szkolna wysłuchała historii święta naszej planety, a także tematykę związaną z działaniami proekologicznymi.

W tym dniu nasi uczniowie ubrali się w barwy Ziemi – niebieski i zielony.

Podczas apelu zostały zaprezentowane prace konkursowe „Na ratunek Ziemi” wykonane przez uczniów klas VI-VIII.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce - Marcelina Sz. klasa VI

II miejsce - Michał Sz. klasa VIIIA

III miejsce - Milena K. klasa VIIA i Wiktoria P. klasa VIIIB

W konkursie dla klas I-V licznie zostały nadesłane zdjęcia konkursowe „Selfie z pupilem”, na których nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali się ze swoimi domowymi zwierzakami.

Nagrodzeni w konkursie "Selfie z pupilem":

I miejsce - Jakub B.klasa II

II miejsce - Maja R. klasa I

III miejsce - Bartosz S.klasa II I Miriam Dź. klasa I

Wyróżnienia:

Wiktoria K. klasa V, Łucja D. klasa IV, Pola J. klasa I, Monika K. klasa I, Hanna S. klasa I, Marta K. klasa II.

Uczniowie naszej szkoły pamiętają, że o Ziemię należy dbać na co dzień, dlatego w minionym tygodniu wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wielkie sprzątanie naszej okolicy.

• Międzynarodowy Konkurs Piosenki Maryjnej

• Emilia Niezgoda z klasy VIIIb i Julia Kądziela z klasy VIIb wzięły udział w międzynarodowym konkursie online Maryja Trzech Narodów. Akompaniowały im Hanna Fonferek - skrzypce, a także pani Mariola Zyzańska - gitara. Filmy pomogła nagrać pani Małgorzata Kania. Zapraszamy do wysłuchania ich występów.

• Dzień Dobra w naszej szkole

• "Dzień Dobra" to  radosne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego. To także święto patronalne CARITAS największej Akcji Charytatywnej w Polsce. Akcja wspiera Rodzinne Domy Dziecka w tym roku także wspiera dzieci z Ukrainy. W naszej szkole ten Dzień dzięki naszym wolontariuszom odbył się w szkole już w Piątek 22.04.2022r. Sprzedawaliśmy cegiełki w formie ciasta. Następnie kontynuacja przeniosła się na teren Parafii i również nasi uczniowie przedstawili  montaż słowno muzyczny pt:"Dobro zawsze wraca". Również na mapie Polski mamy swoje "Serduszko Dobra".

• Ucz się , baw , twórz i rozwijaj swe skrzydła z Kici Nici!

• Dnia 7.04.2022r w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci p. Aliną Przydatek. Myszka Soniulinda i Króliczka Matilda nie tylko odkrywają przed młodymi uczniami elementy kultury włoskiej oraz angielskiej motywując do nauki języków obcych . Bohaterki tworzą przestrzeń  w której dziecko jest w jednym czasie widzem i aktorem.  Wykorzystanie korespondencji sztuk w ramach dziecięcej twóczości pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a także spontaniczność i wzajemną interakcję uczniów. Dziecko poznaje elemnenty teatru, bajkoterapi, rękodzieła itd. Sptkanie zostało zorganizowane w ramach kultury czytelniczej przez p. M. Kania i A. Sobańską przy współpracy Biblioteki Gnminnej w Suszcu.

• 1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka.

Zabawa polegała, aby przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory nie w plecaku, ale zapakowane na rozmaite sposoby. Kreatywność naszych uczniów nas nie zawiodła, bo wykazali się sprytem i pomysłowością.

Zapraszamy do fotorelacji

• Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole...

• Z okazji pierwszego dnia wiosny i tym samym w dniu święta naszej szkoły powstała kolejna ścianka fotograficzna. "SZKOŁA USKRZYDLA" - pod takim hasłem wraz z pięknymi skrzydłami, które wspólnymi siłami wykonali uczniami klasy Va i członkowie samorządu uczniowskiego wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do fotorelacji poniżej.