- Zabawa Sztuką 2024/2025
- Muzykoterapia dla dzieci z niepełnosprawnością-innowacja pedagogiczna
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- Let's play your game
- Uczymy Dzieci Programować
- Szkoły Pełne Talentów
- Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne
- Z kulturą mi do twarzy
- Z ekologią na Ty
- Smaki naszych lektur
- Wikiteka 2022/2023
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo SOC
- CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- Piękna Nasza Polska Cała
- Szkoła Promująca Zdrowie
- EKO SZKOŁA 2022
- Serdeczna karteczka
- Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?
- Bieg po zdrowie
- Smak życia czyli debata o dopalaczach
- ZbieramTo w szkole
- Trzymaj Formę
- Dzień Bezpiecznego Internetu
- Ja i moja rodzina
- Koleżeństwo, przyjaźń- w towarzystwie rówieśników
- Dorastanie to odpowiedzialność
- Z tabliczką mnożenia za pan brat
- Matematyka na wesoło
- Matematyka w architekturze
- Wesoła ortografia
Innowacja pedagogiczna "Smaki naszych lektur"
Innowacja będzie realizowana na języku polskim w klasach 6 w oparciu o lektury obowiązkowe czytane przez uczniów. Innowacja zakłada pracę metodą projektu i odbywać się będzie przez cały rok szkolny. Na wybranych lekcjach języka polskiego (raz na dwa miesiące) będziemy przygotowywać proste potrawy, o których mowa w szkolnych lekturach.Celem zajęć będzie nie tylko utrwalenie wiedzy o literaturze i języku, ale również wdrażanie nawyków zdrowego odżywiania i kultury spożywania posiłków.MajPiknikowe spotkanie z lekturą - "Kubuś Puchatek", A. A. MilneKwiecieńZajęcia inspirowane lekturą "W Pustyni i w Puszczy"LutyW pierwszym tygodniu po feriach na zajęciach z języka polskiego uczniowie klas szóstych przenieśli się do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zgłębiali twórczość wówczas żyjącego biskupa, Ignacego Krasickiego.
Uczyliśmy się o sytuacji społecznej tamtego okresu, o bajkach i konieczności "zuchwałego poprawiania świata" za pomocą ironii i alegorii, stosowanych przez poetę w jego tekstach.
W ramach innowacji pedagogicznej udaliśmy się na czwartkową ucztę, podczas której przyrządziliśmy zupę serową oraz dyskutowaliśmy w parach na bieżące, ważne dla naszej szkolnej społeczności tematy.
Zajęcia nawiązywały do bajki "Kruk i lis" Ignacego Krasickiego.
Na zajęciach wykorzystano sprzęt (google VR, aparat fotograficzny) zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
GrudzieńW grudniu klasy 6 przeniosły się do tolkienowskiej krainy Shire. Uczniowie tworzyli lapbooki, przedstawiające bohaterów lektury, poznawali biografię autora Hobbita, na pudełkach przedstawiali rasy mieszkańców Śródziemia. Na koniec tak, jak Bilbo Bagins przed wyruszeniem w podróż zjedli.. jajecznicę! :)WrzesieńNa zajęciach języka polskiego, podsumowujących omawianie wybranych tekstów biblijnych w ramach innowacji pedagogicznej “Smaki naszych lektur” uczniowie klasy 6 jeszcze raz omówili podstawowe wiadomości o Biblii, biblijne związki frazeologiczne oraz biblijny język symboli. Następnie uczniowie własnoręcznie wypiekali chleb - symbol, którego podstawowe znaczenia ściśle związane są z księgami Starego i Nowego Testamentu.
Mąka, drożdże, sól, mleko, cukier… - efektem wymieszania wszystkich składników był wyrośnięty, wypieczony bochenek, symbolicznie podzielony i w całości zjedzony przez uczniów.
W pierwszym tygodniu po feriach na zajęciach z języka polskiego uczniowie klas szóstych przenieśli się do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zgłębiali twórczość wówczas żyjącego biskupa, Ignacego Krasickiego.
Uczyliśmy się o sytuacji społecznej tamtego okresu, o bajkach i konieczności "zuchwałego poprawiania świata" za pomocą ironii i alegorii, stosowanych przez poetę w jego tekstach.