Pismo Wójta Gminy Suszec.
Zarządzenie Wójta Gminy Suszec.
Zrządzenie Dyrektora ZSP w Rudziczce
Pismo Wójta Gminy Suszec.
Zarządzenie Wójta Gminy Suszec.
Zrządzenie Dyrektora ZSP w Rudziczce
Uruchomiony został portal, na którym odbywać się będzie elektroniczna rekrutacja
do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/21
w terminie: 15.06.2020r do 10.07.2020r.
Na razie nie można jeszcze logować się do systemu.
Na portalu została opublikowania oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych umożliwiająca zapoznanie się z katalogiem szkół i oddziałów.
Link do portalu:
Drodzy Ósmoklasiści!
Egzaminu Ósmoklasisty zaplanowany jest do przeprowadzenia w dniach od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie dotyczące zasad przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w 2020 roku. W dokumencie zostały ujęte m.in. procedury, terminy oraz czynności związane z przeprowadzeniem egzaminów.
W załączeniu przekazujemy rozporządzenie oraz komunikat MEN w tej sprawie. Prosimy o zapoznanie się z materiałami.
Nowelizacja_rozporzadzenia_MEN_30c_____Egzaminy.pdf
Uzasadnienie_nowelizacji_rozporzadzenia_MEN_30c_____Egzaminy.pdf
Zasady_przeprowadzania_egzaminow_w_2020_r_____regulacje_prawne_____komunikat_MEN-1.docx
Zachęcamy Was do śledzenia strony internetowej MEN https://www.gov.pl/web/edukacja, na której na bieżąco udostępniane są wszystkie najważniejsze informacje.
Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
W załączeniu przekazujemy Wam terminy postępowania rekrutacyjnego oraz komunikat MEN w tej sprawie. Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.
Harmonogram_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_-_komunikat_MEN.DOCX
Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_2020-2021.pdf
Zarządzenie Wójta Gminy Suszec
Zarządzenie Dyrektora ZSP w Rudziczce
Zachęcamy do skorzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Narodowej, które są udostępnione w serwisie POLONA. To najnowocześniejsza w Polsce i jedna z największych w Europie bibliotek cyfrowych. Uczniowie i nauczyciele znajdą w serwisie rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki, stare elementarze, książki dla dzieci czy dawne poradniki. Obchodzony dziś, 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to znakomita okazja, aby przypomnieć o zasobach cyfrowych i możliwościach tych instytucji.
POLONA to obecnie ponad 3 miliony obiektów cyfrowych. W serwisie można znaleźć: najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, np. „Kronikę” Galla Anonima, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina czy rysunki Norwida i Witkacego.
Są tu obiekty reprezentujące przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki.
Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać. Zasoby są dostępne na stronie https://polona.pl/.
Zachęcamy również do korzystania z zasobów cyfrowych innych instytucji. W okresie kształcenia na odległość pomocne dla nauczycieli i uczniów mogą być publikacje dostępne m.in. w:
Zachęcamy również do korzystania z zasobów cyfrowych innych instytucji. W okresie kształcenia na odległość pomocne dla nauczycieli i uczniów mogą być publikacje dostępne m.in. w:
Zasoby cyfrowe udostępniają również uczelnie wyższe, instytucje naukowe i kulturalne. Dostęp do wielu z nich jest bezpłatny i nie wymaga logowania.
Od 1985 roku 8 maja to Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Rozpoczyna on również Tydzień Bibliotek.
W tym okresie biblioteki zazwyczaj organizują wydarzenia kulturalne, spotkania z autorami, warsztaty i konferencje. Tegoroczny Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek jest obchodzony on-line pod hasztagiem #biblioteka. Zachęcamy do włączenia się do akcji i oznaczenia swoich postów w mediach społecznościowych tym hasztagiem.
Wszystkim Bibliotekarkom i Bibliotekarzom w dniu ich święta składamy najlepsze życzenia!
ZAPROJEKTUJ OKŁADKĘ MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.
Dnia 23 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nie trzeba przypomionać jak ważne dla pisarzy , autorów książek itd. Potrzebna jest ochrona. Każdy ma prawo chronić swoje prace nieporządanymi zmianami. W naszej szkole odbył sie konkurs biblioteczny by zaprojektować okładkę mojej ulubionej książki. (zob. biblioteka)
Zbliżające się święta narodowe - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to doskonała okazja do kształtowania postaw patriotycznych oraz propagowania wiedzy na temat historii naszego państwa. Mimo iż w tym roku obchody tych świąt będą inne niż wcześniejsze, można je dobrze spędzić w domowym zaciszu. Dni, w których wspominany wydarzenia związane z drogą Polski do niepodległości to jedne z ważniejszych w kalendarzu świąt Polaków. To czas zadumy nad historią, wspomnień o bohaterach, refleksji nad patriotyzmem dawniej i dziś.
Przypominamy, że Święto Konstytucji zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r., która była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie – po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. – spisaną ustawą tego typu. Święto narodowe uchwalono 1919 roku. Po wojnie władze komunistyczne zabroniły jego obchodów. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócono jednak w 1990 roku.
Pamiętajmy, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszania tego dnia flagi.
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
Warszawa, 25 kwietnia 2020 r.
Harmonogram egzaminów ósmoklasisty,
maturalnego i zawodowego
Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów.
- Zgodnie z zapowiedzią z wyprzedzeniem informujemy o terminach egzaminów. Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia na egzaminach – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Terminy egzaminów
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.
Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.
O przeprowadzenie egzaminów zewnętrznych zaapelowała również Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W piśmie do Ministra Edukacji Narodowej z 20 kwietnia 2020 r. prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady napisał: „egzaminy zewnętrzne stanowią obiektywną i porównywalną w skali kraju miarę poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia dalszej nauki, co stwarza równe szanse w staraniu się o dostęp do następnego etapu edukacji. Dlatego w opinii Rady także w roku pandemii rekrutacja powinna zostać przeprowadzona w oparciu o wyniki centralnych egzaminów zewnętrznych”.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Z powodu czasowych ograniczeń funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmianie uległy terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021.
Więcej informacji w zakładce Rekrutacja
W dniach zawieszenia zajęć w szkole konsultacje dla Rodziców oraz Uczniów odbywać się będą według ustalonego grafiku. ---> KONSULTACJE_online.docx
W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii zostały zamknięte boiska szkolne, place zabaw znajdujące sie w obiektach szkolnych i przedszkolnych dla dzieci szkolnych i przedszkolnych.
Powered by aSc EduPage