• Jazda na desce surfingowej #laboratoria przyszłości

• W ramach lekcji wychowania fizycznego uczennice klasy 5 za pomocą okularów VR poznały ekstremalny sport, jakim jest jazda na desce surfingowej. Za pomocą oglądanego filmiku przez okulary VR mogły przenieść się na fale i próbować wirtualnie pływać na desce. Było trochę zabawy i śmiechu.

• Żywa lekcja biologii #LaboratoriaPrzyszłości

• W minionym tygodniu na lekcję biologii w klasie VIa i VIb zawitał niecodzienny gość! Był to ptak – papuga z gatunku szkarłatka królewska. Wojtek, bo tak jego imię brzmi, za uprzejmością taty Igora O. z klasy VIb przybył do nas z domowej hodowli na żywą lekcję biologii. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat trybu życia tego ptaka, m.in. gdzie można dziko go spotkać, czym go należy karmić, jak długo może żyć w niewoli itp. Była to niezwykła lekcja, na której uczniowie mogli w ciekawy sposób podsumować temat „Ptaki – kręgowce zdolne do lotu”.

Bardzo dziękujemy tacie Igora – panu Jarkowi za możliwość zaprezentowania nam swojej papugi!