WAKACJE :)
List Ministra Edukacji I Nauki na zakończenie roku szkolnego.
Jesteśmy Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo!
W dniu 17 czerwca 2021 roku, wybrani uczniowie klasy 7a (Oskar i Mikołaj) oraz klasy 7b (Jakub i Szymon), brali udział w szkoleniu dla wolontariuszy projektu „Granie na ekranie”. Uczniowie Ci w nowym roku szkolnym 2021/2022 będą edukować społeczność szkolną w obszarze wiedzy o odpowiedzialnym graniu w gry cyfrowe.
Jest to działanie w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego -Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, do którego przystąpiła nasza szkoła, a który wspiera placówki edukacyjne we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. W ramach projektu wszyscy nauczyciele naszej szkoły wzięli również udział w szkoleniu on-line w dniu 15 czerwca 2021 roku. Do udziału w szkoleniu zostali zaproszeni również rodzice uczniów naszej szkoły.Przypominamy, że SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu.
„Granie na ekranie” to projekt badawczo – edukacyjny którego patronem merytorycznym jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg. Projekt otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej.W ramach projektu zrealizowano największe jak dotąd w Polsce badania grania w gry cyfrowe przez młodzież, 31.05.2021 ukazała się książka z wynikami tego badania pt. “Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych”, która dostępna jest za darmo do pobrania pod tym adresem. Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją zawierającą najważniejsze wyniki badania, dostępną tutaj. Więcej informacji o projekcie i materiały znajdują się na stronie głównej Organizatora: www.granienaekranie.pl lub na stronie naszej szkoły w zakładce SOC.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY I rok szkolny 2021/2022
- zeszyt 16 kartkowy w kratkę,
- zeszyt 16 kartkowy w linie,
- piórnik z wyposażeniem: 2 ołówki, gumka, kredki, temperówka, linijka, flamastry,
- klej w sztyfcie, klej "Magic", nożyczki,
- farby plakatowe, pędzle gruby i cienki, kubek na wodę,
- teczka gruba, a w niej: blok rysunkowy biały, blok rysunkowy kolorowy, blok techniczny biały, blok techniczny kolorowy, pastele, plastelina,
- 2 teczki cienkie z gumką,
- zmienne obuwie (sportowe np. tenisówki),
- strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki
Wszystkie przybory, teczki, obuwie i strój gimnastyczny należy podpisać.
Książki i ćwiczenia dzieci otrzymają w szkole.
Akcja "Lekki tornister".
W związku z przygotowaniem dzieci do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej w załączonym pliku przekazuję opracowany plakat przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w ramach działań edukacyjnych "Lekki tornister."
Zajęcia wspomagające dla uczniów
Co to są zajęcia wspomagające?
Zajęcia wspomagające mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Będą odbywały się wyłącznie w szkole. Mogą w nich uczestniczyć chętni uczniowie.
Z jakich przedmiotów szkolnych mogą być prowadzone zajęcia?
Z jakich przedmiotów mają być organizowane zajęcia? Ustali to we własnym zakresie dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Zajęcia mogą być prowadzone w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, w tym w szkołach specjalnych oraz artystycznych realizujących kształcenie ogólne.
Jeśli chodzi o przedmioty oraz sposób organizacji zajęć dla chętnych uczniów:
Zajęcia będą organizowane:
- wyłącznie z obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, ujętych w ramowych planach nauczania dla danego typu szkoły;
- dla grupy liczącej nie mniej niż 10 uczniów (w przypadku małych szkół podstawowych – nie mniej niż 5 uczniów).
Szczegółowe zasady organizacji zajęć, terminy przekazywania i rozliczania dotacji, wzory wniosków i formularze rozliczenia są określone w rozporządzeniu MEiN.
Certyfikat "GRANIE NA EKRANIE"
InstaLogik GRATULUJEMY!
Trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w III edycji trzyetapowego Konkursu Matematyczno- Informatycznego InstaLogik.
Do finału na szczeblu ogólnopolskim zakwalifikowała się Marcelina Szostek (KL.5) i otrzymała tytuł FINALISTY- GRATULUJEMY!
Najlepszy wynik w powiecie pszczyńskim na poziomie II etapu otrzymał Michał Szostek (KL.7A)- GRATULUJEMY!
Z zadanim konkursowymi zmierzył się również uczeń Krzysztof Czarny (kl.5).
