• Czytanie ma moc! - projekt edukacyjny 2021/2022

• Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Przez cały rok szkolny 2021/2022 realizowany był w naszej szkole ogólnopolski projekt "Czytanie ma moc".   Odpowiedzialna za projekt była pani Aleksandra Sobańska. Zajęcia prowadzone były w oparciu o książki Magiczne drzewo. Stwór oraz Mikołajek. Psze pani, on ściąga. Uczniowie ćwiczyli umiejętności krytycznego myślenia, dyskutowania oraz kreatywności.

• Tytuł EKO-SZKOŁA 2022

•  Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała tytuł EKO-SZKOŁA 2022!

Przez cały rok szkolny 2021/2022 realizowany był w naszej szkole ogólnopolski projekt "EKO - SZKOŁA 2022".  Patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska.  Odpowiedzialna za projekt była pani Aneta Merkel, która otrzymała tytuł Promotora Ekologii 2022. Realizacja wszystkich punktów obowiązkowych z regulaminu była możliwa dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. Poniżej przedstawiony został raport z naszych działań wysłany do organizatora projektu - pani Joanny Gadomskiej.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

• Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce

• Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich uczniów, przedszkolaków i ich rodziców.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Oświęcimskich w Rudziczce

Rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się dnia 01.09.2022r.mszą św. w kościele M.M. Kolbego o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przejdą do szkoły. W sali gimnastycznej szkoły nastąpi powitanie rodziców, uczniów i nauczycieli, a następnie uczniowie udadzą się na spotkania z wychowawcami w salach szkolnych.  Dnia 01.09.2022r. świetlica szkolna czynna od godz. 7:00- 16:00.

Przedszkole Publiczne im. Powstańców Śląskich w Rudziczce

Dnia 1 września 2022r. przedszkole będzie czynne w godzinach od 6:30-16:00.  Rodzice przyprowadzają dzieci zgodnie z zadeklarowanymi godzinami.

Wszystkim dzieciom życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął  na wesołej  i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.

Dzieci 6- letnie, 5- letnie i 4-letnie urodzone do dnia 15.02.2018r. zapraszamy do oddziałów przedszkolnych w budynku szkoły.

Dzieci 4-letnie i 3-letnie zapraszamy do oddziału przedszkolnego, który znajduje się w budynku przedszkola.