Dnia 4 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2023/2024. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz szczególni goście: Wójt Gminy Suszec Pan Marian Pawlas, Dyrektor Gminnego Zespołu Usług Wspólnych Pan Jakub Raczkiewicz, Sołtys Rudziczki Pan Wojciech Prządka oraz przedstawiciel Rady Gminy Suszec Pan Jarosław Geisler.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski oraz wspomnieniem rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie oraz goście obejrzeli montaż muzyczno-taneczny przygotowanym przez uczniów klasy III wraz z Panią Agnieszką Smołką oraz występ chóru szkolnego pod przewodnictwem Pani Marioli Zyzańskiej. Szczególnie ciepło i serdecznie powitaliśmy Pana Jacka Indekę, który objął stanowisko Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce.
Panu Jackowi życzymy wielu sukcesów i dobrej współpracy ze społecznością szkolną. Pożegnaliśmy również dotychczasową Dyrektor Panią Magdalenę Merkel. Życzymy jej zasłużonego odpoczynku i dużo zdrowia.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 Lab.P
- 6
OBIADY
Zapisy na obiady szkolne i herbatę
na rok szkolny 2023/2024
Rodziców dzieci szkolnych chętnych do skorzystania
z obiadów lub herbaty prosimy o złożenie stosownej deklaracji do
środy 06.09.2023r.
Deklaracja jest dostępna do pobrania ze strony internetowej ZSP, w sekretariacie
lub u intendenta
Wypełnioną deklarację składamy:
- drogą mailową : przedszkole@zsprudziczka.pl
- sekretariacie ZSP lub u intendenta
W załączniku deklaracja do wypełnienia
OBIADY I HERBATA SĄ PLANOWANE OD 11 WRZEŚNIA
NOWY ROK SZKOLNY!
Witaj szkoło!
Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 do szkoły 04.09.2023r. według następującego harmonogramu:
8.00 - Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich chętnych uczniów
9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1-8 na sali gimnastycznej.
Po spotkaniu na sali gimnastycznej odbędą sie spotkania z Wychowawcami w salach.
Certyfikat - Nawigacja w każdą pogodę
Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 zrealizowała pełen cykl badań i zajęć wychowawczo-profilaktycznych w ramach "Szkolnej inicjatywy profilaktycznej - Nawigacja w każdą pogodę" mających na celu wzmocnienie kondycji psychicznej uczniów osłabionych sytuacjami kryzysowymi.
Ocalimy świat - certyfikat udziału
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała ceryfikat potwierdzający uczestnictwo w programie Ocalimy Świat, łączącym działania proekologiczne z edukacją czytelniczą.
Ekoprogram z charakterem „Ocalimy Świat” (OŚ) inicjatywa edukacyjna, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej uczniów z kształtowaniem ich postaw i charakteru oraz podnoszeniem umiejętności społecznych i kompetencji cyfrowych poprzez literaturę.
Szkoła z kulturą!
Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Ogólnopolskim Projekcie „ Z kulturą mi do twarzy”
Celem projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizację programu i wykonywanie zadań.
Przez trudy do gwiazd... Lab.P
- 19
Tuż przed ostatnim dzwonkiem...Lab.P.
21 czerwca 2023 uczniowie klasy 5 wzięli udział w ognisku połączonym z ciekawym zwiedzaniem remizy OSP w Rudziczce.
Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat pracy strażaków i poznały wyposażenie wozu bojowego.
Następnie miło spędziły czas przy ognisku piecząc kiełbaski. Nie zabrakło również aktywności fizycznej pod postacią gry w siatkówkę.
Opiekunami wycieczki były: p. A. Wilk, J. Kosek, M. Kania oraz wychowawczyni K. Kine-Głąb.
4
Apel na zakończenie roku - Lab.P.
- 6
W czwartek, 22 czerwca podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2022/2023 zostały wręczone nagrody za konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie m.in. w konkursach z języka angielskiego, konkursach czytelniczych, polonistycznych, z edukacji wczesnoszkolnej, konkursach piosenki i zawodach matematycznych.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach w nowym roku szkolnym!
SŁONECZNYCH WAKACJI!
Już jutro pożegnamy rok szkolny 2022/2023 i przywitamy wakacje!
Do zobaczenia we wrześniu :)
U pszczelarza w pasiece
Klasa I odwiedziła pasiekę, gdzie poznała, jak pracuje pszczelarz. Zobaczyliśmy też pszczoły z bliska- matkę, robotnice i trutnie.
Spotkanie ze strażakami OSP Rudziczka - Lab.P
- 1
We wtorek 20 czerwca br. uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu ze strażakami OSP z Rudziczki. Odbyła się pogadanka na temat zawodu strażaka, okoliczności wzywania straży pożarnej, utrwalenia numeru telefonu oraz udzielenia niezbędnych informacji przy zgłaszaniu pożaru, strażacy pokazali dzieciom swój sprzęt ratowniczy i gaśniczy oraz wyposażenie wozu strażackiego. Spotkanie ze strażą pożarną bardzo spodobało się uczniom. Wśród naszych uczniów znalazło się sporo ochotników, którzy w przyszłości chcieliby zasilać szeregi straży pożarnej, gasić pożary i pomagać ludziom w potrzebie :)
Całość zwieńczyliśmy, piekąc na ognisku kiełkbaski i pianki marshmallow :)
Certyfikat kółka plastycznego
Klasa I- kółko plastyczne uzyskało certyfikat w ukończonym projekcie.
