• ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SPOTKANIA

• W związku z realizacją przez szkołę projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo a co za tym idzie współpracy z Ekspertami z fundacji Dbam o Mój Z@sięg zachęcamy udziału w kampanii społecznej pt. Dobrze, że jesteś, organizowanej przez Urząd Miasta Gdynia. Jest to szeroka kampania przeciwdziałania depresji skierowana do uczniów oraz ich rodziców i nauczycieli. W ramach działań realizowanych w w/w kampanii serdecznie zapraszamy rodziców do udziałuw bezpłatnych webinariach.
            Grafik spotkań --> RODZICE_TERMINY_SZKOLEN___2022.pdf

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

• Drodzy Rodzice!

Ferie zimowe to czas na zabawę, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, odpoczynek wyczekiwany zarówno przez dorosłych, ale przede wszystkim przez dzieci.

Abyśmy wszyscy mogli się cieszyć z udanego i bezpiecznego wypoczynku należy przypomnieć i pamiętać o kilku zasadach:

Często dzieci spędzają ferie w miejscu zamieszkania, zostając kilka godzin w domu bez rodzica czy opiekuna:

- naucz swoje dziecko, aby podczas Twojej nieobecności w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym,

- zwróć uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy do mieszkania, którymi dysponuje dziecko,

- nie pokazuj swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów,

- w domu, obok telefonu, pozostaw informację z odnotowanymi numerami telefonów do pracy rodziców, do kogoś bliskiego,

- warto przypominać dziecku najważniejsze numery” Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, alarmowy 112 oraz tłumaczyć jak przeprowadzić rozmowę w trudnej sytuacji.

Bezpieczny Internet:

- naucz swoje dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z „sieci”,

- odkrywaj Internet razem z dzieckiem,

- rozmawiaj z dzieckiem o ryzyku umawiania się na spotkania  z osobami poznanymi w „sieci”,

- naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji   przeczytanych  w „sieci”,

Drogi Uczniu, droga Uczennico!

Zapamiętaj!

• Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
            • W czasie zjeżdżania zachowujemy bezpieczną odległość między sankami.
            • Nie doczepiamy sanek do samochodu.
            • Rzucając się śniegiem nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujemy w twarz drugiej osoby.
            • Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po lodzie na rzece lub stawie.
            • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
            • Bądź widoczni na drodze – NOŚ ODBLASKI!
            • Nie strącamy zwisających z dachów sopli.
            • Pamiętamy o zdrowym odżywianiu.
            • Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
            • W wolnym czasie przebywamy na świeżym powietrzu, dbamy o aktywność fizyczną.
            • Nie zapominamy o podstawowych zasadach higieny.

Zasady bezpiecznego zachowania na lodzie:

• Unikaj lokalnego przeciążenia lodu - zbyt duża liczba osób na tafli lodowej.
            • Pamiętaj o zmianach warunków atmosferycznych (odwilż, skoki temperatury, opady).
            • Przed wstąpieniem na lód upewnij się o jego grubości.
            • Przebywając na lodzie nie trzymaj rąk w kieszeniach.
            • Po usłyszeniu sygnału trzeszczenia lodu natychmiast zawróć.

Zapamietaj!

• Najniebezpieczniejszy okres przebywania na lodzie to okres zimowo - wiosenny.
            • W razie zarwania się lodu staraj się zmniejszyć nacisk jednostronny na lód, aż do położenia się na nim włącznie.
            • Jeżeli zauważysz kogoś na niebezpiecznym lodzie, odradź mu przebywanie na tym lodzie.
            • W razie pęknięcia lodu i tonięcia osób nie wpadaj w panikę, lecz działaj rozważnie i zdecydowanie.

Uczniów i ich rodziców, którzy mają zamiar spędzić ferie na stoku zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej „Bezpieczny Stok”

Wszystkim uczniom życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.

• Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023

• Dzieci zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
            Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudziczce

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, które ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Zgłoszenie zawiera oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 ,3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie pierwszej  w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

Termin przyjmowania zgłoszeń dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły :

od 09.02.2022r. do 28.02.2022r.

w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce, ul. Woszczycka 20

w godzinach od 7.00 – 15.00

WAŻNE - W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice są proszeni
            o przekazanie tej informacji do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego                             w Rudziczce.