• Poznajmy dziedzictwo Słowian - spotkanie autorskie dla uczniów klas IV-VIII

• 5 grudnia o godzinie 13:00 odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów naszej szkoły z Melanią Kapelusz- autorką dziewięciu książek oraz kilkuset tekstów literackich dla dzieci. Pani Melania przeczytała dzieciom fragmenty książki "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" i opowiedziała wiele ciekawostek o kulturze Słowian. Był też czas na pytania publiczności i autografy.

Spotkanie autorskie było nagrodą za udział w programie Szkiełko i Oko. Biblioteka realizowała go we wrześniu i październiku. Miał on na celu popularyzację i zapoznanie publiczności z współczesną twórczością dla dzieci i młodzieży odnoszącą się do epoki romantyzmu.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - wyjazd do teatru

• 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji w Teatrze Małym w Tychach miała premierę sztuka teatralna Wyspa Mojej Siostry, zrealizowana przy współpracy zespołu teatralnego z Środowiskowym Domem Samopomocy w Tychach.

7 grudnia klasy 6a i 7a miały przyjemność wybrać się do teatru właśnie na ten spektakl. Było dla uczniów niesamowite przeżycie, ponieważ sztuka opowiada historię dwóch sióstr: starszej, Pippi, cierpiącej na Zespół Downa oraz jej młodszej siostry, Myśki.

Pomysłodawczyni spektaklu oraz jego reżyserka, Joanna Piwowar-Antosiewicz po spektaklu powiedziała:

"Siłą książki i mam nadzieję naszego spektaklu jest to, że oswajamy się z odmiennością, ale jednocześnie dobrze się bawimy podążając za tym co spotyka Pippi i Myśkę”.

• Wykresy zdań z kodami QR - poznajemy rozbiór logiczny zdania

• Przez cały listopad klasy 6 poznawali i utrwalali wiadomości na temat składni języka polskiego zdania. Naszymi sprzymierzeńcami w sporządzaniu wykresów logicznych zdań pojedynczych były … kody QR. Podczas lekcji uczniowie musieli dokonać rozbioru logicznego zdania, typy podmiotów orzeczeń, określi związki składniowe i ich rodzaje. Dzieci losowały ukryte w kodach QR zdania, skanowali je, a następnie na ich podstawie wspólnie opracowywali wykresy zdań.

• TURNIEJ GIER I ZABAW SPORTOWYCH

• ​Dnia 8 grudnia 2022r. dziesięcioososobowe drużyny z klas 2,3,4 brały udział w zawodach ,które miały miejsce na hali sportowej w Suszcu.W turnieju brało udział 6 szkół z Gminy Suszec.Po zaciekłej walce i świetnym kibicowaniu,nasza szkoła zajęła III miejsce.Gratulujemy uczestnikom i paniom,które przygotowały uczniów.W nagrodę otrzymaliśmy dyplom, zaś każdy uczestnik otrzymał soczek i batonik.

• AKCJA- ZBIÓRKA DLA BEZDOMNIAKÓW

• Zachęcamy chętnych do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.

Dary prosimy zawozić osobiście do GOK-u przy ul. Ogrodowej 22.