Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastyczno-ekologicznych.
Szczegóły na plakatach i w poniższych regulaminach.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastyczno-ekologicznych.
Szczegóły na plakatach i w poniższych regulaminach.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Św. Jan Paweł II.
Serdecznie dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności oraz ludzkiej solidarności.
Za bezinteresowną chęc czynienia dobra, za pomoc i życzliwość - Dziękujemy
Wiecej informacji na temat akcji można uzyskać na Facebooku -Bazarek charytatywny - Razem możemy wszystko
Grupa przedszkolna "Sówki", przygotowaną przez panią Małgorzatę Kanię i panią Hannę Polok zajęła
I miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Religijnej w Kobielicach.
Szkolny Zespół Muzyczny RUDZIKI pod kierunkiem pani Marioli Zyzańskiej zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Religijnej w Kobielicach z piosenką pt. "Śpiewajcie Królowi".
Piosenkę prezentujemy poniżej:
Zarządzenia Wójta Gminy Suszec nr GZUW/20/2021 z dnia 1 grudnia 2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na czasowe zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych i opiekuńczych klasy V w ZSP w Rudziczce.
Zarządzenie Wójta Gminy Suszec nr GZUW/19/2021 z dnia 29 listopada 2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na czasowe zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych i opiekuńczych klasy I w ZSP w Rudziczce.
Zarządzenia Wójta Gminy Suszec nr GZUW/18/2021 z dnia 26 listopada 2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na czasowe zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych i opiekuńczych klasy I w ZSP w Rudziczce.
CCF20211126_0001(1).pdf
Zarządzenia Wójta Gminy Suszec nr GZUW/15/2021 z dnia 24 listopada 2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na czasowe zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych i opiekuńczych klasy VII a, VII b, VII a i VIII b w ZSP w Rudziczce.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I UCZNIOM ,KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W NASZE AKCJE WOLONTARIACKIE. MAMY NADZIEJĘ , ŻE NASZA WSPÓŁPRACA BĘDZIE NADAL BARDZO AKTYWNA . JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO KOLEJNYCH AKCJI. WDZIĘCZNI WOLONTARIUSZE WRAZ Z OPIEKUNEM.
DOMEK NA DRZEWIE
Uczniowie klasy 2 na zajęciach z j.angielskiego zapoznawali się w bieżacym dziale z nazwami pomieszczeń w domu i ich wyposażeniem. Z tej okazji w domu wraz ze swoimi rodzicami wykonali piękne prace- domek na drzewie. Praca techniczna polegała na stworzeniu takiego pomieszczenia wraz z podpisami nazw znajdujących się w środku przedmiotów. Dzięki temu uczniowie łatwiej i chętniej zapamiętami nowe słownictwo. Nauczyli się oni również, przy okazji opisywania domku, rymowanki- przez co podszlifowali wymowę w j.angielskim. Oto rezultaty ich prac. Raz jeszcze ogromne gratulacje za włożony trud.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki
22 października odbyły się gminne zawody w piłce nożnej. Drużyny spotkały się na boisku w Suszcu. Dopisała pogoda i atmosfera dobrej zabawy. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko rywalizując z innymi szkołami. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział i spróbować swoich sił.
Gratulujemy wszyskim, choć zwycięzca był tylko jeden.
W związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo organizujemy w naszej szkole Tydzień Dobrych Relacji w dniach od 25.10 - 29.10.2021r.
W każdy dzień tygodnia w ramach zjednoczenia społeczności szkolnej ubieramy:
Poniedziałek – zabawne nakrycie głowy
Wtorek – ubieramy coś zielonego
Środa – dwie skarpetki nie do pary
Czartek – dziewczyny ubierają spódnicę/sukienkę chłopcy krawat/muszkę
Piątek – ubieramy coś niebieskiego
Ponadto:
-Każda klasa zje wspólny zdrowy posiłek z wychowawcą
-Koło wolontariatu przy wsparciu opiekuna oraz rodziców zorganizuje kiermasz charytatywny na rzecz Filipka
-Uczniowie całej szkoły wykonają wspólną ogromną pracę plastyczną
-Uczniowie wystąpią w roli nauczycieli – uczniowie prowadzą lekcję
-Odbędą się jedyne w swoim rodzaju zajęcia - Informatyka offline
- Wszystkie klasy wezmą udział w sportowych rozgrywkach pod nazwą „Tydzień Dobrych Relacji w zdrowej rywalizacji”
- Dodatkową atrakcją będą - Planszówkowe przerwy
- Pojawi się też Szkolna Tablica „Dobrych myśli i słów” oraz klasowe gazetki: Każdy uczeń jest OK
- Odbędzie się też akcja czytelnicza: Starsi czytają młodszym
Cały Tydzień Dobrych Relacji będzie czasem bez zadań domowych!
