21 listopada to szczególna okazja, aby zastanowić się nad aszym stosunkiem do innych, ponieważ na całym świecie obchodzi się Dzień Życzliwości, a także akcentuje się dobre uczynki i pozytywne emocje. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, dostarcza wiele radości i pozytywnych emocji na twarzach innych ludzi. Pamiętajmy, żeby być życzliwym nie tylko od święta, ale okazujmy sobie wzajemną serdeczność przez cały rok.
Dzień Życzliwości w szkole i przedszkolu
- 1
Teatrzyk profilaktyczny
Nowa galeria Teatrzyk profilaktyczny została dodana do albumu fotograficznego
Dyskoteka Andrzejkowa
- 2
Zajęcia z dogoterapeutą
Nowa galeria Zajęcia z dogoterapeutą została dodana do albumu fotograficznego
Klasa 2a
3Klasa 2a wraz z wychowawcą Marleną Cierpioł serdecznie dziękuje za ekscytujące zajęcia z dogoterapii i przekazaniu wielu ciekawych informacji dotyczących psów.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Dnia 15 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Były quizy, wykreślnaki, krzyżówki, gry planszowe, kolorowanki.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach.
W ciekawy sposób spędzali czas podczas przerw w tym dniu, ucząc się tabliczki mnożenia.
4
Dzień Zdrowego Śniadania
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie klasy I przygotowali z pomocą swoich pań zdrowe, kolorowe i pożywne kanapki oraz sok z marchewki i jabłek. Śniadanie poprzedzone było zajęciami, które miały na celu poznanie zasad zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia.
Wspólne przygotowanie i spożywanie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i radości. We wspólną akcję zaangażowli się również rodzice. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Dziękujemy im za pomoc!3Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.
Świąteczna ozdoba z recyklingu, czyli drugie życie odpadów
Zachęcamy do udziału w konkursie ekologicznym!
REGULAMIN_KONKURSU_EKOLOGICZNEGO_SWIaTECZNA_OZDOBA_2024_.pdf
Festyn sportowy klas III w programie Mały Mistrz
Nowa galeria Festyn sportowy klas III w programie Mały Mistrz została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 6.11 klasa III uczestniczyła zabawach sportowych w ramach programu Mały Mistrz. Festyn odbywał się na hali sportowej w Suszcu. Brały w nim udział 4 szkoły z naszej gminy, biorące udział w projekcie: Piasek, Pawłowice, Studzionka i Rudziczka. Świetnie bawiliśmy się, biorąc udział w nietypowych konkurencjach tj. chodzenie na szczudłach czy przerzucanie piłki z użyciem kocyków. Każdy uczestnik otrzymał medal, worek z logo Małego Mistrza oraz poczęstunek. Wróciliśmy z powrotem również z pucharem.
6
11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości
- 9
8 listopada odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klasy VIIIB, pod kierunkiem p.Anny Krent, w inscenizacji przy ognisku przypomnieli piękną, ale i tragiczną historię naszego kraju: od zaborów pod koniec XVIII wieku, aż do odzyskania pełnej wolności w 1918 roku oraz dalszych walk o obronę własnej, polskiej ojczyzny w czasie II wojny światowej.
Wspólnie odśpiewaliśmy także w uroczystej, pełnej powagi postawie Mazurka Dąbrowskiego – nasz hymn narodowy.
Mogliśmy również, wraz ze szkolnym chórem, pod kierunkiem p.Marioli Zyzańskiej śpiewać pieśni żołnierskie i patriotyczne.
Wycieczka klas VIIIa i VIIIb do Warszawy z ministerialnego programu "Lekcje o finansach"
- 27
W dniach 23-25 października odbył się 3-dniowy wyjazd klas VIII do Warszawy. Był to pobyt łączący odwiedziny w instytucjach finansowych przewidzianych programem oraz zwiedzanie wielu najważniejszych zabytków historycznych oraz kulturowych stolicy.
