• Wielkanocny biblioteczny wikichallenge

          • Przed świętami biblioteka zaprosiła uczniów udziału w konkursie wielkanocnym. Jego celem było zapoznanie uczniów z Wikipedią i jej siostrzanymi projektami oraz zwiększenie wiedzy uczniów na temat wiosennego cyklu obrzędowego. Aby wziąć udział w konkursie, należało pobrać w bibliotece kartę pracy oraz uzupełnić ją na podstawie źródeł zebranych Wikipedii oraz jej siostrzanych projektów. Na osoby, które prawidłowo wypełniły zadania czekały świąteczne upominki :) Konkurs trwał od 27.03 do 7.04.

          • W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka - Lab.P

          • Tuż przed świętami uczniami klas 6 na języku polskim zmierzyli się z poezją ks. Jana Twardowskiego. Czytając wiersz ,,Wielkanocne pacierze", rozmawialiśmy o znaczeniu tych świąt, polskich tradycjach wielkanocnych oraz wyruszyliśmy na poszukiwanie... śladów wielkanocnego zajączka. Natrafiliśmy na pewne wskazówki jego obecności na boisku :)

          • W krainie baśni Lab.P.

          • Nowa galeria W krainie baśni Lab.P. została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klasy czwartej na zajęciach z języka polskiego odegrali scenki z baśni. Przygotowali odpowiednie stroje oraz rekwizyty. W występach ukazane zostały najciekawsze baśnie braci Grimm oraz H. Ch. Andersena i Ch. Perraulta - "Jaś i Małgosia", "Śpiąca królewna", "Dziewczyna z zapałkami", "Czerwony Kpturek".

          • Interpunkcja na sportowo - Lab.P

          • Uczniowie klas szóstych w marcu na zajęciach z języka polskiego poznawali tajniki interpunkcji. Aby urozmaicić sobie przyswajanie często nieoczywistych reguł rządzących polszczyzną, tworzyliśmy żywe rzeźby oddające kształt poszczególnych znaków interpunkcyjnych oraz ćwiczyliśmy naszą tężyznę fizyczną, pisząc... dyktando biegowe :)

          • Bajtel Szychta

          • Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w wycieczce do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, gdzie wzięli udział w wyjatkowym zwiedzaniu, połączonym z zabawą pt. "Bajtel szychta". Dzieci wcieliły się w rolę górników i mogły na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Mali górnicy otrzymali sztygarski strój roboczy, kask i lampkę górniczą. W trakcie zwiedzania musieli wykonać różnorodne zadania, uczyli się współpracy, a jednocześnie poznawali kopalnię i ciężką pracę górnika. Była dobra zabawa, dużo emocji i wrażeń.

            Więcej zdjęć w galerii.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Klasa 3 podczas omawiania tematu"Niezwykłe budowle świata" wykorzystała Google VR.Uczniowie mogli podziwiać przy pomocy Googli VR fantastyczne dzieła architektury dawnej i współczesnej np.Mur Ciński,Burj Khalifa- najwyższy budynek świata i wiele innych.

          • Gminny Konkurs Matematyczny dla klas II i III

          • Dnia 22 marca w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas II i III. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Zielonka z kl. II oraz Marta Karzełek i Adam Gamoń z klasy III. Gratulujem naszym uczniom godnego reprezentowania naszej szkoły, a  szczególnie Adamowi Gamoniowi, który zajął III miejsce wśród uczniów naszej gminy.
            Życzymy im dalszych sukcesów.

          • Światowy Dzień Wody z PAH #LaboratoriaPrzyszłości

          • 22 marzec to ważna data - w tym dniu swoje święto ma WODA! Nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2010 roku. Ma na celu przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety - obecnie około 785 milionów osób - nie ma dostępu do pitnej wody, a także uświadomić, jak ważną rolę woda odgrywa w naszym życiu i jak bardzo jest niezbędna do naszej egzystencji.Oprócz pogadanki,

            Na lekcjach biologii i przyrody, na przerwach śródlekcyjnych oraz w świetlicy szkolnej uczniowie:

            - oglądali filmy i animacje o wodzie,

            - wraz z nauczcyielem biologii przygotowali dekoracje z informacjami na temat wody, wykorzystując do tego materiały edukacyjne z PAH,

            - zastanawiali się jak odpowiedzialnie zużywać wodę,

            - wykonali w grupach plakaty "Obieg wody w przyrodzie",

            - wymyślali hasła i wypisywali informacje na temat wody w krople, które później zawisły na gazetce przy sali 202,

            - wspólnymi siłami kolorowali na przerwie kolorowankę XXL "Co oznacza dla ludzi brak dostępu do wody?"

            - tworzyli kreatywne prace plastyczne "Wesołe kropelki".

             

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tym dniu, a także za współpracę z PAH, ciekawe webinary i animacje pomysły oraz dostarczone materiały edukacyjne!

          • Polskie wynalazki - #LaboratoriaPrzyszłości

          • W trzecim tygodniu marca zorganizowano w naszej szkole grę edukacyjną z kodami QR „Polskie wynalazki”. Gra została przygotowana dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych przez Wojewódzką Pedagogiczną Bibliotekę w Katowicach i udostępniona chętnym bibliotekom. Jej celem było przybliżenie uczestnikom sylwetek mało znanych polskich wynalazców oraz ich wynalazków. W grze wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły, współpracujących w 13 drużynach. 