Zapraszam w kolejnym roku szkolnym do zmierzenia się z zadaniami.
Szczegóły konkursu: https://instalogik.pl/
Certyfikat wzorowej placówki
Przedszkolaki z grupy "Tygryski" przez cały rok wytrwale realizowały zadania w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". By otrzymać Certyfikat, zrealizowaliśmy sześć modułów i udokumentowaliśmy je:
-Książki Dzieciństwa
-Mały Miś w świecie emocji
-Dbamy o zdrowie z Małym Misiem
-Zmisiowany Eko-kalendarz
-Misiowe laboratorium "czterech żywiołów"
-Mały Miś i supertajny projekt
Ogólnopolski projekt edukacyjny "Serdeczna Karteczka"
Filmowe podsumowanie ze zrealizowanego projektu
oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo uczniów naszej szkoły.
Z życia klasy 8
Nowa galeria Z życia klasy 8 została dodana do albumu fotograficznego
8
Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Trzymaj Formę"
CERTYFIKAT- "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"
CERTYFIKAT- "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"
Uczniowie klasy 3b uczestniczący w kole czytelniczym "Czytam z klasa- lekturki spod chmurki" cały rok sumiennie czytali książki zaproponowane w kanonie lektur projektu. Projekt składał się z 3 modułów, które stacjonarnie, jak i zdalnie udało się zrealizować. W każdym z nich należało przeczytać, zapoznać się, omówić teksty, a następnie wykonać co najmniej 4 zadania, np. wykonać plakat, wcielić sie w głównego bohatera, itd. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający ich działania, który jest zarazem podziękowaniem i dyplomem. Z prowadzonym zajęć wynika, że WARTO CZYTAĆ KSIAŻKI, ponieważ otwierają one okno na świat i dostarczają dużo wiedzy, jak również przenoszą nas w inną rzeczywistość.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Szkolny Konkurs Recytatorski
W zeszłym tygodniu uczniowie klas I-III zostali nagrodzeniu za zajęcie wysokich miejsc oraz udział w konkursie recytatorskim. Jury poinformowało, że każdy z uczesników zeprezentował siebie i wiersz w bardzo ciekawy sposób. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego ciężko było wyłonić zwycieżców. Udało się nagrodzić uczniów z każdej klasy.
I miejsce- uczennika klasy 3b
I miejsce- uczeń klasy 2
II miejsce- uczennica klasy 3a
III miejsce- uczennica klasy 1
wyróżnienie- uczeń klasy 3b
Gratulujemy zwyciężcom i wszystkim za udział!
Konkurs dla dzieci i młodzieży na najciekawsze zdjęcia z okazji Dnia Dziecka 2021 pt. “Zrób zdjęcie radości".
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłosił dla dzieci i młodzieży z całej Polski wyjątkowy konkurs pt. Zrób zdjęcie radości. Ustalono cztery kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym, kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych: kl. I- IV oraz kl. V- VIII, natomiast kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane odrębnie dla każdej kategorii wiekowej. Zachęcamy do udziału.
Załączniki:
1.Ogłoszenie o konkursie
2. Załącznik nr 1 do ogłoszenia – Formularz zgłoszeniowy x
3. Załącznik nr 2 do ogłoszenia – Regulamin
PORADNIK DLA RODZICÓW " DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI"
W załaczonym pliku PORADNIK DLA RODZICÓW " DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI' -
Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?
Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci przedszkolnych na terenie Gminy Suszec od 1 września 2021r.
Informujemy rodziców, iż od 1.09. 2021 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kryrach będą prowadzone zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju ( WWR) dla dzieci przedszkolnych z terenu Gminy Suszec. Rodzice, którzy posiadają aktualne opinie Poradni Psychologicznej - Pedagogicznej, mogą zgłaszać się u Dyrektora zespołu w celu zaplanowania tych zajęć, zgodnie z odpowiednimi przepisami.
Kontakt telefoniczny lub mailowy do Dyrektora: Tel. 032 212 22 13, zsp.kryry@wp.pl
ÓSMOKLASIŚCI - powodzenia!
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2021/2022
W terminie od 01.06.2021 r. - 11.06.2021 r. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka na wolne miejsca w przedszkolu w rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2021/2022.
Szczegółowe informacje w zakladce O SZKOLE -REKRUTACJA PRZEDSZKOLE.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie