• NIEBOLANDIA

• 6 grudnia odbyła się w naszej szkole Niebolandia. Każda klasa w czasie godzinnej wizyty mogła skorzystać z wielu atrakcji, zjeść pyszne ciasto oraz spotkać się z Mikołajem.

W tym roku zapraszały klasy: 8 i 7b wraz z wychowawcami – p. Mariolą i p. Magdą. Pani Małgosia czuwała nad wizytą Mikołaja, a nad dekoracjami – pani Teresa.

Tegoroczna Niebolandia odbyła się po raz jubileuszowy, bo 25, a jej pomysłodawczynią jest p. Katarzyna Kine-Głąb.

Mikołajowe upominki ufundowała Rada Rodziców, a pyszne słodkości pomogli upiec rodzice naszych uczniów. Dziękujemy!

NIEBOLANDIA

• Obchody Dnia Górnika 2023

• Od wielu lat tradycją szkoły są uroczyste obchody Dnia Górnika.

Podczas Akademii mogliśmy zobaczyć występny przedskzolaków, uczniów klas 1-3 oraz chór "Rudziki"

Przybyło bardzo dużo gości- Górników, którzy gromkimi brawami oraz słodkościami podziękowali za występ.

W tym roku uroczystość jest jednym z etapów realizowanego przez naszą szkołę projektu "Muzyka łagodzi obyczaje" dofinansowanwgo przez Fundację JSW.

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - listopad

• W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 7a wzięli udział w drugich zajęciach filmowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Obejrzeliśmy film pt. Moje życie to cyrk, który był kolejną propozycją z cyklu Od czytania do oglądania - egzamin ósmoklasisty. W trakcie prelekcji, a także podczas panelu dyskusyjnego, zorganizowanego tuż po seansie, uczniowie mogli wspólnie zastanowić się i omówić problem wzięcia odpowiedzialności za siebie, poszukiwania własnej tożsamości oraz motywacji do nauki.

• Zawody piłki ręcznej

• W tym tygodniu, odbyły się w Suszcu, Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej. Dziewczęta klas V i VI zajęły w nich 3 miejsce. Chłopcy z klasy VI wygrali te zawody i zostali mistrzami Gminy Suszec. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich za sportową walkę i odniesione sukcesy. Chłopakom życzymy powodzenia w zawodach powiatowych, które odbędą się w nowym roku.