• Rok 2021/2022

Wrzesień 2021 - czerwiec 2022 akcja czytelnicza w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom.

Od września do czerwca co wtorek w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom odbywało się głośne czytanie w grupie 5-latków. Wspólnie z przedszkolakami przeczytaliśmy książki m.in. 365 pingwinów, Kicia Kocia na lotnisku, Wspaniale pieski w akcji, Czerwony Kapturek. Książeczka dźwiękowa, Trzy świnki. Ty wybierasz, Domki, Przytul mnie!, Tata w sieci, W domu, W ogrodzie, W drodze. Przedszkolaki wspaniale słuchały, a za poświęcony czas odwdzięczyły się pięknymi laurkami.

Czytanie ma moc! - projekt edukacyjny 2021/2022

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Przez cały rok szkolny 2021/2022 realizowany był w naszej szkole ogólnopolski projekt "Czytanie ma moc". Odpowiedzialna za projekt była pani Aleksandra Sobańska. Zajęcia prowadzone były w oparciu o książki Magiczne drzewo. Stwór oraz Mikołajek. Psze pani, on ściąga. Uczniowie ćwiczyli umiejętności krytycznego myślenia, dyskutowania oraz kreatywności

7 kwienia 2022 - Ucz się, baw, twórz i rozwijaj swe skrzydła z Kici Nici!

Dnia 7.04.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci p. Aliną Przydatek. Myszka Soniulinda i Króliczka Matilda nie tylko odkrywają przed młodymi uczniami elementy kultury włoskiej oraz angielskiej motywując do nauki języków obcych. Bohaterki tworzą przestrzeń  w której dziecko jest w jednym czasie widzem i aktorem.  Wykorzystanie korespondencji sztuk w ramach dziecięcej twórczości pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a także spontaniczność i wzajemną interakcję uczniów. Dziecko poznaje elementy teatru, biblioterapii, rękodzieła itd. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kultury czytelniczej przez p. M. Kania i A. Sobańską przy współpracy Biblioteki Gminnej w Suszcu.

30 marca 2022 - Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 30 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. I-III. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wyłoniła zwycięzców i przyznała dwa wyróżnienia:

I miejsce Hanna Karwot  kl. III

II miejsce Monika Kołek kl. I

III miejsce Dzida Magdalena kl. III

Wyróżnienia:

Leon Stegenda kl. II

Anna Geisler kl. II

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29 września 2022 - Pasowanie na czytelnika

W środę 29 września uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki.  Pierwszacy przygotowali program artystyczny pt. "Ahoj szkolna przygodo". Rolę gospodarzy przejęły uczennice z klasy V a, które wcieliły się w Kapitana, Neptuna, Pannę Wodną i Majtka.
          W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział rodzice. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie uczniów, którego dokonała pani dyrektor Magdalena Merkel. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjanie włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.

15 września 2022 - Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli wielkie święto uczniowskiej kreatywności

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki wspólnie z uczniami VI klasy udaliśmy się na szkolne boisko, gdzie odczytaliśmy kultową książkę Petera H.  Reynolda pt. Kropka.

Uczniowie zainspirowani twórczą postawą nauczycielki Vashti wzięli przykład z dziewczynki i zaczęli tworzyć małe i większe kropki. Różnokolorowe kropki przypominały uczniom motyle, skrzydła, a nawet ... klawiaturę komputera.

10 września 2022 - I edycja Biegu po Książkę

Z okazji Narodowego Dnia Sportu biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami wf zorganizowała I edycję Biegu po Książkę. Uczniowie wszystkich klas w trakcie długich przerw mogli wziąć udział w sportowej rywalizacji i przebiec wcześniej przygotowaną trasę z przeszkodami. Najszybsi uczestnicy pokonali dystans w 20 sekund! W wyścigach wzięło 63 uczniów.