            Nagrody otrzymali: Wioletta Kulik, Piotr Fonferek, Igor Malanowski, Martyna Mazur, Oliwia Czerwińska, Maria Mura, Michalina Czarnula, Paulina Jagodzińska, Oliwia Wróbel, Weronika Brzoska, Judyta, Judyta Kornasińska.

             

          • W marvelowskim uniwersum - #LaboratoriaPrzyszłości

          • W trzecim tygodniu marca uczniowie klas 6 zanurzyli się w świecie superbohaterów. W poniedziałek wybraliśmy się do kina na film ,,Ant-Man i Osa – kwantomania”. Poznaliśmy kilku bohaterów, występujących w świecie fantasy. W kolejnych dniach uczyliśmy się pisać charakterystyki oraz tworzyliśmy portrety kanonicznych marvelowskich bohaterów: Spidermana, Hulka, Thanosa, Kapitana Amerykę oraz Iron Mana.

          • Święto Szkoły - #LaboratoriaPrzyszłości

          • Jak co roku 21 marca, tak i w tym roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Męczenników Oświęcimskich w Rudziczce obchodzili święto patronów szkoły. Podczas krótkiej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VII i uroczystym odśpiewaniu Hymnu, młodzi artyści zaprezentowali swoje występy w Szkolnym Przeglądzie Talentów. Wspólne świętowanie zakończyło pożegnanie Pani Zimy i przywitanie upragnionej Wiosny, słowami "Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, my Cię utopimy, bo nie chcemy zimy".

             

            W tym dniu zostały również ogłoszone wyniki konkursu fotograficzno-przyrodniczego "Pierwsze ozanki wiosny w moim obiektywie". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodszych uczniów jak i starszych. Celem konkursu było m.in. zachęcanie do obserwacji przyrodniczych, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania bogactwem przyrodniczym oraz rozwijanie zainteresowania fotografią. Jury wyłoniło najlepsze fotografie i przyznało I, II i III miejsce w dwóch kategoriach:

            Uczniowie klas I-IV:

            I miejsce - Hanna K. kl.IV

            II miejsce - Amelia K. kl.IV

            III miejsce - Aleksandra T. kl.II

             

            Uczniowie klas V-VIII:

            I miejsce - Weronika B. kl. VIIIa

            II miejsce - Maria L. kl VIa

            III miejsce - Ignacy B. kl.VIb

             

            Uczniowie zostali nagorodzeni m.in. brelokami i foremkami do ciastek wydrukowanymi na drukarce 3D #Laboratoriaprzyszłości .

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!
             

          • Gminne Zawody w Mini Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt

          • W ubiegłym tygodniu rozegrał się Turniej w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w Suszcu. Towarzyszyły temu wielkie emocje i fajna zabawa oraz nowe doświadczenie. Dziewczynki zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Tym samym drużyna chłopców awansowała do powiatowych rozgrywek, które odbędą się w Pszczynie. Jest to wielki sukces i szansa na kolejny krok do przodu.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki!

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • Nowa galeria #LaboratoriaPrzyszłości została dodana do albumu fotograficznego

            Wykorzystanie Googli VR oraz drukarki 3D na zajęciach z języka polskiego w klasie 7a i 8a. Uczniowie klasy 7a podczas omawiania tematu "Opis krajobrazu" obejrzeli przy pomocy Googli VR wspaniałe widoki w Szwajcarii, które później mogli wykorzystać w swoich pracach. Z kolei dzięki drukarce 3D uczniowie wykonali projekt, który dotyczył pierwszej opowieści z książki „Mały Książę” - rysunek węża boa, który trawił słonia. Była to świetna okazja do podsumowania lektury. Uczniowie klasy 8a podsumowali wiedzę o książkach i filmach fantasy, science fiction i wykonali projekt jednego z bohaterów swojej ulubionej serii filmów.

          • Zdrowe przekąski

          • Prawidłowe żywienie jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wzmacnia odporność organizmu. Wiedzą o tym dobrze uczniowie klasy II, którzy wybrali razem z panią odpowiednie przepisy, z pomocą rodziców przygotowali potrzebne produkty, a w czasie lekcji przygotowali zdrowe przekąski. To już kolejna próba kulinarna naszych uczniów. Sami zobaczcie jak kolorowo, smacznie i zdrowo wyszło!

            Pozostałe zdjęcia w galerii.

          • Konkurs sportowy #Laboratoria Przyszłości

          • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie sportowym: należy odgadnąć imię i nazwiskio czterech z jedenastu polskich sportsmenek przedstawionych na zdjęciu.

            Odpowiedzi napisane na kartce i podpisane imieniem i nazwiskiem proszę składać w gabinecie nauczyciela wf do poniedziałku 20.03.2023.

            Na uczestników czekają nagrody.

            Joanna Czech

            Justyna Kosek

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
      • szkoła tel/fax/ 32 2124013 przedszkole tel. 32 2124445
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce ul. Woszczycka 20 43-267 Rudziczka Poland
      • Identyfikator ePUAP: zsprudz1
      • Dyrektor ZSP Rudziczka Jacek Indeka
      • Wicedyrektor ZSP Rudziczka Anna Matyjaszczyk
      • godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00
      • w okresie wakacyjnym sekretariat przyjmuje petentów w godzinach: 8.00 - 13.00 lub w godzinach 7.00 - 15.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu
      • Marcin Gruszka
      • 785 465 194
    • Logowanie