• Szkoła beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023

          • 20 marca rozstrzygnięto tegoroczną edycję Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wśród szkół, placówek wychowania przedszkolnego oraz bibliotek pedagogicznych, którym w 2023 roku zostanie przyznane dofinansowanie znalazła się nasza szkoła.

            Otrzymana kwota dofinansowania: 12 000 zł.

            https://nprcz.pl/https://nprcz.pl/

             

          • Kosmos dla dziewczynek - warsztaty z okazji Dnia Kobiet #Laboratorium Przyszłości

          • Czy wiesz, że patronami 90 % szkół podstawowych w Polsce są mężczyźni? Z okazji Dnia Kobiet w klasach 6 na języku polskim zostały przeprowadzone warsztaty Superbohaterki, podczas którego uczniowie poznali 11 niezwykłych, polskich bohaterek, dla których najważniejsze były wartości, takie jak: ofiarność, współpraca, nauka.

            Uczniowie obejrzeli 25-minutowy animowany film, przedstawiający m.in. sylwetki takich kobiet jak Wanda Rutkiewicz, Maria Konopnicka, Simona Kossak czy Krystyna Skarbek. Podczas oglądania pracowali z kartami Znajdź swoją superbohaterkę, przyznając wielkim Polkom certyfikaty.

            Na koniec zajęć uczniowie zagłosowali na ich własne superbohaterki, które spotykają na co dzień :)

          • Książka chroni - Kącik Literatury Anglojęzycznej

          • Dzięki współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania biblioteka wzięła udział w akcji Książka chroni. Biblioteka otrzymała prawie 50 książek w języku angielskim, które dostarczyła do naszej szkoły organizacja International Book Project. Dzięki temu w naszej bibliotece powstał Kącik Literatury Anglojęzycznej. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich kompetencji językowych i wypożyczania książek w języku angielskim.

            Więcej informacji na temat działań Fundacji można znaleźć na stronie:

            https://fpc.org.pl/

             

              

          • Spotkanie z tajemniczą walizką - warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów klasy I #LaboratoriaPrzyszłości

          • Na zajęciach bibliotecznych z uczniami klasy I pojawiła się tajemnicza…walizka. Znalazły się w niej różne skarby: kolorowanki motywujące do czytania, plastelina, dziwne napisy, biblioteczne zbiory oraz książka pt. „Walizka Pana Hanumana”. Uczniowie przeczytali ją, a następnie przystąpili do odszyfrowywania magicznym kodem, co drugiej sylaby z każdego napisu znajdującego się w walizce. Okazało się, że w kodach ukryto nazwy zwierzaków, które następnie dzieci lepiły z plasteliny, tworząc własny klasowy cyrk i fotografując go.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu - gra z kodami QR #LaboratoriaPrzyszłości

          • Z okazji lutowego Dnia Bezpiecznego Internetu biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w grze z kodami QR. Aby wziąć udział w grze, należało wpisać się na listę i pobrać kartę gry. Na terenie szkoły zostały ukryte kody QR z zagadkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie biorący udział w grze przy pomocy własnych telefonów komórkowych lub gogli VR na przerwach śródlekcyjnych mogli je rozkodowywać i nanosić we właściwej kolejności na kartę gry. Wśród drużyn, które prawidłowo wypełnią kartę gry zostały rozlosowane nagrody.

            Zwycięzcy: Radek, Dawid (kl. 6a), Karolina, Marysia (kl. 5), Paulina, Zuzia (kl. 6b).

            Gratulujemy!

          • Gdzie jest Twój skarb? - warsztaty literacko-plastyczne dla kl.2 #LaboratoriaPrzyszłości

          • W tym tygodniu odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klasy drugiej. Rozmawialiśmy o bibliotece, korzyściach płynących z czytania oraz książkach, w których kryją się … skarby. Czytaliśmy książkę "Marta i skarby” Wojciecha Widłaka,a następnie przygotowaliśmy swoje własne pudełeczka na skarby oraz fotografowaliśmy je. Pamiętajcie, że prawdziwe skarby ukryte są w sercach 🙂

          • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

          •  

            ​​​​​​Dnia 24 lutego odbył się  Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas 2-3. W konkursie brało udział 8 uczniów.Czterech z klasy 2 i czterech z klasy 3.Uczniowie zmierzyli się z 22 zadaniami, które rozwiązywali w ciągu godziny.Oto wyniki konkursu:

            I miejsce zdobyła ucz. kl.II  Oliwia Zielonka

            II miejsce ex auquo zdobyli ucz. kl.3 Marta Karzełek i Adam Gamoń

            III miejsce zdobył ucz. kl.III Szymon Skrzypczyk

            GRATULUJEMY!

            Dnia 8 marca uczniowie: Oliwia, Marta i Adam  będą brali udział w Gminnym Konkursie Matematycznym.

            Dziękujemy wszytkim uczniom,którzy brali udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.




          • Opowiadania z naklejkami - #LaboratoriaPrzyszłości

          • Końcem lutego w klasach 4, 8a, 6b na zajęciach bibliotecznych zapanowało naklejkowe szaleństwo. Uczniowie pisali opowiadania twórcze według wylosowanych wcześniej dziesięciu naklejek. Po ułożeniu spójnej i logicznej historii, wklejano obrazki do zeszytów i fotografowano powstałe prace.

            Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

             

          • Światowy Dzień Chorego

          • Nowa galeria Światowy Dzień Chorego została dodana do albumu fotograficznego

            11.02.2023 to Światowy Dzień Chorego. My również pamiętamy o tych, którzy często muszą leżeć w łóżku np. w szpitalu czy hospicjum. Uczniowie klasy I przygotowali drobne prezenty dla chorych w żorskim hospicjum. Nawet nie przypuszczali, że taką im sprawią radość !

          • Szkoła uskrzydla - warsztaty literacko-plastyczne dla kl.3 #LaboratoriaPrzyszłości

          • W tym tygodniu odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klasy trzeciej. Czytaliśmy książkę "Szkoła na Dobrej" Joanny Olech, rozmawialiśmy o nadchodzącym święcie szkoły, klimacie, panującym w szkole, naszym samopoczuciu oraz motywacji do nauki. Następnie przygotowaliśmy swoje własne skrzydła oraz fotografowaliśmy je. Pamiętajcie, że szkoła uskrzydla :)

            Na zajęciach wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Pizza lekturowa - #LaboratoriaPrzyszłości

          • W jaki sposób najlepiej powtórzyć wiadomości o lekturze? Oczywiście, sporządzając pizzę lekturową :)

            Z tym zadaniem zmierzyli się uczniowie klas 7 i 4. Mieli oni podzielić pizzę na sześć kawałków lub osiem kawałków, a następnie wybrać najważniejsze wiadomości i umieścić je na pizzy. Na końcu fotografowano małe arcydzieła.

            Przepis:

            1. Karton do pizzy biały 31/31/3,5 cm

            2. Przybory do malowania, rysowania, czyli kredki, farby, pisaki itp.

            3. Roztomaite papiery, bibuły…

            4. Kilka godzin lekcyjnych – 2 powinny wystarczyć.

            5. Dobre słowo na zachętę dla uczniów.

            Zatem kucharze i kucharki! Do dzieła!

            Wykorzystano aparat zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

             

          • Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej #LaboratoriaPrzyszłości

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas V, VIa, VIb, VII, VIIIa odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy.

            Warsztaty poprowadzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudziczce, Justyna Rugor oraz Jakub Bestwina. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę.

            W trakcie organizacji warsztatów wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • W poszukiwaniu oznak wiosny - spacer kl. 6a #LaboratoriaPrzyszłości

          • Na godzinie wychowawczej klasa 6a wybrała się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Podczas wspólnych rozmów i cieszenia się piękną (jeszcze) zimową pogodą uczniowie wykonywali zdjęcia, rozwijając swoje umiejętności fotografowania.

            Podczas zajęć na świeżym powietrzu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • Zajęcia o bezpieczeństwie w internecie

          • W ramach obchodów tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy VIa uczestniczyli w lekcji online organizowanej przez Fundację SaferInternet dotyczących najważniejszych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Prowadzący, Andrzej Rylski opowiadał, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i spokój podczas korzystania z gier, aplikacji oraz usług sieciowych

            Na zajęciach wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

             

          • Recepta na książkę - biblioteczna akcja #LaboratoriaPrzyszłości

          • Przez cały tydzień w bibliotece szkolnej trwa akcja Książka na receptę. Biblioteka zamieniła się w lekarski gabinet, w którym przepisywane są recepty na dobry humor, dobre oceny oraz zdrowie :) Wydrukowaliśmy także specjalną bezbolesną strzykawkę z dobrymi myślami na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • ,,Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty swój róg bawoli" - koncert uczniów klasy 6a #LaboratoriaPrzyszłości

          • Na początek trzeciego tygodnia nauki po feriach uczniowie klasy 6a zmierzyli się z fragmentami naszej epopei narodowej. Odczytaliśmy fragmenty IV Księgi Pana Tadeusza, analizowaliśmy je oraz zinterpretowaliśmy scenę, gdy Wojski Hreczecha rozpoczyna polowanie w Soplicowie swoją kunsztowną muzyką, a drzewa wtórują mu echem.

            Na koniec pracowaliśmy w grupach, w których uczniowie samodzielnie przygotowali oprawę graficzną, dźwiękową, techniczną dla wydarzenia, jakim był wspaniały koncert Wojskiego. Wykorzystaliśmy aparat, mikrofon, statyw, oświetlenie, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

             

          • Drukujemy zakładki do książki #LaboratoriaPrzyszłości

          • W minionym tygodniu uczniowie klasy II omawiali lekturę "Zaczarowana zagroda".
            Zwieńczeniem naszej pracy było wykonanie lapbooka oraz wydrukowanie zakładek do książki. Z drukarką 3D zapoznaliśmy się już wcześniej, ale w piątek uczniowie dowiedzieli się jak powstaje projekt modelu 3D, jak zdobyć gotowy model w sieci i jak dostosować go do drukarki, którą posiada nasza szkoła. Następnie uczniowie śledzili wydruk zakładek. Każdy uczeń mógł swoją zakładkę włożyć do lapbooka, lektury "Zaczarowana zagroda" lub podręcznika. 

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce
      • szkoła tel/fax/ 32 2124013 przedszkole tel. 32 2124445
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce ul. Woszczycka 20 43-267 Rudziczka Poland
      • Identyfikator ePUAP: zsprudz1
      • Dyrektor ZSP Rudziczka Jacek Indeka
      • Wicedyrektor ZSP Rudziczka Anna Matyjaszczyk
      • godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00
      • w okresie wakacyjnym sekretariat przyjmuje petentów w godzinach: 8.00 - 13.00 lub w godzinach 7.00 - 15.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu
      • Marcin Gruszka
      • 785 465 194
    • Logowanie