• Dzień Babci i Dziadka w ZSP Rudziczka

• Uroczystość została zorganizowana jako jeden z elementów realizacji projektu Fundacji JSW.

Popołudniu 24 stycznia gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków przedszkolaków, czyli najwspanialszą widownię pod słońcem. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, którzy odgrywają znaczącą rolę w życiu każdego przedszkolaka. W zimowym występnie udział wzięły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Przygotowując się do tego święta, dzieci miały okazję wykorzystać swoje talenty i pasje, które z dumą zaprezentowały – śpiew, taniec, grę na instrumentach, umiejętności aktorskie czy samo wystąpienie przed publicznością. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie przez dzieci upominków oraz słodki poczęstunek.

To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości! Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie oraz zaangażowanym rodzicom w przygotowanie poczęstunku dla gości.

• Warsztaty języka migowego - współpraca ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Lab.P

• Starostwo Powiatowe w Pszczynie organizuje warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci i młodzieży postawy tolerancji oraz akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Tym razem zajęcia odbyły się w naszej szkole. Podczas warsztatów rozmawiano z uczniami klas 7a, 7b i 4 na temat trudności, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Uczniowie poznali alfabet palcowy i podstawowe słowa w języku migowym. Uczyli się liczb, kolorów, nazw zwierząt czy zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy p. Renacie Sośnie za przeprowadzenie ciekawych i inspirujących warsztatów!

• Witajcie w Śródziemiu - Lab.P

• W minionym tygodniu na lekcjach języka polskiego w klasie 6 pracowaliśmy metodą projektu, która połączyła literaturę, kreatywność i współpracę uczniów. W ramach tej lekcji, uczniowie zostali zaproszeni do wcielenia się w świat śródziemia stworzony przez J.R.R. Tolkiena. Każdy uczeń miał za zadanie przebrać się w kostium zainspirowany jednym z plemion zamieszkujących tę fantastyczną krainę.

Podczas zajęć, uczniowie nie tylko prezentowali swoje unikatowe stroje, ale również pracowali nad opisami poszczególnych plemion. Zadanie polegało na dokładnym opisaniu charakterystycznych cech, zwyczajów, historii i codziennego życia wybranej społeczności ze śródziemia. Uczniowie korzystali z wyobraźni, rozwijając umiejętność opowiadania oraz precyzyjnego używania języka.

Podczas prezentacji opisów, klasa miała okazję poznać różnorodność świata stworzonego przez Tolkiena i zobaczyć, jak różne plemiona funkcjonują w tej fantastycznej rzeczywistości. Lekcja nie tylko rozbudziła zainteresowanie literaturą fantasy, ale także umożliwiła uczniom wyrażenie siebie poprzez twórczą interpretację treści lektury. To doświadczenie nie tylko wprowadziło uczniów w fascynujący świat Hobbita, ale również rozwijało ich zdolności literackie i artystyczne.

• Wulkan, pióro i wachlarz - współpraca z Biblioteką Pedagiczną w Pszczynie. Lab.P

• jPoczątkiem stycznia w progach naszej szkoły gościła p. Lucyna Jabłeka - bibliotekarka pracująca w Bibliotece Pedagogicznej w Pszczynie (filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach). P. Lucyna za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiła historię Wulkan, pióro i wachlarz - czyli ppowieść o Helenie Janinie Pajzderskiej – podróżniczce i pisarce z XIX w. W trakcie dyskusji z uczniami poruszaliśmy m.in. tematykę równouprawnienia kobiet i traktowania osób ciemnoskórych przez Europejczyków. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie tych ciekawych spotkań :)

• Spotkania z muzyką i muzykoterapia - realizacja projektu JSW

• Po przerwie świątecznej odbyły się kolejne zajęcia z muzykoterapii. Aktywnie słuchaliśmy muzyki i układaliśmy akompaniament.

Zajęcia są wpisują się w realizowany przez naszą szkołę projekt Fundacji JSW "Muzyka łagodzi obyczaje-wyposażenie pracowni muzycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce".

• Wycieczka klasy II do kina

• Nowa galeria Wycieczka klasy II do kina została dodana do albumu fotograficznego

Klasa druga wybrała się bezpłatną komunikacją miejską do kina "Helios" na prelekcję multimedialną o zwierzętach oraz film "O psie, który jeździł koleją". W planie mieliśmy również lody :))