Z wizytą w Muzeum AUSCHWITZ-BIRKENAU -Lab. Przyszłości
- 25
15 czerwca 2023 roku uczniowie klas ósmych ZSP w Rudziczce byli na wycieczce w Oświęcimiu.
Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau (niemieckie nazwy Oświęcimia i Brzezinki), największy na świecie obóz zagłady , utworzony przez Niemców w 1940 ( w czasie trwania II wojny światowej).
Początkowo obóz w Auschwitz , miał służyć eksterminacji ludności polskiej. Po rozbudowie jako Auschwitz-Birkenau, stał się głównym miejscem zagłady europejskich Żydów, których przywożono tam pociągami z całej Europy. Po przybyciu transportu, osoby niezdolne do pracy od razu zabijano w komorach gazowych, pozostałych kierowano do pracy, a po kilku miesiącach także uśmiercano. Ciała pomordowanych palono w krematoriach.
Obóz istniał do stycznia 1945 roku, do momentu wyzwolenia go przez wojska radzieckie.
Ogółem, w wyniku celowej zagłady oraz wyniszczającej pracy, w obozie zamordowano około 1,1 mln osób- kobiet i mężczyzn w różnym wieku, dzieci. Głównie Żydów (około 90% ), ale też Polaków, Rosjan, Białorusinów, Romów… .
Zwiedzający Muzeum Auschwitz-Birkenau uczniowie naszej szkoły, poznali historię obozu, obejrzeli znajdujące się tam eksponaty. Po zakończone wycieczce, w umysłach uczniów pozostała refleksja:
„Jak to możliwe, że jedni ludzie, innym ludziom, zgotowali taki los”
W Grodzie Kraka - wycieczka kl. 5 i 6a
- 1
16 czerwca uczniowie klasy 5 i 6a uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa, kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego, a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.
Gdy dojechaliśmy do Krakowa, zwiedzanie rozpoczęliśmy pod rzeźbą smoka wawelskiego, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Kryjówką tej mitycznej postaci była jaskinia zwana Smoczą Jamą, znajdująca się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały legendy związanej ze smokiem.
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywołał w uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Uczniowie dowiedzieli się, że dźwięk dzwonu towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych. Bije około 30 razy w ciągu roku, m.in. w Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie czy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Odwiedziliśmy Groby królów Polski i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze, a zwieńczeniem zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu było podziwianie jego przepięknego dziedzińca.
Następnie udaliśmy się na Rynek. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza. Zobaczyliśmy także Collegium Maius, Okno Papieskie, Bramę Floriańską czy Barbakan.
Po zjedzeniu smacznego obiadu w jednej z klimatycznych restauracji na ulicy Świętego Tomasza, z żalem żegnaliśmy Kraków.
Wycieczka kl. I i II w góry - Biały Krzyż-Grabowa
W czwartek 15 czerwca uczniowie klasy I i II spędzili dzień w górach. Z Przełęczy Salmopolskiej (Biały Krzyż) wędrowali szlakiem przez szczyt Grabowa do schroniska Grabowa Chata. Uczniowie mogli podziwiać panoramę Beskidów. Pogoda sprzyjała pieszej wędrówce, podziwianiu roślinności, słuchaniu śpiewu ptaków. Dzieci mogły odpocząć wokół schroniska, w otoczeniu pięknego parku tematycznego "Ogród bajek" z postaciam z legend Beskidu Śląskiego i w otoczeniu kwiatów i zieleni. Na zakończenie wycieczki pobyt na placu zabaw na Błoniach w Bielsku-Białej.
Pozostałe zdjęcia w galerii.
3
Gala z okazji 20 - lecia Hospicjum JP II w Żorach - lab. przyszłości
Dnia 14.06.2023 zostaliśmy zaproszeni na marsz poświecony pracy Hospicjum w Żorach. Przez wiele lat współpracujemy z Żorskim Hospicjum jako wolontariusze szkolni. A teraz mieliśmy zaszczyt być zaproszeni na Galę z okazji 20 lecia pracy Hospicjum. Zobaczyliśmy , że nie jesteśmy sami jest nas wielu. Ten piękny kolorowy marsz przez Żory był wspaniały i piekny wokół ludzie zatrzymywali się na chodnikach i byli wzruszeni.
Więcej zdjęć na stronie Wolonntariat
Lektura w teatrze kamishibai - Lab.P
Na czerwcowych zajęciach z języka polskiego uczniowie klas 6 poznawali kulisy teatru i tworzyli własne przedstawienia w teatrzyku kamishibai. Spektakle były inspirowane... szkolnymi lekturami :)
Kamishibai jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki.
Dla naszych uczniów była to ciekawa przygoda ze sztuką :)
Koncert instrumentów dętych drewnianych - Lab.P.
Klasa II ukończyła projekt edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne edycja III
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie