• Instrukcja ,,Jak zamówić książki przez Internet?"

Biblioteka szkolna w Rudziczce jest w pełni skomputeryzowana. Aktualnie nasz księgozbiór liczy 5520 książkowych woluminów. Księgozbiór można przeglądać w Internecie - korzystając z systemu e-biblio. Każdy uczeń ma automatycznie wygenerowane i przypisane do Librusa konto czytelnika. Dzięki e-biblio można:

- przeglądać księgozbiór

- rezerwować książki

- składać zamówienia na książki

- sprawdzić stan konta czytelnika.

Jak to zrobić?

1. Zaloguj się na własne konto na Librusie.

Uwaga: z poziomu konta rodzica e-biblio nie będzie działać. Zamawiać książki mogą jedynie uczniowie i nauczyciele.

2. Znajdź moduł Książki i wejdź na E-biblio.

3. Znajdziesz się na stronie katalogu biblioteki. W oknie z możesz wpisać:

-  dowolny interesujący Cię tytuł (np. ,,Gdzie jest Wally teraz?")

- dowolnego autora (np. Adam Mickiewicz)

- temat (np. Minecraft)

Możesz również na suwaku przeglądać nowości, zakupione do biblioteki.

4. Aby zamówić konkretną książkę, należy:

- wyszukać książkę w lupce/wybrać ją z katalogu nowości;

- sprawdzić, czy jest ona wypożyczona - po prawej stronie zielonej strzałki znajdziesz informację, czy jest ona wypożyczona czy do wypożyczenia;

- jeżeli książka jest wypożyczona przez innego czytelnika, możesz nacisnąć przycisk "Rezerwuj" (znajdujący się pod niebieską strzałką). Gdy wróci do biblioteki, nauczyciel odłoży ją dla Ciebie :)

- jeśli spodobała Ci się jakaś książka, ale nie chcesz jej zamówić - wolałbyś ją przeczytać kiedyś, za miesiąc, za dwa - naciśnij przycisk "Dodaj na półkę". Zapisze się ona na Twojej półce i możesz do niej wrócić w dowolnej chwili.