15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. W 2008 roku UNICEF zainicjował obchody tego święta. Jest to ogólnoświatowa akcja, która ma edukować i uświadamiać wagę zagrożenia wynikającego z chorób zakaźnych i lekceważenia mcia rąk.
Klasa I dołączyła do tej akcji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film "Gdzie mieszkają bakterie" porozmawiać o tym, gdzie jest ich najwięcej, czy wszystkich należy się bać, jak prawidłowo myć ręce i dlaczego jest to tak ważne. Pierwszacy przeprowadzili eksperyment, który pokazał, jakie znaczenie ma używanie mydła do mycia rąk. W grupach uczniowie klasy I wykonali plakaty, by zachęcić innych do częstego i właściwego mycia rąk.
W dniu 11 października uczniowie klas siódmych odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Na początku wizyty zobaczyliśmy krótki film z Franciszkiem Pieczką, który przybliżył nam tło wydarzeń na Śląsku. Później mieliśmy możliwość odbycia wirtualnej przejażdżki tramwajem po Górnym Śląsku. Zwiedzając kolejne sale tego bardzo nowoczesnego muzeum mogliśmy wysłuchać opowieści wirtualnego przewodnika oraz zagrać w multimedialne gry dotyczące wydarzeń związanych z Pawstaniami Śląskimi. Uczestniczyliśmy w plebiscycie, oddając swój głos za Polską lub Niemcami, samodzielnie mogliśmy skompletować wyposażenie powstańcze, szukaliśmy swoich nazwisk wśród uczestników powstań, drukowaliśmy ulotki plebiscytowe. To była wspaniała lekcja żywej historii.
1 października obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.
W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
W ramach obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia odbyły się również konkursy, podczas których można było rozwiązać zagadki związane z tabliczką mnożenia, zmierzyć się z rówieśnikami- kto szybciej poda prawidłowy wynik, ułożyć domino oraz wymyślić zabawną rymowankę związaną z tabliczką mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pozwoliły utrwalić ich sprawność liczenia oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
"Hospicjum to też życie". Dnia 1.10.2021r w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszem panem Zbigniewem pracującym jako wolontariusz w Żorskim hospicjum Jana Pawła II. Uczniowie dowiedzieli się jak działa Hospicjum, kiedy powstało i jak bardzo potrzebna jest tam bezinteresowna pomoc tym , którzy tam przebywają. W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariackie , które współpracuje z Hospicjum w Żorach. Praca polega na organizowaniu różnych akcji pomocowych dla Hospicjum i nie tylko.
6 października klasa VB i VI pojechały na wycieczkę do Ojcowa. Uczniowie zwiedzili Jaskinię Łokietka, Bramę Krakowską, Źródło Miłości, Jaskinię Krowią, Zamek w Pieskowej Skale oraz Maczugę Herkulesa. I chociaż podczas wycieczki kropił deszcz, to warto było podziwiać widoki w Ojcowskim Parku Narodowym.
28 września klasa Va wybrała się na pierwsze wspólne w tym roku wyjście integracyjne. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Filii Gminnej Biblioteki w Rudziczce. P. Gabriela zaprezentowała uczniom najstarszej, najciekawsze, najbardziej tajemnicze biblioteki na świecie oraz pokazała uczniom książki autorstwa światowej sławy ilustratora, Roberta Sabudy - twórcy techniki inżynierii papieru.
Po interesującym spotkaniu dzieci wzięły udział w ognisku i zabawach integracyjnych, takich jak m.in. kalambury, mafia, biały kotek, ćwiczenia równowagi. Na zakończenie ogniska uczniowie zjedli ufundowaną przez rodziców pizzę.
Przez cały wrzesień uczniowie klas piątych na lekcjach języka polskiego poznawali wierzenia starożytnych Greków. Opowieści o bogach i bohaterach - dzięki którym mieszkańcy antycznego świata tłumaczyli sobie zjaiwska, zachodzące w przyrodzie - zainspirowały uczniów do wzięcia udziału w Balu u Zeusa. Dzieci ubrane w przygotowane przez siebie fantastyczne stroje bogiń i bogów zaprezentowały swoją wiedzę o mieszkańcach Olimpu, słuchały tradycyjnych greckich melodii i przede wszystkim miło spędzili ze sobą czas.
Powered by aSc EduPage