Tak więc oprócz Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Finansów i Giełdy papierów wartościowych, udało się w ramach bardzo bogatego programu wycieczki zobaczyć: Stadion narodowy, Belweder, Starówkę z Zamkiem Królewskim, Uniwersytet Warszawski, cmentarz na Powązkach Wojskowych, a także Park z Pałacem Łazienkowskim oraz Pałac w Wilanowie.
Nie zabrakło, rzecz jasna, wizyty w centrum miasta – wjazdu na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz krótkich zakupów w Złotych Tarasach.
W towarzystwie Pani przewodnik wysłuchaliśmy tragicznej historii II wojny światowej, a także zobaczyliśmy byłe warszawskie getto żydowskie oraz pomniki zw. z Powstaniem Warszawskim i Pomnik Małego Powstańca, żeby ostatecznie utrwalić tę smutną i pouczającą wiedzę dłuższym pobytem w Muzeum Powstania Warszawskiego. Udało się również zdążyć na zmianę warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.
Pogoda, mimo chłodu, dopisała i udało się nie zmarnować ani chwili w mieście, które stanowi żywy pomnik historii naszego kraju.
Dzień Postaci z Bajek
Nowa galeria Dzień Postaci z Bajek została dodana do albumu fotograficznego
W kl. 2a uczniowie świętowali Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wzięli udział w quizie muzycznym "Jaka to melodia", gdzie zadaniem było dopasowanie piosenki do tytułu dobranocek i innych filmów animowanych. Następnie uczniowie wykonywali swoje lalki z przyniesionych materiałów, guzików i ozdób oraz łyżek drewnianych. Kreatywność była mile widziana. Nie zabrakło również akcentu dydaktywnego jakim jest ortografia, którą drugoklasiści mieli okazję przećwiczyć na kartach pracy. W roli głównej oczywiście bajkowe wyrazy, takie jak: wróżka, król itp.
Zabawy teatralne z Szewczykiem Dratewką w trzeciej klasie
Nowa galeria Zabawy teatralne z Szewczykiem Dratewką została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka klas III i IV do Krakowa w ramach projektu "Lekcje o finansach"
Nowa galeria Wycieczka klas III i IV do Krakowa w ramach projektu "Lekcje o finansach" została dodana do albumu fotograficznego
4030 października klasa 3 i 4 naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Krakowa. Zaczęliśmy ją od przejścia na Rynek Główny, gdzie mogliśmy podziwiać Sukiennice i Kościół Mariacki. Udało nam się tego dnia usłyszeć hejnał mariacki, z którym wiąże się znana nam legenda o obronie miasta. Spacerując dalej, zatrzymaliśmy się, by skosztować precli krakowskich, potem odwiedziliśmy Bramę Floriańską i Barbakan. Głównym celem wycieczki była wizyta w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP. Tam zapoznaliśmy się z interaktywnymi wystawami na temat ekonomii i finansów, na których przeprowadziliśmy symulację i przekonaliśmy się jak długo musiał pracować pomocnik murarza, żeby zarobić na buty. Mieliśmy okazję poznać historię polskiego pieniądza oraz zobaczyć, jak działa bank centralny, poznać monety i banknoty kolekcjonerskie, spróbować swoich sił w układaniu puzzli, a także zrobić sobie zdjęcie ze sztabkami złota.
Później minęliśmy Muzeum Czartoryskich i przeszliśmy pod Collegium Maius - Uniwersytet Jagielloński, na którym kiedyś studiował Mikołaj Kopernik. Spacerując dotarliśmy na nabrzeże Wisły, gdzie zobaczyliśmy legendarnego Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski i Katedrę Wawelską.
Wycieczka była bardzo udana. Towarzyszyła nam piękna pogoda, kolorowa jesień. Wróciliśmy do domu z pamiątkami zakupionymi w Sukiennicach.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie