• Ukończenie projektu Kreatywne Prace Plastyczne

• Klasa I w tym roku szkolnym wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne.
            W ciągu całego roku wykonaliśmy 9 zadań plastycznych. Udział w projekcie był dla uczniów i wychowawcy wspaniałą przygodą. Zajęcia rozwijały kreatywność, wyobraźnię, dały możliwość eksperymentowania i doświadczania poprzez nowe, nieznane techniki plastyczne. Ważnym celem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych- recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik. Na zdjęciu nasza ostatnia praca przygotowana dla mam- róże malowane palcami. Zaliczyliśmy wszystkie zadania i otrzymaliśmy certyfikat udziału. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję.

• WYRÓŻNIENIE DLA EMILII NIEZGODY I JULII KĄDZIELI

• Emilia Niezgoda z klasy VIII B i Julia KĄdziela z klasy VII B zdobyły wyróżnienie w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYCZNYM "MARYJA TRZECH NARODÓW". Gratulujemy uczennicom sukcesu wokalnego. Nagrań piosenek można posłuchać na stronie szkoły poniżej.

• "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"- zakończenie projektu

• Świetliczaki na zajęciach zrealizowały kolejny moduł projektu- NA RATUNEK. W ramach tego projektu zapoznały się z zawodami, które są związane z pomocą, czy to fizyczną czy psychiczną. Nasze świetliczaki czytały książkę Grzegorza Kasdepkę "Detektyw Pozytywka", dlatego miały okazję poznać zawód detektywa, który to pomaga rozwiązywać trudne zagadki. Następnie uzupełnili lekturniki, gdzie wpisywali podstawowe informacje o książce i wydarzeniach w niej zawarte. Odbyliśmy również "lekcje pod chmurką", czyli na świeżym powietrzu. Na szkolnym placu, na kocu czytaliśmy lekturę, rozwiązywaliśmy zagadki detektywistyczne i poznawaliśmy tajniku zawodu detektywa. Wykonaliśmy również zadanie obowiązkowe, czyli wysłuchaliśmy piosenkę pt. "Numer alarmowy" i zaczęliśmy się jej uczyć. Porozmawialiśmy na jej temat: kiedy korzystać z tego numeru, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i wymagających pomocy.  Stworzyliśmy najważniejszy jej symbol, czyli liczbę "112" ze wszystkiego, co mieliśmy pod ręką, a nawet z własnych ciał. To była prawdziwa praca zespołowa. Wszystkie nasze dokonania można zobaczyć w stronie internetowej szkoły w zakładce: świetlica. Trud świetliczaków został doceniony przez organizatora międzynarodowego projektu "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki" i nagrodzony certyfikatem.

• Konkurs "Words Lyrics Poetry."

• 6 maja 2022 roku odbył się recytatorski konkurs języka angielskiego Words, Lyrics, Poetry dla klas 7 i 8. Uczniowie zaprezentowali swój talent wybierając samodzielnie tekst recytowanego wiersza lub piosenki.

I miejsce zajęły ex aequo: Hanna Fonferek z klasy 8a i Emilia Niezgoda z klasy 8b; II miejsce - Natalia Buchta z 8b; III - Maja Łatka z 7b, a wyróżnienie zdobyła Julia Kądziela z klasy 7b.

Wielkie gratulacje od pań Magdaleny Krawczyk i Agnieszki Miki-Książek, które miały nie lada problem z wyborem laureatów spośród utalentowanych uczestników...

• Znamy już Szkolnego Mistrza Ortografii!

• Polska ortografia jest naszym dziedzictwem kulturowym,
            a mistrzostwo w posługiwaniu się nią to nie lada osiągnięcie
            – wiedzą o tym uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły,
            którzy w kwietniu wzięli udział w konkursie o tytuł „Mistrza Ortografii 2022”.

W pierwszym etapie konkursu z ortografią zmagało się 153 uczniów,
            napisali oni dyktando, na podstawie którego wyłoniono
            klasowych „Mistrzów Ortografii”.
            Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 najlepszych uczniów
            z wszystkich klas IV-VIII.

Po eliminacjach w etapie drugim tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii 2022
            zdobył Miłosz Wójciga uczeń klasy 8a.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi!

II miejsce w konkursie zdobyła Zofia Zazulak z klasy 7b

III miejsce Natalia Buchta z klasy 8b

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.
            Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za wspieranie szkolnych inicjatyw.

• DYŻUR WAKACYJNY

•  DYŻUR WAKACYJNY

W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH                                                        W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W RUDZICZCE

Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w  miesiącu lipcu 2022r.

Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci obojga czynnie pracujących rodziców/opiekunów prawnych.

Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane  w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce ul. Woszczycka 20

od dnia 16.05.2022r. do  dnia 31.05.2022r.

Rezygnację z zapisu dziecka na dyżur wakacyjny należy złożyć do dnia 24 czerwca 2022r.

Sprawowanie opieki nad dziećmi w okresie dyżuru wakacyjnego odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi MZ, GIS, MEiN..

Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników.

Karty zapisu dziecka na dyżur wakacyjny będą dostępne od dnia 10.05.2022r. na stronie internetowej placówki oraz  u intendenta.

Karta zapisu dziecka uczęszczjącego w roku szkolnym 2021/2022 do Przedszkola Publicznego w Rudziczce:

KARTA_ZAPISU_DZIECI_Z_NASZEGO_PRZEDSZKOLA.pdf

Karta zapisu dziecka uczęszczającego w roku szkolnym 2021/2022 do innych przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Suszec:

KARTA_ZAPISU_DZIECI_Z_INNYCH_PLACOWEK(1).pdf