• Dyżur wakacyjny

• Od 1 lipca zapraszamy dzieci zapisane na dyżur wakacyjny zgodnie z zadeklarowanymi godzinami pobytu:

- dzieci urodzone w 2020 oraz 2021 roku prosimy przyprowadzić do budynku przy
            ul. Woszczyckiej 17 – tzw. „starego przedszkola”,

- dzieci urodzone w 2017, 2018, 2019 roku prosimy przyprowadzić do oddziałów znajdujących się w budynku głównym.

W przypadku chęci rezygnacji z dyżuru lub zgłoszenia nieobecności dziecka prosimy o kontakt z sekretariatem (tel. 32 212 40 13) lub Panią Intendentką (tel. 32 212 44 45).

• Zdrowa przekąska w wykonaniu klasy 1B - LP

• O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą uczniowie klasy 1B! W ramach dni zdrowia pierwszacy przygotowali owocową przekąskę. Ulubione owoce nadziewali na patyczki, tworząc w ten sposób pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po zakończonej pracy sami skosztowali to, co zrobili. Owocowa przekąska okazała się bardzo smaczna, a jej przygotowanie sprawiło uczniom klasy 1B  wiele radości!

• Jak powstaje papier? - LP

• Uczniowie klasy IB brali udział w zajęciach na temat powstawania papieru. Dowiedzieli się m.in. jak powstaje papier oraz dlaczego i jak należy go oszczędzać. Oprócz tego wykonali kartkę papieru z makulatury, czyli tzw. papier czerpany. Wykonany przez siebie papier pierwszacy ozdabiali farbami.

• Lista przyborów do kl. I

• 1.  Zeszyt w wąskie linie 16 kr

2.  Zeszyt w kratkę 16 kr

3.  Piórnik z wyposażeniem: 2 ołówki,  pióro, gumka, nożyczki,

temperówka, linijka, kredki, klej w sztyfcie, kilka flamastrów

4.  Teczka  gruba, a w niej :

●  blok rysunkowy z białymi kartkami (A-4),

●  blok rysunkowy z kolorowymi kartkami (A-4),

●  blok techniczny z białymi kartkami (A-4),

●  blok techniczny z kolorowymi kartkami (A-4),

●  farby plakatowe 12 kolorów, kubek na wodę

●  pędzelki: kilka (grube i cienkie)

●  klej magiczny (w tubce)

●  pastele olejne np. BAMBINO

●  plastelina.

5.  Zmienne obuwie  sportowe  np. tenisówki  (do wykorzystania

również na zajęciach w-f).

6.  Strój gimnastyczny w worku:  biała koszulka,  granatowe lub

czarne spodenki.

WSZYSTKIE PRZYBORY, TECZKI, OBUWIE, STRÓJ GIMNASTYCZNY NALEŻY PODPISAĆ.

• Zajęcia otwarte dla najstarszej grupy przedszkolnej

• Klasa III razem z wychowawcą panią Agnieszką przygotowała lekcję dla najstarszej grupy przedszkolnej, czyli dla przyszłych pierwszoklasisów. Uczniowie klasy III przygotowali krótkie przedstawienie, a potem pomagali młodszym kolegom wykonać zadania w ławkach szkolnych. Przedszkolacy mogli poczuć się jak uczniowie. Na koniec były prezenty, własnoręcznie przygotowane przez trzecioklasistów.

• Udział w GALI zakończenie akcji Pola Nadziei

• Dnia 10 czerwca  2024r zostaliśmy zaroszeni na Galę zakończenia wolontariatu szkolnego na ten rok szkolny. Galę zorganizowałali wolontariusze z Hospicjum JP II w Żorach. Uczestniczyliśmy w pochodzie ulicami miasta Żory. Towarzyszyła nam orkiestra dęta. Przeszliśmy aż do Domu Kultury na Starych Żorach. Tam Odbył się piękny występ o tematyce wolontrayjnej przygotowany przez wolontariusz ZSP Baranowice. Bardzo dziękujemy wszystkim z udział.

• Akcja prezenty dla dzieci - bony. Hospicjum JP II w Żorach.

• Dnia 6 i 7 czerwca 2024r  w naszej szkole wolontariat szkolny zorganizował akcję sprzedawania  galaretek dla dzieci , które są pdopiecznymi Hospicjum JP II w Żorach. Cegiełka kosztowała 3 zł. Udało nam się zebrać 350 zł. Pieniądze zostały przekazane do Hospicjum.

• JuraPark Krasiejów klasa IV i V

• Zwiedzanie parku dinozaurów oraz zapoznanie się z stanowiskiem archeologicznym.

JuraPark Krasiejów to zupełnie inny świat, w którym prehistoria spotyka się z nowoczesnością. Zabawa przeplata się tu z nauką, a pozytywne emocje nie mają końca.

• Wycieczka klas pierwszych do Panteonu Górnośląskiego w Katowicach - LP

• 5 czerwca uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Panteonu Górnośląskiego w Katowicach. Mieli tam okazję poznać kulturowo – społeczne bogactwo ziemi śląskiej poprzez udział w zwiedzaniu podziemi Arikatedry Chrystusa Króla. Następnie uczestniczyli w warsztatach i wykonali barwne przypinki. Pierwszaki miały także okazję podziwiać panoramę Katowic z tarasu widokowego na dachu katedry.

• Kończymy pracę w projektach

• Klasa 3 ukończyła dwa projekty: Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne IV edycja oraz Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie".

• Certyfikat w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym

• Klasa II otrzymała certyfikat. Braliśmy udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne". Realizowaliśmy go na kółku plastycznym. Poznaliśmy bardzo wiele ciekawych technik plastycznych, wykonaliśmy wiele prac plastycznych, które z całą pewnością rozwinęło naszą kreatywność.

• szkoła tel/fax/ 32 2124013
          przedszkole tel. 32 2124445