• Pasowanie na ucznia

• Pasowanie na ucznia oraz złożenie uroczystego ślubowania to niezwykle ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów, ich rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej.
            11 października 2024 r. oficjalnie zostało przyjętych do grona uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce dwudziestu czterech pierwszoklasistów. Podczas uroczystości uczniowie klasy I pokazali zgromadzonym gościom, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez pana dyrektora Jacka Indekę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.
            Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów.

• Bomba witaminowa w szklance

• Uczniowie klasy II B, po zakończeniu cyklu tematycznego dotyczącego korzystnego wpływu owoców i warzyw na zdrowie, mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. W ramach zajęć przygotowali świeżo wyciskany sok z różnych owoców i warzyw. Była to doskonała okazja, aby przekonać się, jak smaczne i zdrowe mogą być naturalne napoje, bogate w witaminy. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w procesie przygotowywania soków, a wspólne degustowanie przygotowanych napojów sprawiło im wiele radości.

To była zdrowa i smaczna lekcja, która z pewnością zapadnie im w pamięć!

• Wrażenia po obejrzeniu spektaklu pt.: "Łysek z pokładu Idy"

• W dniu 9 października 2024r. uczniowie klasy II A, II B oraz III mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu pt. „Łysek z pokładu Idy” w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM. Przedstawienie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, a jego treść przybliżyła młodym widzom emocjonującą historię opartą na śląskiej tradycji i górniczych realiach.

Ponadto uczniowie klasy III, pod opieką swojej wychowawczyni, wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym w ramach prezentacji spektaklu. Zadaniem konkursowym było m.in. stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej podobiznę tytułowego bohatera – Łyska. Z radością informujemy, że klasa III została wyróżniona za swoją twórczą pracę, co było dodatkową atrakcją tego dnia. Gratulujemy naszym młodym artystom!

To był niezapomniany dzień pełen wrażeń artystycznych i twórczych inspiracji!

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzisiaj samorząd uczniowski z okazj Dnia Edukacji Narodowej zorganizował akademię. Składała się ona z części oficjalnej, a następnie wybrani uczniowie, nauczyciele i pracowicy szkoły wzięli udział w 2 teleturniejach: "Jaka to melodia" i "Familiada". Emocji było bardzo dużo, czuć było rywalizację, ale przede wszystkim w czasie akademi towarzyszyło nam dużo radości.

W czasie akademii, które jest okazją do wyrażenia wdzięczności i uznania dla nauczycieli oraz pracowników oświaty, doszliśmy do jednego wniosku: każdy członek społeczności szkolej pełni ważną rolę, uczniowie oraz wychowawcy tworzą jedność.

• "Lekcje o finansach" -edycja 2024

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację zadania w ramach programu Ministerstwa Finansów pod nazwą: ,,Lekcje o finansach” . Celem Programu „Lekcje o finansach” jest wsparcie realizacji działań z zakresu edukacji finansowej polegających na przeprowadzeniu, wśród uczniów minimum 3 zajęć lekcyjnych z zakresu szeroko rozumianych finansów.

• Wyjazd wolontariuszy do Hospicjum JP II ŻORY

• Witamy was serdecznie. Rozpoczynamy naszą działalność wolontaryjną w naszej szkole. To co widzicie na naszych zdjęciach to : Akcja sadzenie żonkila przy Hospicjum JP II  w Żorach. Dalsza część akcji prowadzimy w szkole sprzedajemy w naszym sklepiku wolontaryjnym sadzonki żonkili. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane Hospicjum. W szkole też przeprowadziliśmy akcję pomocy powodzianom zebraliśmy bardzo dużo środków czystości i zostały przekazane powodzianom w Głuchołazach. Dołączyliśmy do naszych strażaków i dary zostały tam na miejsce zawiezione. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszychj akcji. Kto pomaga żyje dłużej. Dziękujemy. Więcej zdjęć na naszej stronie .

• DZIEŃ CHŁOPAKA według samorządu uczniowskiego

• Dzień Chłopaka w Polsce obchodzony jest 30 września. Jest to dzień, w którym dziewczyny i kobiety składają życzenia oraz wręczają drobne upominki chłopakom, kolegom, a także swoim partnerom. W szkołach, grupach znajomych czy w pracy często organizowane są z tej okazji różne niespodzianki i małe imprezy.

Dzień Chłopaka w naszej szkole to świetna okazja do integracji klasy i sprawienia radości chłopcom. W poniedziałek nasi Panowie ubrani w koszule i krawaty prezentowali się fantastycznie. Każdy dostał słodki upominek i mógł zapozować do sesji jako "superbohater".

• szkoła tel/fax/ 32 2124013
          przedszkole tel. 32 2124445